تاریخ انتشار: ۱۱:۵۶ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

آغاز بررسی پرونده مدیر آمدنیوز/ اولین جلسه دادگاه روح‌الله زم هفته آینده برگزار می‌شود

باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به صداوسیما در توییتی اعلام کرد «شنیده‌ها حکایت از آن دارد که اولین جلسه دادگاه روح‌الله زم، مدیر کانال معاند آمدنیوز قرار است هفته آینده برگزار شود.»
رویداد۲۴ باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به صداوسیما در توییتی اعلام کرد «شنیده‌ها حکایت از آن دارد که اولین جلسه دادگاه روح‌الله زم، مدیر کانال معاند آمدنیوز قرار است هفته آینده برگزار شود.»

سپاه پاسداران روز دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ در بیانیه‌ای از بازداشت روح‌الله زم خبر داد و از او به‌عنوان یکی از «سرشاخه‌های رسانه‌ای دشمن و جنگ روانی» نام برد.
 
دادگاه روح الله زم
 


 روح الله زم کیست؟ 
 
روح الله زم متولد شهریور ۱۳۵۷ در تهران است. او که تا دیپلم بیشتر درس نخوانده است، با سوءاستفاده از منصب‌های پدر روحانی‌اش وارد عرصه فیلمبرداری خبری شد.

او در جریان وقایع ۸۸ به‌علت حضور و میدان‌داری دستگیر و به زندان اوین فرستاده شد، اما «روح‌الله زم» در زمانی‌که دوران محکومیت خود را سپری می‌کرد به مرخصی آمد و در دوران مرخصی خود بود که از کشور فرار کرد.

«زم» ابتدا به مالزی رفت و سپس توانست اقامت کشور فرانسه را دریافت کند و در پاریس ساکن شود و در آنجا بود که به‌طور جدی وارد فعالیت‌های تبلیغاتی علیه نظام در شبکه‌های اجتماعی شد.

روح‌الله زم در سال ۹۶ ابتدا سایت و سپس کانال تلگرامی آمدنیوز را تأسیس و شروع به فعالیت‌های تخریبی علیه نظام کرد.

نهایتا در ۲۲ مهر ۱۳۹۸ رسانه‌های داخل ایران خبر از دستگیری روح‌الله زم توسط سازمان اطلاعات سپاه دادند.
 
بر اساس بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، روح‌الله زم در یک عملیات پیچیده و برنامه‌ریزی‌شده توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) به داخل کشور هدایت و بازداشت شد.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: