تاریخ انتشار: ۱۰:۰۴ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۸
مایکروسافت چند هفته پیش و بعد از انتشار آخرین به‌روزرسانی ویندوز ۷، اعلام کرده بود این سیستم‌عامل دیگر به‌روز نخواهد شد؛ بااین‌حال، مجبور خواهد شد اطلاع‌رسانی خود را نقض کند.
بروزرسانی ویندوز ۷
رویداد۲۴ مایکروسافت اوایل ماه جاری میلادی بعد از انتشار به‌روزرسانی KB۴۵۳۴۳۱۰، اعلام کرد این آخرین به‌روزرسانی این سیستم‌عامل بعد از بیش از ۱۰ سال پشتیبانی خواهد بود. در‌حالی‌که این به‌روزرسانی مانند سایر به‌روزرسانی‌های معمول مایکروسافت به‌نظر می‌رسید، چند هفته بعد از انتشار آن مشخص شده نصب آن مشکلاتی برای بعضی کاربران ایجاد کرده است.

مایکروسافت در بیانیه‌ای اعلام کرد:

بعد از نصب KB۴۵۳۴۳۱۰، ممکن است زمانی‌که می‌خواهید تصویر پس‌زمینه‌ی خود را به حالت «کشیده» تغییر حالت دهید، این تصویر با تصویری تمام‌سیاه جایگزین شود.

این‌طور به‌نظر می‌رسد که این مشکل فقط زمانی پیش می‌آید که کاربر بخواهد تصویر پس‌زمینه‌ی خود را به حالت «کشیده» تغییر دهد و سایر حالت‌ها مشکلی ندارند.

بروز چنین نقصی بعد از اینکه مایکروسافت اعلام کرد پشتیبانی از ویندوز ۷ را متوقف کرده است، به وجهه‌ی این شرکت خدشه وارد کرد. همچنین در این شرایط، مایکروسافت باید بین تأییدکردن نقصی که کاربران برای رفع آن باید پول پرداخت کنند یا تاییدنکردن آن تصمیم‌گیری می‌کرد. به‌همین‌دلیل، با اینکه مایکروسافت در ابتدا اعلام کرد مشغول کار روی راه‌حل این نقص است و تنها سازمان‌هایی می‌توانند از این راه حل استفاده کنند که به‌روزرسانی‌های امنیتی قابل‌تمدید (ESU) را خریده باشند، ناگهان تصمیم خود را تغییر داد.

ردموندی‌ها اعلام کرده‌اند همه‌ی کاربرانی که از ویندوز ۷ و ویندوز سرور ۲۰۰۸ R۲ SP۱ استفاده می‌کنند، می‌توانند این راه‌حل را دریافت کنند. به بیان بهتر، مایکروسافت حالا مجبور است برای برطرف‌کردن نقص به‌وجود آمده، به‌روزرسانی دیگری برای ویندوز ۷ منتشر کند.

انتشار به‌روزرسانی برای رفع نقص محصولاتی که مایکروسافت آن‌ها را از چرخه‌ی سرویس‌دهی خود خارج کرده، نامعمول است و در اغلب موارد، کاربران باید به‌روزرسانی‌های ESU را بخرند. این به‌روزرسانی‌ها برای کسب‌و‌کار‌هایی که همچنان از ویندوز ۷ استفاده می‌کنند، ۲۵ یا ۵۰ دلار هزینه دربر خواهد داشت.

دولت آلمان اولین قربانی به‌روزنشدن ویندوز ۷ به ویندوز ۱۰ است. رسانه‌های آلمان می‌گویند وزارتخانه‌های این کشور که دست‌کم ۳۳ هزار سیستم دارند، با ویندوز ۷ کار می‌کنند و برای خرید به‌روزرسانی‌های ESU به بودجه‌ای معادل ۸۰۰ هزار یورو احتیاج خواهند داشت.

انتشار چنین به‌روزرسانی‌هایی البته بی‌سابقه هم نیست؛ زیرا مایکروسافت پیش‌از‌این برای جلوگیری از حمله‌ی باج‌افزار‌ها به ویندوز XP، به‌روزرسانی‌ای برای این سیستم‌عامل منتشر کرد که در آن زمان از چرخه‌ی سرویس‌دهی این شرکت خارج بود.
منبع: زومیت
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: