تاریخ انتشار: ۰۷:۳۲ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
نشریه «نیشن»:

«دست از سر برنی سندرز بردارید» / روایتی از حملات سنگین گروه‌های نزدیک به «ایپک» علیه سندرز

این هفته، "اکثریت دموکراتیک برای اسرائیل" (DFMI)، به عنوان یک سازمان جدید طرفدار اسرائیل که توسط سیاستمداران وابسته به آیپک (AIPAC) تأسیس شده، اولین کمپین تبلیغاتی مهم خود را درست پیش از انجمن حزبی ایالت آیووا آغاز و نزدیک به ۷۰۰ هزار دلار به تبلیغات ضد سناتور برنی سندرز کمک کرد.

برنی سندرز

رویداد۲۴ یاکوب پلیتمن یک نویسنده و ناشر یهودی در یادداشتی در نشریه «دِ نیشن» با عنوان «دست از سر پدربزرگ برنی بردارید» نوشت: این هفته، "اکثریت دموکراتیک برای اسرائیل" (DFMI)، به عنوان یک سازمان جدید طرفدار اسرائیل که توسط سیاستمداران وابسته به آیپک (AIPAC) تأسیس شده، اولین کمپین تبلیغاتی مهم خود را درست پیش از انجمن حزبی ایالت آیووا آغاز و نزدیک به ۷۰۰ هزار دلار به تبلیغات ضد سناتور برنی سندرز کمک کرد.

جالب آنکه در بخشی از آنچه که توسط این سازمان طرفدار اسرائیل تبلیغ شده به هیچ وجه اشاره‌ای به موضوعات اسرائیل، فلسطین یا سیاست خارجی نمی‌شود. در عوض، این تبلیغ شک و تردیدی را مطرح می‌کند که برای همه دموکرات‌ها بسیار مهم است و آن اینکه زید برنی (ZaydeBernie) (پدربزرگ برنی) احتمال دارد در انتخابات دونالد ترامپ را شکست دهد.
بیشتر بخوانید: شانس ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا چقدر است؟

ینکه یک گروه دموکرات طرفدار اسرائیل به تنها یهودی مدعی جدی ریاست جمهوری حمله می‌کند، ظالمانه به نظر می‌رسد؛ و اینکه یک گروه محافظه کار طرفدار اسرائیل علیه او تبلیغ می‌کند، حتی تبلیغاتی که به نظر می‌رسد نسبتاً بی ربط هم به اسرائیل است، چندان تعجب آور نیست. آنچه جای تعجب دارد این است که پشت این ادعا‌های گمراه کننده گروهی با نام اکثریت دموکراتیک برای اسرائیل قرار دارند. پشت پرده این ادعا‌ها و حملات یک استراتژی قدیمی وجود دارد: سواستفاده از ترس‌ها و نگرانی‌های واقعی جامعه یهودی برای ایجاد انشقاق و حمله به چپ‌ها.

این استراتژی در کنفرانس سال گذشته آیپک در مرکز نیز دیده شد. در کنار دستورالعمل همیشگی این کنفرانس که به بررسی روابط ویژه آمریکا و اسرائیل می‌پردازد در این اجلاس زمانی هم به انتقاد و حمله به ایلهان عمر نماینده مسلمان کنگره اختصاص یافت. در کنار این‌ها کنفرانس آیپک این بار یک هدف جدید هم داشت و آن حمله به دشمن قدیمی یعنی سوسیالیسم بود. سوسیال دموکراسی در آمریکا که برای نخستین بار توسط برنی سندرز در جریان انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۶ در سطح سیاسی مطرح شد، از زمان انتخاب دونالد ترامپ با اقبال بیشتری رو به رو شده است. تمرکز کنفرانس آیپک این بار بیش از همیشه به اهداف حزب جمهوری خواه در حمله به سیاستمداران دموکرات به خاطر اندیشه‌های سوسیالیستی و ​​ضد یهودی‌شان بود.

اینکه آیپک حمله به یک نماینده مسلمان را لزوماً محافظت از اسرائیل و مبارزه با سوسیالیسم می‌داند، حکایت از شکل گیری سیاست جدیدی در طرفداری از اسرائیل دارد. چنین دیدگاهی بر این واقعیت تأکید می‌کند که پشتیبانی از دولت اسرائیل دیگر جدا از حمایت از راست‌گرایی نیست. نقطه مشترک منافع محافظه‌کاران پول است. این منافع نه منافع یهودیان که تنها منافع شخصی گروه‌هایی مانند اکثریت دموکراتیک برای اسرائیل است. در حقیقت این منافع شخصی است که باعث می‌شود این گروه تقریباً در هر مراسمی به سندرز زخم زبان بزند. تبلیغات ضد سندرز تنها منجر به افزایش ۱.۳ میلیون دلاری کمپین تبلیغاتی او تنها در یک روز می‌شود، از طرفی افزایش حملات فقط تهدید موجود علیه جنبش گسترده طبقه کارگر را برای سندرز را روشن می‌کند.

اینکه یک سازمان طرفدار اسرائیل تبلیغاتی را منتشر می‌کند که هیچ ارتباطی با اسرائیل ندارد و بیشتر برگرفته از روشی است که اسرائیل برای سرکوب چپ‌ها به کار می‌برد، تعجب برانگیز است.

حفظ تسلط راست‌گرا‌ها و حمله به اندیشه‌های چپ گرایانه در حال رشد، نقطه مشترک گروه‌های غیر یهودی، اما حامی اسرائیل مانند آیپک و اکثریت دموکراتیک برای اسرائیل است. این گروه‌ها و اقدامات آن‌ها به طرز خطرناکی منافع جمعی ما یهودیان را تبدیل به سلاحی در برابر مخالفان سیاسی‌شان کرده است. هر کسی که واقعاً نگران زندگی یهودیان در آمریکا است باید این را بداند که اقدامات و علایق این گروه‌ها مانعی بر سر راه چانه‌زنی در زمینه‌هایی مثل امکانات بهداشتی رایگان، تحصیل بهتر و به طور کلی خدمات اجتماعی است، منافعی که می‌تواند به نفع همه از جمله جامعه یهودیان باشد.
منبع: انتخاب
خبر های مرتبط
برچسب ها: برنی سندرز ، اسرائیل
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
نهضت ترکمانی و خانواده و اقوام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
0
0
احمدی نژاد و طرفدارانش مدت طولانی است که من و خانواده و اقوام ام را اذیت کرده اند اینها را از ما دور کنید تا زمانی که روز محاکمه شان فرا برسد حکومت باید ارازل و اوباش خود را از مردم دور کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
0
0
سپاس از درج این مقاله
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: