تاریخ انتشار: ۱۸:۰۲ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۸
اسکوچیچ:
سرمربی تیم ملی ایران در جدیدترین مصاحبه اش، گفت: سناریوی مالی ویلموتس و استراماچونی برای من تکرار نمی‌شود.

سناریوی ویلموتس و استراماچونی برایم تکرار نمی‌شود/ بخاطر عملکردم سرمربی ایران شدمرویداد۲۴ به نقل از سایت «vecernji» کرواسی، رونمایی از دراگان اسکوچیچ، سرمربی 51 ساله سابق ریکا به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ایران غافلگیر کننده بود. چون این تیم در سال های گذشته با وجود اسم های بزرگ دچار مشکل شده است.

بعد از کارلوس کی روش(8 سال مربیگری در ایران) و مارک ویلموتس بلژیکی که بعد از 7 ماه نوامبر گذشته به خاطر مسائل مالی قراردادش را فسخ کرد، این بار نوبت به اسکوچیچ رسیده است. تحریم های بین المللی در ایران تاجایی بود که آندره استراماچونی، سرمربی سرشناس ایتالیایی با باشگاه استقلال تهران قطع همکاری کرد و تیم را ترک کرد.

به همین خاطر از اسکوچیچ درباره مشکلات مالی در ایران سوال کردیم که آیا از تکرار این سناریو نمی ترسد. او در پاسخ این سوال، گفت: گزارش هایی که رسانه ها درباره این موضوعات مطرح کردند تنها بخشی از واقعیت داستان است. من در 5 سال گذشته که در ایران مربیگری می کردم، وضعیت را این چنین ندیدم. ممکن است چکی دریافت کنید و با تاخیر نقد شود و اتفاقی بزرگ نیست. به همین خاطر اصلا ترسی از این ندارم که این اتفاق برای من تکرار شود و من نیز در لیست این مربیان باشم چون مشکلی در این زمینه نیست.

وی درباره کارنامه اش و هدفش در از حضور در نیمکت تیم ملی ایران، گفت: ایران دومین تیم برتر آسیا در رده بندی فیفا است. همه انتظار دارند این تیم به جام جهانی راه پیدا کند. من هم در اینجا حضور دارم تا به این هدف برسم. من قبل از مربیگری در تیم ملی ایران به عنوان سرمربی نفت آبادان کار می کردم و این تیم را به رده ششم جدول لیگ ایران رساندم. قبل از آن هدایت تیم های ملوان، فولاد و خونه به خونه را برعهده داشتم. ایرانی ها با توجه به عملکردم در باشگاه هایشان مرا را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کردند.

اسکوچیچ تاکید کرد: در تمام تیم های باشگاهی ایران به موفقیت بزرگی رسیدم. با فولاد در لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کردم. خونه به خونه را به فینال جام حذفی رساندم. بدون شک آنها این تصمیم را گرفتند چون معتقد بودند من فوتبال ایران را خوب می شناسم. در نهایت تصمیم خود را گرفتند تا به من این فرصت را بدهند. بدون شک این سمت اوج مربیگری ام است و می خواهم توانایی ام را نشان دهم.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: