تاریخ انتشار: ۱۲:۵۸ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر

واکنش وزیر بهداشت به تداوم پرواز‌های چین به ایران

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اینکه هنوز هیچ موردی از کروناویروس در ایران مشاهده نشده است، گفت: تا کنون اگر همچنان پروازی از چین به ایران در حال انجام است تنها برای جابجایی شهروندان ایرانی و چینی بوده است.
تداوم پرواز‌های چین به ایران
رویداد۲۴ دکتر سعید نمکی در پاسخ به سوال آخرین تمهیدات این وزارتخانه برای مقابله با کروناویروس گفت: خواهشمندم پیام دلگرم کننده بنده را که مملو از صداقت و شفافیت است به مردم منتقل کنید. مردم باید بدانند وزیر بهداشت‌شان هرگز چیزی را از آن‌ها پنهان نکرده و نخواهد کرد؛ حتی اگر اعلام موضوع به قیمت بدنامی و فشار بر روی خودش باشد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هنوز هیچ موردی از کروناویروس جدید در کشور گزارش نشده است، خاطر نشان کرد: مردم باید در جریان باشند که کروناویروس جدید مطلقا سخت‌تر از بیماری آنفلوآنزای H. ۱ N. ۱ که چند ماه گذشته کشور درگیر آن بود نیست. بیماری‌زایی کروناویروس جدید حدودا ۳۰ درصد است و ما می‌توانیم مانند H. ۱ N. ۱ از پس آن برآییم.

وی در ادامه در خصوص توقف پرواز‌ها از چین به ایران و بالعکس، گفت: این تقاضای من مورد حمایت معاون اول رییس جمهور و وزیر راه قرار گرفت و قرار بر این شد تا امکان بازگشت برای اتباع چینی که اکنون در ایران هستند و ایرانیان ساکن در چین نیز فراهم باشد؛ چراکه ما نمی‌توانیم امکان بازگشت را از آن‌ها بگیریم. تا کنون اگر همچنان پروازی در حال انجام است تنها برای جابجایی شهروندان ایرانی و چینی بوده است.

بیشتر بخوانید: آیا انتشار ویروس کرونا در چین عمدی بود؟

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به روابط استراتژیک میان ایران وچین اظهار کرد: امیدوارم در اسرع وقت شرایط به حالت عادی بازگردد؛ چراکه روابط ایران و چین رابطه‌ای استراتژیک است که نمی‌خواهیم لطمه‌ای به آن وارد شود. اما معنای این سخن این نیست که لحظه‌ای از سلامت مردم غافل می‌شویم. سلامت مردم از هر گونه مصلحت‌اندیشی برای ما اولویت بیشتری دارد.

نمکی در خاتمه در خصوص برنامه‌ها برای بازگشت ۷۰ دانشجوی ایرانی ساکن در شهر ووهان چین گفت: پروازی مخصوص در اولین ساعات بامداد روز سه‌شنبه (فردا) به این شهر اعزام می‌شود که متشکل از پنج نفر از پرسنل زبده ما شامل متخصص عفونی و متخصص اورژانس است. همچنین برای کلیه خدمه پروازی این هواپیما نیز تمهیدات لازم از نظر حفاظت از ویروس فراهم شده است. این ۷۰ دانشجو پس از بازگشت دو هفته در قرنطینه خواهند بود و سپس می‌توانند به آغوش خانواده‌هایشان بازگردند.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
0
0
من نوعی از حرفهای وزیر بهداشت برداشتم این بود
بابا من هیچکارم من گفتم پروازها لغو بشه ولی بخاطر ترس از لطمه روابط ایران با چین که الانم در تحریم هستیم با درخواست من موافقت نشده اونم نه از طرف اقای جهانگیری و دولت که اگه بعدا هم بیماری بیاد بگه من گفته بودم لغو بشه
در اخر هم مردم رو خواسته از ترس در بیاره که این بیماری زیاد سخت نیست
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: