تاریخ انتشار: ۱۰:۵۴ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹
معاون آموزش متوسطه:
علیرضا کمرئی گفت: امتحانات نهایی پایه دوازدهم قطعاً به‌صورت حضوری برگزار می‌شود اما ارزشیابی از سایر پایه‌ها ممکن است توسط معلمان و براساس فعالیت دانش آموزان انجام شود.

نحوه برگزاری امتحانات نهایی

رویداد۲۴ علیرضا کمرئی صبح امروز در برنامه تلویزیونی در انتهای الوند شبکه دوم سیما حضور یافت و به پاسخ درباره برخی موارد اموزش مجازی و فعالیت شبکه شاد در مقطع متوسطه پرداخت.

وی با اشاره به اینکه تا امروز شیوع بیماری کرونا باعث ایجاد اختلال در روند آموزشی ۸۰ درصد آموزش های دنیا شده است، گفت: در شرایطی که کرونا باعث شد تا آموزش مجازی حاکم شود، باید گفت دانش آموزان ره روش های سنتی آموزشی یعنی حضور در مدرسه عادت داشتند و گرچه آموزش مجازی نکته مثبت این روزها بود اما محروم ماندن بچه ها از افضای آموزش از نکات منفی اش بود. در هر صورت برنامه ریزی شد تا با وجود این محرومیت سال تحصیلی به اتمام برسد.

کمرئی در ادامه به آموزش تلویزیونی از ۱۰ اسفند اشاره مرد و از پخش ۱۰۲۰ برنامه آموزشی تلویزیونی تا امروز خبر داد و بیان کرد: این آموزش در فرایند یادگیری موثر بوده است. آموزشهای خودجوش معلمان در مدارس نیز موثر بوده است. اما برای انسجام بخشی به آموزش های مجازی شبکه شاد راه اندازی شد. این شبکه قادر است ۱۵ میلیون دانش آموز را در بحث آموزشی پوشش دهد.

معاون آموزش متوسطه گفت: در شبکه شاد ما مدرسه مجازی را داریم که مانند مدرسه حقیقی در آن زنگ ورزش و زنگ تفریح پیش بینی شده است. این فضا کاملاً ایمن است و تا کنون ۸۵ درصد دانش آموزان به آن پیوسته اند. باقی دانش اموزان که به دلیل نداشتن گوشی تلفن هوشمند یا دیگر مشکلات از دریافت آموزش مجازی محروم هستند نیز از طریق ارسال درس‌نامه، جزوات، کاربرگ و … توسط راهبران آموزشی و بعضاً دهیاران محلی پوشش داده شده اند.


بیشتر بخوانید:جزئیات برگزاری امتحانات نهایی و کنکور سراسری/ در نحوه برگزاری امتحانات تابع وزارت بهداشت هستیم


کمرئی در ادامه به امتحانات اشاره کرد و گفت: تمرکز ما بر فرایند آموزش متمرکز است و تلاش داریم تا آموزش‌ها به نحو احسن برای دانش آموزان ارائه شود. با توجه به اهمیت صدور مدرک دیپلم برای دانش آموزان، امتحانات نهایی پایه دوازدهم قطعاً به‌صورت حضوری برگزار می‌شود اما ارزشیابی از سایر پایه‌ها ممکن است توسط معلمان و براساس فعالیت دانش آموزان انجام شود البته این در صورتی است که دانش آموزان قادر به حضور در مدرسه نباشند، هرچند هنوز چیزی در این خصوص قطعی نیست.

وی در خصوص کنکور گفت: ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو جذب می‌کنند و تنها ۱۵ درصد از دانشجویان از طریق کنکور وارد دانشگاه‌ها می‌شوند البته آموزش و پرورش تمایل دارد که همین ۱۵ درصد نیز بدون کنکور و از طریق سوابق تحصیلی به مراکز عالی راه یابند.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: