تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰ - ۰۳ فروردين ۱۳۹۹

لیگ قهرمانان آسیا قطعا لغو نمی‌شود/ شوک AFC به الهلال عربستان

با اعلام رسانه‌های عربستانی، مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۰ قطعا برگزار خواهد شد، اما در این صورت تیم فوتبال الهلال عربستان با شوک بزرگی مواجه می‌شود.
الهلال عربستان
رویداد۲۴ کنفدراسیون فوتبال آسیا با شیوع ویروس کرونا در کشور‌های مختلف تصمیم به لغو و تعویق مسابقات لیگ قهرمانان آسیا گرفت. هرچند AFC به خاطر قرارداد‌های تجاری سنگین و بحث اسپانسرینگ در تلاش برای از سرگیری این مسابقات در زمان مناسبی است، اما هنوز به صورت رسمی برگزاری یا عدم برگزاری این مسابقات و همچنین ساز و کار‌های نهایی مشخص نشده است.

برنامه پربیننده تلویزیونی «الدوری مع الولید» در عربستان که معمولا اطلاعات دقیقی از تصمیمات مدیران AFC دارد، اعلام کرده است که مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۰ به هیچ عنوان لغو نمی‌شود و این بازی‌ها در ماه آگوست (مرداد و شهریور) از سر گرفته خواهد شد.

بر این اساس AFC دو راه برای برگزاری مسابقات پیش رو دارد. اولین راه از سرگیری رقابت‌ها از همان هفته سوم با مکانیسم همیشگی و برگزاری بازی‌های رفت و برگشت است. سناریو دوم این است که با تعویق مسابقات، AFC مسابقات را به صورت تک بازی و در یک کشور به صورت مجتمع برگزار کند.

روزنامه «المواطن» عربستان امروز در گزارشی به ابعاد جدیدی از این تصمیم کنفدراسیون آسیا اشاره کرد و تیتر زد: «تصمیم AFC الهلال را شوکه می‌کند».

این روزنامه مدعی شد در صورت لغو نشدن لیگ قهرمانان آسیا، تیم الهلال قهرمان دوره گذشته این رقابت‌ها قادر به حضور در جام باشگاه‌های جهان (۲۰۲۰) نخواهد بود.

المواطن نوشت: «اگر لیگ قهرمانان آسیا سال ۲۰۲۰ برگزار شود، تیم الهلال باید برای دومین سال پیاپی عنوان قهرمانی در آن را به دست بیاورد تا بتواند مستقیم به جام باشگاه‌های جهان صعود کند. اگر کنفدراسیون آسیا موافقتش را برای لغو لیگ قهرمانان اعلام کرد این بدان معنی است که الهلال همچنان قهرمان این قاره خواهد بود، زیرا در سال ۲۰۱۹ موفق شد جام قهرمانی را به دست بیاورد و نماینده قاره آسیا در جام باشگاه‌ها می‌شود.»

ایران در سال ۲۰۲۰ تیم‌های پرسپولیس، استقلال، سپاهان و شهرخودرو را به عنوان نماینده در لیگ قهرمانان آسیا دارد که هر تیم دو مسابقه خود را انجام داده است.
منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: