تاریخ انتشار: ۱۶:۰۲ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر

نتیجه معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه چند ماه دیگر با گرانی مرغ مشخص می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی تهران در واکنش به معدوم سازی جوجه‌های یک روزه گفت: احتمالاً چند ماه آینده نتیجه معدوم سازی امروز، باعث کمبود مرغ در بازار خواهد شد و افزایش قیمت مرغ برای مصرف کننده رقم می‌خورد.

نتیجه معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه

رویداد۲۴ مسعود خوانساری در واکنش به خبر معدوم سازی جوجه‌های یک روزه در پیام توییتری نوشت: چند روزیست کلیپی در مورد از بین بردن جوجه‌های یک روزه در فضای مجازی منتشر شده و دیدن این صحنه‌ها مردم را آزرده خاطر کرده است. متاسفانه بازار مرغ تابع عرضه و تقاضا نیست بلکه به دلیل گذاری دولتی کاملا تحت تاثیر نظام غیر رقابتی قرار دارد.

وی در ادامه این پیام خاطر نشان کرد:در حال حاضر به خاطر کاهش قیمت مرغ و افزایش قیمت خوراک پرورش جوجه برای مرغدار صرفه ناپذیر شده و معدوم سازی صورت گرفته است و احتمالاً چند ماه آینده نتیجه معدوم سازی امروز، باعث کمبود مرغ در بازار خواهد شد و افزایش قیمت مرغ برای مصرف کننده رقم می‌خورد.

بیشتر بخوانید: ماجرای کشتار دسته جمعی جوجه‌های یکروزه در خراسان جنوبی چه بود؟

رئیس اتاق بازرگانی تهران در پایان این پیام راهکار این مشکل را این دانست که دولت دست از دخالت برداشته و اجازه دهد بازار تحت نظر تشکل‌های مربوطه روند منطقی را طی کند، در این صورت شاهد این نوع معدوم سازی‌ها یا افزایش قیمت نخواهیم بود.
نتیجه معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه
نتیجه معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه
منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
هالو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
0
0
رویداد عزیز تو را به خدا این پیام راچاپ کن امثال این آقا که خواهان عدم دخالت دولت می باشد حرف حقی می زنند که به فرمایش حضرت امیر اراده باطلی در پس آن است .
عدم دخالت دولت امر پسندیده ای است به شرطی که ایشان و شرکای دزدشان در اتاق( که از فرط مار خوردن افعی شده اند) دلشان به حال مردمی که همچون امثال ایشان ملک چند ده میلیاردی و ویلای باستی هیلزی ندارند بسوزد .
چنانچه قیمت مرغ ودیگر کالاها در کشور بی نظارتی به ساز و کار عرضه و تقاضا سپرده شود با چنان افزایش قیمتی در کالا روبرو خواهیم شد که نه تنها دست مردم مستضعف از آن کوتاه خواهد شد بلکه طبقه متوسط هم دچار مشکل خواهد گردید.
گناه این حرکت سخیف و غیر انسانی که فقط برای حفظ سلطه بر بازار وافزایش سرمایه عده ای خاص صورت گرفت نه تنها بر عهده دولتی است که می توانست با تزریق بخشی از پول هایی که به صورت نقدی به مردم مستمند پرداخت کرد دان مرغ مرغداری ها را تامین و با خرید تضمینی مرغ و توزیع آن بین همین مستمندان هم مرغداری ها را از ضرر و زیان می رهانید و هم پروتئین سبد غذایی مردمی را در اقصا نقاط این کشور تامین می کرد ( در همین تهران ما به خانواده ای کمک می کنیم که توان خرید مرغ و گوشت برای خانواده را ندارد) وبخشی از گناه بر عهده آنانی است که خارج از دولت می توانند بر اداره امور به نفع مردم تاثیر گذار باشند ولی سر در جیفه کثیف دنیا فرو برده و مشغول جمع آوری ثروت از هر راهی هستند فبشرهم به عذاب الیم ....
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: