تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۸

سگ‌های ولگرد پسربچه ٨ساله را هنگام جمع‌آوری زباله خوردند!

نقوی شهردار میبد: محل حادثه یا همان مزرعه کلانتر، نزدیک کشتارگاه‌های ‏قدیمی این شهر است. دفن لاشه‌های دام باعث شده این منطقه سگ‌های ولگرد زیادی داشته ‏باشد. علاوه برآنکه چند سالی است دپوی زباله‌ها هم به صورت غیرقانونی در این منطقه زاد و ولد ‏سگ‌های ولگرد را بیشتر کرده و مهاجران و حاشیه‌نشین‌های زیادی را به امیدکسب درآمد به ‏اینجا کشانده است.
حمله سگ‌های ولگرد
رویداد۲۴ باید چند دپوی زباله دیگر را هم زیرورو می‌کردند تا شاید چند بطری ‏پلاستیکی دیگر هم پیدا کنند. امیر و رضا مثل هر روز لابه‌لای زباله‌ها دنبال پلاستیک بودند. هنوز ‏کیسه‌شان پر نشده بود. هوا داشت کم‌کم تاریک می‌شد که صدای پارس سگ آن دو را میخکوب ‏کرد.

امیر که چند سالی کوچک‌تر بود از ترس چند قدمی به رضا نزدیک شد. یک گله سگ گرسنه و ‏دو پسربچه بی‌پناه که حسابی ترسیده بودند، آن‌ها چاره‌ای جز فرار نداشتند. کیسه‌هایشان را ‏آهسته بر زمین گذاشتند تا سرعت بیشتری داشته باشند. امیر با اینکه ٩‌سال بیشتر نداشت، اما سریع ‏بود. رضا هم با همان هیکل لاغر و ترکه‌ای دست امیر را گرفت و با هم پا به فرار گذاشتند.

آن طور که ‏رضا می‌گوید آن‌ها با تمام وجود می‌دویدند تا به جاده برسند. صدای پارس سگ‌های وحشی هم پس از آن‌ها می‌آمد: «نمی‌دانم کجا امیر از من جدا شد، اما وقتی به جاده رسیدم، دیدم او با من نیست.»

پیکر امیر ١٢ساعت بعد در میان خرابه‌ها پیدا شد. نیرو‌های امدادی وقتی ‏به پیکر بی‌جان این پسربچه زابلی رسیدند که سگ‌های وحشی بخش‌هایی از بدن این کودک را ‏خورده بودند. ‏ این حادثه دلخراش جمعه شب در یکی از محله‌های شرقی میبد رخ داد. منطقه‌ای به نام کاشف ‏آباد که چند سالی است به محل دپوی زباله‌های شهر تبدیل شده. مسئولان شهری می‌گویند این ‏منطقه خارج از محدوده شهری است و این بچه‌ها هم کودکان کاری هستند که چند سالی است از ‏سیستان‌وبلوچستان به یزد مهاجرت کرده‌اند. اما زباله‌های کاشف آباد و مزرعه کلانتر محصول همان ‏شهری است که امیر و خانواده‌اش در حاشیه آن پناه گرفته بودند و برای گذران زندگی مجبورند ‏میان زباله پرسه بزنند تا شاید پول بخور و نمیری دست‌شان را بگیرد. اما این بار به جای پول، بدن ‏تکه و پاره امیر ٩ساله قسمت‌شان شد.

رضا خبر حمله سگ‌ها و گم شدن امیر را به خانواده‌اش ‏اطلاع داد. آن‌ها هم موضوع را به پدر امیر گفتند. ظاهرا مردم محلی همراه با خانواده امیر چند ساعتی ‏را در همان حوالی دنبال او گشتند و هنگامی که از جست‌وجو ناامید شدند، موضوع را به آتش‌‏نشانی اطلاع دادند. آتش نشانی هم همزمان با اعزام دو تیم به محل حادثه از نیرو‌های هلال‌احمر ‏درخواست کمک کرد، اما وسعت این منطقه باعث شد پلیس و نیرو‌های نظامی هم دست به کار ‏شوند تا شاید رد و نشانی از این پسر بچه پیدا کنند. ‏

آن‌طور که نقوی شهردار میبد می‌گوید محل حادثه یا همان مزرعه کلانتر، نزدیک کشتارگاه‌های ‏قدیمی این شهر است. دفن لاشه‌های دام باعث شده این منطقه سگ‌های ولگرد زیادی داشته ‏باشد. علاوه برآنکه چند سالی است دپوی زباله‌ها هم به صورت غیرقانونی در این منطقه زاد و ولد ‏سگ‌های ولگرد را بیشتر کرده و مهاجران و حاشیه‌نشین‌های زیادی را به امیدکسب درآمد به ‏اینجا کشانده است.

او در توضیح جزئیات این حادثه می‌گوید: «نیرو‌های امدادی ‏تقریبا ٢ساعت بعد از حادثه باخبر شدند، عملیات جست‌وجو با حضور نیرو‌های آتش‌نشانی، ‏هلال احمر، پلیس؛ بسیج و سپاه تا ساعت ٨ صبح ادامه داشت. درنهایت پیکر بی‌جان این ‏کودک در یکی از گودال‌های منطقه پیدا شد.».

اما این برای نخستین بار نیست که سگ‌های ولگرد در میبد خبرساز می‌شوند. یک‌سال پیش بود که ‏اتفاقی مشابه در همین شهر جان یک کودک افغان را هم گرفت. نام او «نسیم» بود. پسر بچه ٩ساله‌ای که همراه پدر و مادرش چندسالی می‌شد در ایران زندگی می‌کردند. اما در یکی از ‏روز‌های زمستان‌سال گذشته این پسربچه افغان در اطراف یکی از مرغداری‌های میبد طعمه ‏سگ‌های ولگرد شد و جان باخت. ‏
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: