تاریخ انتشار: ۱۹:۱۲ - ۰۸ فروردين ۱۳۹۹

تعطیلی موقت ناوگان حمل و نقل عمومی تهران برای مقابله با ویروس کرونا فردا بررسی می‌شود

رییس ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران گفت: تعطیلی ناوگان عمومی درون شهری اعم از اتوبوسرانی و متروی تهران تا پایان تعطیلات به منظور کنترل ویروس کرونا به ستاد ملی کرونا پیشنهاد شد و به احتمال زیاد این موضوع فردا (شنبه) در این ستاد بررسی می‌شود.

ویروس کرونا

رویداد۲۴ دکتر علیرضا زالی اظهار داشت: این موضوع یکی از مصوبات اخیر جلسه شورای فرماندهی ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران بوده که به استاندار تهران هم اعلام شده است.

وی ادامه داد: براساس مصوبه این جلسه، مقرر شد در کنار تعطیلی امکان عمومی تهران اعم از بوستان ها، مراکز تفرجگاه‌ها و همچنین مراکز خرید غیرضروری و کسب و کار غیرضروری برای کنترل بیماری کرونا، این کار انجام شود.
بیشتر بخوانید: آیا ویروس کرونا بالاخره از بین خواهد رفت؟
رییس ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران یادآور شد: این موضوع پیش از این از شورای شهر تهران درخواست شده بود تا از فرصت تعطیلی که دولت برای کنترل بیماری در نظر گرفته، تعطیلی موقت ناوگان عمومی درون شهری انجام شود.

زالی تاکید کرد: ما هم درک می‌کنیم که این محدودیت‌ها مشکلات و سختی‌هایی برای مردم فراهم می‌کند، اما ناچار به اعمال این محدودیت‌ها هستیم تا زودتر این بیماری را ریشه کن شود.

وی ادامه داد: نکته مهمی که نباید غفلت شود این است که هرچه این اقدامات قوی تر، بازدارنده تر، جدی‌تر و موثر‌تر انجام دهیم زودتر بر بیماری فائق می‌آییم و مردم هم زودتر به زندگی عادی خود برمی گردند.

رییس ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران خاطرنشان کرد: هرچه سطح مداخلات ما کافی نبوده و از عمق مدیریتی لازم برخوردار نباشد زمان درگیری با ویروس کرونا طولانی می‌شود و آثار اجتماعی و اقتصادی بدتری را به همراه دارد.

زالی افزود: به همین دلیل ما اصرار داریم در یک زمان کوتاه بتوانیم این بیماری را مهار کنیم. اگر بتوانیم در زمان کوتاه با اقداماتی مانند قرنطینه کردن مردم و کاهش تردد، گردش ویروس را در شهر متوقف کنیم در زمان کوتاهی هم بر بیماری فائق می‌آییم.

وی تصریح کرد: اگر مداخلات ما از کفایت لازم برخوردار نباشد، زمان خیلی طولانی مردم با این ویروس مواجه می‌شوند و اقدامات محدود کننده و بازدارنده می‌توانند آثار این بیماری را کاهش دهد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به تجربیات سایر کشور‌ها اشاره کرد و گفت: کشور‌های دیگر هم در زمان کوتاه، محدودیت‌هایی برای مردم ایجاد می‌کنند تا بر این ویروس غلبه پیدا کنند.

زالی با یادآوری اینکه هرچه سطح مداخلات کمتر باشد هم خطر ابتلا بیشتر می‌شود و هم خطر مهار آن طولانی‌تر می‌شود، اظهارداشت: هرچه اقدامات ما از حد سخت گیرانه کاهش پیدا کند این ویروس فرصت می‌یابد تا در شهر بیشتر در چرخش باشد و زمان بیماری افزایش می‌یابد.

وی افزود: میزان این اپیدمی در شهر بزرگی مانند تهران در تناسب با مداخلات بازدارنده در زمان کوتاه است.
خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا ، کرونا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: