تاریخ انتشار: ۱۰:۴۸ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
نوزدهمین دوره رقابت‌های فوتبال لیگ برتر در حالی به روزهای حساس خود وارد می‌شود که از بین ۱۶ تیم حاضر در این فصل تاکنون ۱۱ تیم سرمربی خود را بنابردلایلی تغییر داده‌اند.

 فوتبال ایران

رویداد۲۴ نتایج ضعیف پیکان در هفته‌های اخیر و سقوط آزاد این تیم به انتهای جدول، حسین فرکی سرمربی آن را مجاب به استعفا کرد تا پیکان دهمین تیم لیگ برتری باشد که در این فصل سرمربی‌اش را تغییر داده است.

فرکی دهمین مربی لیگ برتری بود که از سمتش کنار رفت، اما آخرین آنها نبود. چون دراگان اسکوچیج هم از هدایت صنعت نفت کنار رفت و سرمربی تیم ملی ایران شد تا تعداد تیم‌هایی که مربیان شأن را تغییر داده اند به عدد ۱۱ برسد.

پیش از پیکان و صنعت نفت ۹ تیم دیگر خواسته یا ناخواسته با تغییرات گسترده روی نیمکت خود مواجه شده بودند که با استعفای حسین فرکی و رفتن اسکوچیچ تعداد این تیم‌ها دو رقمی شد و این تعداد به عدد ۱۱ رسید تا فوتبال ایران در حال رقم زدن یک اتفاق تاریخی باشد.

پرسپولیس، استقلال، تراکتور، شهر خودرو، ماشین سازی، ذوب آهن، پارس جنوبی، گل گهر، شاهین، پیکان و حالا صنعت نفت ۱۱ تیم لیگ برتری هستند که اقدام به تغییر سرمربی کرده‌اند.


بیشتر بخوانید: ۸ شوک سنگین به فوتبال ایران در ۲ ماه


در حال حاضر ۵ تیم کار را با مربیان ابتدای فصل شأن دنبال می‌کنند که ۲ تیم خوزستانی فولاد، نفت مسجد سلیمان به همراه سپاهان، سایپا و نساجی جمع این ۵ تیم را تشکیل می‌دهند.

این حجم از تغییرات فضایی را ایجاد کرد که دو سرپرست (سرآسیابی و شیخ لاری) وی یک دستیار (الهامی) به سرمربیگری برسند. گل محمدی هم تنها فردی است که قبل از جدایی از تیم قبلی، تیم جدیدش مشخص شده بود. گل محمدی به همراه ویسی افرادی هستند که تاکنون در این فصل هدایت دو تیم لیگ برتری در نقش سرمربی را تجربه کرده‌اند.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: