تاریخ انتشار: ۲۲:۰۵ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۸

بهترین راهکار‌ها برای کاهش وزن شامل چه نکاتی است؟

بسیاری از افراد مایلند به سرعت وزن خود را کاهش دهند، اما نمی‌دانند چگونه باید این کار را انجام دهند. در یک مطالعه جدید، محققان دانشگاه استنفورد بیش از ۶۰۰ فرد بزرگسال دارای اضافه وزن را در رژیم غذایی کم چربی یا کم کربوهیدرات قرار داده اند تا این موضوع را بررسی کنند.

بهترین راهکار‌ها برای کاهش وزن شامل چه نکاتی است؟رویداد۲۴ بسیاری از افراد مایلند به سرعت وزن خود را کاهش دهند اما نمی دانند چگونه باید این کار را انجام دهند. در یک مطالعه جدید ، محققان دانشگاه استنفورد بیش از 600 فرد بزرگسال دارای اضافه وزن را در رژیم غذایی کم چربی یا کم کربوهیدرات قرار داده اند تا این موضوع را بررسی کنند.

به نظر می رسد ، شرکت کنندگان در هر طرح سطح موفقیت مشابهی در کاهش وزن داشتند. محققان به دنبال سرنخ هایی بودند (مانند سطح انسولین و الگوهای ژنتیک) تا بررسی کنند که آیا فاکتورهایی وجود دارد که در هر دو رژیم فرد را موفق تر کنند یا خیر.

آنها در نهایت به این نکات رسیدند:

سبزیجات بیشتری بخورید

كاملاً بی خطر است كه بگوییم شما در رژیم خود نیاز به خوردن سبزیجات بیشتری دارید. سبزیجات بخش بزرگی از برنامه رژیم شما را تشکیل می دهند. سبزیجات حاوی کالری بسیار کمی هستند و بدن شما را با مواد مغذی مورد نیاز برای مبارزه با بیماری ها مانند بیماری های قلبی، دیابت نوع 2 و برخی از سرطان ها پر می کنند.

برای لذت بردن از رژیم خاص خود به سراغ انواع سبزیجات از جمله کلم و هویج رفته و جوانه ها را نیز فراموش نکنید. فرقی ندارد سبزیجات را خام مصرف می کنید یا پخته. به هر ترتیب سبزیجات نقشی پررنگ در سلامتی شما ایفا می کنند.

بهترین راهکار‌ها برای کاهش وزن شامل چه نکاتی است؟

کمتر قند و شکر مصرف کنید

شما می توانید زیست شناسی را در چاقی بر اثر مصرف قند و شکر مقصر بدانید. با توجه به تحقیقات موجود در مورد این موضوع درست است که شکر طعم غذاها را بهتر می کند اما می تواند سلامتی شما را نیز به خطر بیندازد و زمینه ساز افزایش وزنتان شود.شرکت های مواد غذایی آن را به همه چیز از نان گرفته تا سوپ و سس سالاد، ماست و… اضافه می کنند. بنابراین شکر در کمین سلامتی بسیاری از ما قرار دارد.

بهترین راهکار‌ها برای کاهش وزن شامل چه نکاتی است؟

به طور متوسط ​​، آمریکایی ها بیش از 19 قاشق چایخوری شکر در روز مصرف می کنند که به مراتب بیش از حد مجاز 6 قاشق چایخوری انجمن قلب آمریکا برای زنان و 9 قاشق چایخوری برای آقایان است. تحقیقات زیادی برای حمایت از یک سبک زندگی کم چربی وجود دارد ، همانگونه که شواهد محکمی وجود دارد مبنی بر اینکه با قطع کربوهیدرات می توانید وزن خود را کاهش دهید. رویکردهای مختلف برای افراد مختلف کار می کند ، اما اگر می خواهید لاغر شوید ، کاهش دادن مصرف قند می تواند بسیار مفید باشد.


بیشتر بخوانید: زمان مخصوص برای مصرف هر ویتامین


غذاهای کامل بیشتری بخورید

به جای ناخنک زدن به غذاها سعی کنید غذاهای کامل بخورید یکی از علل افزایش وزن زیاده روی در مصرف غذاهای نیمه آماده، تنقلات ناسالم و مواردی مشابه است. بنابراین بهتر است هر چه بیشتر به سمت غذاهای سالم و خانگی بروید. البته طبخ غذای خانی با نمک و روغن زیاد نیز همان ضررهای تنقلات را دارد و بهتر است سعی کنید غذاهای خانگی را مصرف کنید که کم کالری باشند. افزون بر این غذاهای کامل شامل میوه ، سبزیجات ، لوبیا ، آجیل ، دانه ، غلات سبوس دار ، تخم مرغ ، غذاهای دریایی ، مرغ و غیره است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: