تاریخ انتشار: ۲۰:۴۸ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر

ماهواره‌بر سیمرغ در نیمه راه؛ ظفر به مدار نرسید

سخنگوی گروه فضایی وزارت دفاع گفت: ماهواره بر سیمرغ ماهواره "ظفر" را با موفقیت به فضا پرتاب کرد، اما ماهواره‌بر به سرعتِ مورد نیاز جهت تزریق ماهواره در مدار مورد نظر نرسید و بهینه سازی‌های لازم جهت پرتاب آتی انجام خواهد شد.

ماهواره‌بر سیمرغ در نیمه راه؛ ظفر به مدار نرسیدرویداد۲۴ پروژه پایگاه فضایی حضرت امام خمینی (ره) که کار ساخت آن از چند سال پیش و بر اساس مصوبه شورای عالی فضایی کشور آغاز شد، ‌توسط سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جهوری اسلامی ایران اجرا و تکمیل گردیده است. همچنین این سازمان به عنوان نخستین پرتاب کننده‌ی ماهواره در جهان اسلام، مسئولیت طراحی، ساخت و بهره‌برداری تخصصی از این پایگاه را نیز بر عهده دارد.

سید احمد حسینی سخنگوی گروه فضایی وزارت دفاع در این باره گفت: در مأموریت پرتاب ماهواره ظفر توسط ماهواره بر سیمرغ کلیه فرآیندهای پرتاب فضایی از قبیل مونتاژ مراحل ماهواره‌بر و ماهواره، تست‌های پیش پرتاب، تزریق سوخت و پیش فشارگذاری، به طور کامل به انجام رسید. فرآیند پرتاب و استارت موتورهای مرحله ۱ ماهواره‌بر و جدایش مراحل و استارت موتور مرحله ۲ به درستی انجام شد و در انتهای مسیر، ماهواره‌بر به سرعتِ مورد نیاز جهت تزریق ماهواره در مدار مورد نظر نرسید.

گفتنی است اهداف تحقیقاتی مد نظر از این پرتاب محقق شده است و داده‌های تله متری از فرآیند پرتاب به طور کامل احصاء گشته که با تحلیل این داده‌ها و تطبیق عملکرد زیرسیستم‌ها با طراحی انجام شده، بهینه ‌سازی‌های لازم جهت پرتاب آتی انجام خواهد شد.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
شاهرخ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
0
0
خخخخخخخ بچه گول میزی؟ اینکه تمام سایت دکوره ک !!!! دوتا دکل الکی برق ی دونه‌ موشک لوله تو خالی و یه برج کائوچوبی شایدم آجری یا فلزی ! اون‌ ناسایی ک‌ میبینی ازاین کارا میکنه حاصل ۲۰۰ سال تحقیق و مطالعه در جو آزاد و دموکراتیک بوده . تو دیر اومدی زودم میخای بری فضا؟؟؟ ب نظرمن بجای این عوام فریبی سعی کنید تغییر کلی در افکار و باورهاتون بدید اعلام کنید ک ما دیگ نظام قبلی نیستیم و میخایم با مردم و کل جهان وارد صلح و دوستی بشیم! تنها گزینه نجات و سعادتون همینه برادر من
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: