تاریخ انتشار: ۱۲:۱۴ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۸

سخنگوی قوه قضاییه: ۵۰ درصد زندانیان امنیتی مرخصی رفته‌اند

سخنگوی قوه قضاییه گفت، برخلاف فضاسازی‌ها، نیمی از زندانیان امنیتی مرخصی هستند.
سخنگوی قوه قضاییه
رویداد۲۴ غلامحسین اسماعیلی روز سه شنبه در آخرین نشست خبری سال ۹۸ که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در پاسخ به سوال ایرنا در مورد اعطای مرخصی به زندانیان جرایم سیاسی و امنیتی گفت: زندانیانی که امروز در زندان هستند، زندانی امنیتی هستند و در این بخشنامه برای اعطای مرخصی به زندانیان پیش بینی لازم به عمل آمده است و صراحتا اعلام می‌کنم آماری که ما جمع بندی کردیم علی رغم فضاسازی‌هایی که گفته می‌شد زندانیان امنیتی از این مرخصی محروم هستند، اما بیش از ۵۰ درصد از زندانیان امنیتی نیز از این مرخصی استفاده کردند.

اسماعیلی درباره آخرین وضعیت اعطای مرخصی به کل زندانیان نیز تصریح کرد: تا امروز حدود ۸۵ هزار نفر از زندانیان از این مرخصی بهره‌مند شده اند.

وی ادامه داد: در مدت دو هفته همکاران قضایی ما در واحد‌های اجرای احکام پذیرای بیش از ۸۵ هزار خانواده زندانی بودند تا مقدمات اعطای مرخصی ان‌ها را فراهم کنند؛ مدارک را بررسی و ضوابط و مقررات قانونی را تطبیق دهند تا ببینند که افراد واجد شرایط هستند. این کار انجام شد و از این جهت وظیفه دارم از همکارانم که این تلاش مجدانه را انجام دادند کمال تشکر را داشته باشم.

اسماعیلی گفت: همه استان‌ها و همه جرایم برابر با بخشنامه ریاست محترم قوه قضائیه مشمول مرخصی شدند.
منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: