تاریخ انتشار: ۱۳:۵۲ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
ابوالفضل موسوی بیوکی:

در شرایط فعلی کسی که در صف اول می‌جنگد ظریف است/ وزیر خارجه نیازمند حمایت و دلگرمی ما است

نماینده مردم یزد در مجلس گفت: اگر با اظهارنظر‌های آقای ظریف موافق نیستیم، باید در جلسه غیرعلنی آن را مطرح کنیم تا دلایل خود را بیان کند، نه اینکه مباحث خانوادگی را به گوش دشمن برسانیم که از این موضوع سوءاستفاده کند.
ظریف
رویداد۲۴ برخی نمایندگان مجلس در قبال اظهارات محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشور که درباره مذاکره با آمریکا سخنانی را بیان کرده است، موضع تندی گرفته‌اند. حتی حاجی‌دلیگانی، نماینده اصولگرای مجلس، در صحن علنی اقدام به جمع‌آوری امضا علیه وزیر امور خارجه کشورمان کرد.

گروهی از افراد هم در مخالفت با اظهارات ظریف مقابل وزارت خارجه دست به تجمع اعتراضی زدند. اقداماتی که در شرایط جنگی فعلی می‌تواند گل به خودی و نادیده گرفتن منافع ملی و حتی بازی در زمین دشمن قلمداد شود و زمینه تضعیف وزیر خارجه را فراهم کند. حتی مجتبی ذوالنوری، رئیس اصولگرای کمیسیون امنیت ملی مجلس، هم طی مصاحبه‌ای اظهارات ظریف درباره مذاکره را التماس و گدایی نامید!

ابوالفضل موسوی بیوکی، نماینده مردم یزد در مجلس، درباره پروژه تخریب ظریف توسط تندرو‌های داخلی گفت: در شرایط فعلی کسی که در صف اول می‌جنگد و در برابر دشمنان موضع می‌گیرد دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان است. ممکن است عده‌ای از بعضی حرف‌ها و اظهارنظراتش انتقاد‌هایی داشته باشند، ولی باید این انتقادات را در جلسه غیرعلنی مطرح کنند و ایشان هم توضیحاتش را در این جلسه بیان کند.

دلیلی ندارد انتقادات درون خانودگی را فریاد بزنیم که دشمن سوءاستفاده کند

عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: دلیلی ندارد مباحث خودمانی و انتقادات درون خانودگی را در بیرون فریاد بزنیم و مثلاً بگوییم چرا درباره فلان موضوع چنین حرفی را بیان کردید، که منجر به سوءاستفاده دشمنان بشود. نباید با این موضع‌گیری‌ها پشت وزیرخارجه کشورمان را در مقابل دشمن خالی کنیم.

موسوی بیوکی تاکید کرد: آقای ظریف در شرایط جنگی فعلی، در صف مقدم جنگ است و در برابر دشمنان نیازمند حمایت و دلگرمی ماست. دشمن نباید متوجه حرف‌ها و اختلاف خانوادگی ما بشود چراکه از این فضا سوءاستفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید: موج حملات به ظریف به مجلس و خیابان رسید/ کلمه‌بازی، از ترامپ تا اصولگرایان

باید صدا و حامی وزیر امور خارجه کشورمان باشیم

او افزود: آقای ظریف تا زمانی که وزیر امور خارجه کشورمان است، در صف مقدم دیپلماسی، صف اول مذاکرات و صف اول مقابله با دشمن است. حرف یک نماینده تا حدی برد خبری دارد، ولی نظر‌های وزیر امور خارجه برد جهانی دارد و باید صدا و حامی وزیر امور خارجه کشورمان باشیم.

نماینده اصلاح‌طلب مردم یزد در مجلس دهم، با اشاره به شرایط خاص کشور که بیش از همیشه نیازمند وحدت و انسجام ملی است، گفت: باید بتوانیم اتحاد و انسجام ملی‌ای را که در مراسم شهید سردار سلیمانی بین اقشار مختلف مردم شکل گرفت حفظ کنیم، چراکه دستاورد کمی نیست. نباید این انسجام را با رفتار‌های وحدت‌شکنانه خدشه‌دار کنیم و ثمره خون این شهید را از بین ببریم.

موسوی بیوکی تاکید کرد: آقای ظریف درباره مذاکره با آمریکا اظهارنظری داشته است، درست یا غلط، این موضوع را باید در صحن غیرعلنی بررسی می‌کردیم و ایشان هم درباره اظهارنظرش توضیح می‌داد. نباید با چنین رفتاری، خودمان را در مقابل ظریف قرار دهیم و دشمن تصور کند ما ۲ بخش شده‌ایم. جمهوری اسلامی ایران در شرایط جنگی است و باید این شرایط را درک کنیم.

موسوی بیوکی تشریح کرد: در جنگ هشت‌ساله ما وقتی فرمانده لشکر جلو می‌رفت، همه اولویت‌ها با فرمانده لشکر بود. آن زمان بحث صف مطرح بود. بچه‌های صف، خط مقدم جبهه بودند که می‌جنگیدند و نباید نگران چیزی می‌شدند؛ بنابراین همه تلاش می‌کردیم که بچه‌های صف را تقویت کنیم.

کسی نباید بچه‌های صف اول جنگ چه سپاه و چه وزارت خارجه را تخریب کند

این عضو فراکسیون امید مجلس دهم در ادامه توضیحات خود گفت: در شرایط فعلی بچه‌های صف اول جنگ، بچه‌های وزارت خارجه و سپاه پاسداران هستند. به همین دلیل کسی نباید آن‌ها را زیر سوال ببرد یا تخریب‌شان کند. آن‌ها نیازمند حمایت‌اند و نباید با رفتار و عملکرد خود باعث تخریب‌شان شویم.
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
0
0
این حرف و نزنید که خیلی خنده آور
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: