تاریخ انتشار: ۱۷:۱۳ - ۰۵ فروردين ۱۳۹۹

ارزبری در ایران خودرو ۱۵۱ میلیون یورو کاهش می‌یابد

ایران خودرو اعلام کرد: این گروه خودروسازی برای تحقق شعار «جهش تولید»، برنامه خودکفایی در تولید ۱۰۳ قطعه به صورت خودکفایی در خرید خارجی سازندگان و ساپکو را در دستور کار قرار داده و با تحقق آن در سال ۹۹، به میزان ۱۵۱ میلیون یورو کاهش ارزبری را به ثبت خواهد رساند.

کاهش واردات ایران خودرورویداد۲۴  این گروه صنعتی با مشارکت جدی در اجرای برنامه نهضت ساخت داخل قطعات در سال گذشته و تحقق اهداف این بخش و بازگرداندن رونق به خطوط تولید، زمینه های تحقق جهش تولید در سال جاری در بستر بهره‌مندی از ظرفیت‌های داخلی را محقق خواهد کرد.

ایران خودرو برنامه‌هایی را با هدف کاهش ارزبری، کاهش ریسک تامین و افزایش بهره‌مندی از ظرفیت‌های ایجاد شده در داخل کشور و بین قطعه‌سازان تدوین کرده است.

این خودروساز با اجرای طرح تحول در فرآیند تامین و بازمعماری شبکه تامین سبب تعمیق ساخت داخل قطعات و بی نیازی از منابع خارجی خواهد شد. تحول در فرآیند تامین با نظام‌مند، شفاف و متمرکز کردن پرداخت به تامین‌کنندگان، پیاده‌سازی جامع و شفاف مدیریت شبکه تامین، تحقق اهداف توسعه ساخت داخل و ارتقای فرآیندهای داخلی طراحی و توسعه قطعات و مجموعه‌ها برای ایجاد زنجیره طراحی و توسعه قطعات و مجموعه‌ها که در نیمه دوم سال گذشته کلید خورده در سال ۹۹ نیز دنبال خواهد شد.

ایران خودرو در سال گذشته با تشکیل ستاد ساخت داخل و برنامه‌ریزی خودکفایی ۲۵۹ قطعه، مجموعه و مواد اولیه برای سال ۹۸ و ۹۹ مسیری را برای خوکفایی آغاز کرده که زمینه‌ساز جهش تولید در سال جاری خواهد شد.

این خودروساز همچنین با راه اندازی سیستم قرارداد خودکفایی قطعات ارزبر و ایجاد زیرساخت های سیستمی مربوط و استفاده از زنجیره ارزش و به کارگیری پتانسیل‌های موجود در کشور برای خودکفایی مجموعه‌ها، به دنبال کاهش ریسک تامین قطعات و مجموعه های مورد نیاز بوده و مبنای جهش تولید در سال جاری با اتکا به فرایند تامین ناب عملیاتی می شود.

تحقق داخلی سازی کامل قطعات و مجموعه های تعیین شده در سه میز خودکفایی وزارت صنعت و مشارکت در میزهای آتی خودکفایی که در دست برگزاری از سوی وزارتخانه است و همچنین همکاری با صنایع دفاع برای خودکفایی در تولید قطعات های تک، در سال جاری نیز دنبال خواهد شد.

گروه صنعتی ایران خودرو بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، همکاری با شرکت های دانش بنیان را توسعه و گسترش خواهد داد و تعاملی را که از ماه های پایانی سال گذشته با شرکت ها و مراکز دانش بنیان آغاز کرده را با جدیت بیشتری دنبال خواهد کرد.


بیشتر بخوانید: با ۵۰ میلیون تومان چه خودرو‌هایی می‌توان خرید؟


این گروه صنعتی، توسعه طراحی و تولید خودرو با نشان ایرانی را درسال جهش تولید دردستور کار قرارداده است وساز و کارهایی را نیز برای تحقق این امر تدارک دیده است .

ایران خودرو با ایجاد تعامل سازنده و مثبت با تامین کنندگان، آنان را به مشارکت فعال که منجربه کاهش ریسک های تامین خواهد شد، دعوت کرده است. زنجیره تامین و قطعه سازان نیز با اجرای تعهد خود مبنی بر افزایش تولید روزانه، این خودروساز را در تحقق هدف امسال و جهش در تولید یاری خواهند کرد.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: