تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳ - ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۶ نظر
رویداد۲۴ بررسی کرد؛
موضوع مدارک جعلی نمایندگان منتخب هنوز داغ است. تا کنون سینا کمالخانی از راهیابی به مجلس باز مانده است و گفته شده در اصفهان و گیلان نیز چنین مشکلی وجود دارد و مدارک برخی از منتخبان جعلی است. رویداد۲۴ در این گزارش بررسی کرده به جز سینا کمالخانی در تفرش، مدارک کدام نمایندگان احتمالا جعلی یا نامعتبر بوده است.
مدرک تحصیلی جعلی نمایندگان
رویداد۲۴ مجلس یازدهم هنوز شروع نشده، اتفاقات شوکه‌آوری رخ داده است؛ چند نماینده به کرونا مبتلا شدند و یکی به علت ابتلا به کرونا درگذشت. مدرک چند نماینده جعلی و مدرک چند نفر هم نامعتبر از آب درآمد. از سوی دیگر گفته می‌شود شورای نگهبان پس از برگزاری انتخابات در کار مجلس دخالت می‌کند. همه این موارد نشان از شروع مجلسی پر حاشیه خواهد داشت؛ با این حال هیچکدام از حاشیه‌ها به اندازه مدارک جعلی نمایندگان منتخب خبرساز نبود.
 
مدارک جعلی مربوط به نمایندگان استان مرکزی (تفرش)، استان اصفهان و استان گیلان بوده است. اسدالله عباسی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفته مدرک تحصیلی تعدادی از منتخبین مجلس یازدهم از استان گیلان هم اشکالاتی دارد که باید شک و شبهه در مورد آنها رفع شود زیرا مدرک تحصیلی منتخب تفرش توانست برای جمهوری اسلامی هزینه‌های زیادی داشته باشد.
 
خبرگزاری فارس نوشته زمزمه‌هایی از بی اعتبار بودن و نقص مدرک تحصیلی دو منتخب دیگر از استان اصفهان در مجلس یازدهم نیز به گوش می‌رسد. شنیده می‌شود در یکی از این موارد یکی از منتخبان یاد شده در شهرستان‌های استان اصفهان در دریافت مدرک تحصیلی خود دچار مشکل شده و نتوانسته مدرک معتبر و مورد نیاز وزارت علوم را ارائه کند. گفته شده احتمالا این منتخب در معادل‌سازی مدرک تحصیلی خود دچار مشکل شده و شورای نگهبان در حال حاضر در حال بررسی موضوع است. رویداد۲۴ در این گزارش بررسی کرده به جز سینا کمالخانی در تفرش، مدارک کدام نمایندگان جعلی بوده است.

 

مدرک تحصیلی نامعتبر مربوط به کدام نماینده بوده است؟

 

به گزارش رویداد۲۴ اصفهان ۱۹ نماینده در مجلس دارد. از این جمع، دو نفر هنوز انتخاب نشده‌اند و انتخابات به دور دوم رفته است. ۵ نفر هم نمایندگان شهر اصفهان هستند.
 
از ۱۲ نماینده باقی مانده، ۶ نفر سابقه نمایندگی دارند و یک نفر نیز با مدرک دکترا، سال‌ها در دولت احمدی نژاد رئیس هلال احمر جمهوری اسلامی بود؛ لذا فرد مذکور را باید بین این ۵ منتخب جستجو کرد: ۱) حسین محمدصالحی از فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت ۲) حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی از خمینی شهر ۳) الهام آزاد از نایین و خور و بیابانک ۴) رحمت‌الله فیروزی پوربادی از نطنز یا ۵) پروین صالحی از مبارکه.
بیشتر بخوانید: ۴ سکانس متفاوت از مجلس یازدهم؛ از شبیخون کرونا تا مدرک جعلی

بر اساس اطلاعات ستاد‌های انتخاباتی نامزد‌ها محمدصالحی دارای دکتری زبان و ادبیات فارسی است و به مدت ۲۸ سال در دبیرستان و دانشگاه‌های استان اصفهان مشغول خدمت بوده است. الهام آزاد هم وکیل دادگستری است وخود را تحصیلکرده حقوق معرفی کرده است. پروین صالحی منتخب مردم مبارکه نیز رئیس بیمارستان محمد رسول‌الله بوده و پزشک و متخصص زنان است.

اما دو منتخب دیگر سوابق تحصیلی روشنی ندارند یا لااقل در زمان تبلیغات انتخاباتی به آن اشاره نکرده اند. رحمت الله فیروزی مشاور رئیس و مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان هواپیمایی کشوری بوده و با توجه به سابقه امنیتی او، جستجو درباره سوابق تحصیلی اش به جایی نرسید. گرچه بعضی سایت‌های اینترنتی میزان تحصیلات او را لیسانس اعلام کردند.
 
حجت الاسلام نقدعلی هم روحانی مساجد خمینی شهر بود که بعید نیست همان نماینده‌ای باشد که معادل‌سازی مدرک تحصیلی اش با مشکل مواجه شده است.
 

برادران یوسف و مدرک جعلی!

سینا کمالخانی منتخب تفرش که به خاطر مدرک جعلی از ورود به مجلس بازماند و حالا باید به سراغ کار‌های زیاد گذشته بازگردد، در نامه‌ای از شورای نگهبان تقدیر و تشکر کرد. او در ابتدای نامه خود نوشته همانا در حکایت یوسف و برادرانش برای اهل تحقیق عبرت و حکمت‌های فراوانیست.» او ضمن انتقاد از وزارت علوم نوشته است «چیزی که مسلم است این است که در این روز‌ها شاهد انتحار اخلاقی، خفه کردن وجدان انسانی و جولان مقاصد و نیات نه الزاما شوم، ولی قطعا غیر خیرخواهانه بودیم. شاهد سنگ زدن به قطار اراده ملت و همقطاران خویش بودیم.»

نظارت همیشگی

دوره قبل شورای نگهبان به خاطر چند تصویر مانع حضور مینو خالقی در مجلس شد که البته با اعتراض شدید اصلاح طلبان مواجه شد. این دوره، اما اصولگرایان حاضر به دفاع از نیروی همفکر خود نیستند و به نظر می‌رسد دایره نظارت شورای نگهبان به راحتی به مرحله بعد از انتخاب مردم هم رسیده است؛ مسئله‌ای که بیش از پیش، استقلال مجلس را تحت الشعاع قرار می‌دهد. این موضوع البته مورد انتقاد برخی نمایندگان مجلس شده است. غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی معتقد است کار شورای نگهبان خلاف قانون است و افراد حاضر در این شورا نباید با چنین تصمیمی مجلس را تضعیف کنند. قطعاً اگر مدرک این منتخب مردم معتبر نباشد توسط نمایندگان رد خواهد شد، ولی این دلیلی نمی‌شود که کار از دست مجلس دربیاید و توسط افراد دیگری که به لحاظ قانونی صلاحیت بررسی در این موضوع را ندارند به نتیجه برسد.
 
او گفته برای هر فردی می‌تواند این سوال مطرح شود که اگر قرار باشد پس از برگزاری انتخابات باز هم شورای نگهبان درباره فرد برگزیده نظر دهد، پس نمایندگان در آغاز به‌کار مجلس چه چیزی را به عنوان اعتبارنامه می‌خواهند بررسی کنند؟
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
ابراهیم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
0
2
وقتی جامعه ماپراست ازمراکزاموزش عالی دراسمهای مختلف واعلامیه پذیرش دآنشجوبدون کنکوروحتی موارددیگه میدن خوب خیلی راحت میشه باپول ولابی واشنابازی مدرک گرفت همه هم قبول دارندولی هیچکس حرفی نمیزنه وقتی ملاک تومملکت مانمره ومدرک باشه تخصص ذاتامیره کنارودرمقابل تعهدهم براخیلیامعناپیدانمیکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
0
1
نماینده فعلی اندیمشک وریس کمیسیون انرژی مجلس اقای حسنوند مدرک تحصیلی اش سیکل است ودر دو دوره مجلس دکتری میگیرد ؟نهادهای اطلاعاتی بی خبر اند یا چون اصولگرا هست کاری بهش ندارند.......جنجال بزرگ مدرک حسنوند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
0
0
همانا در حکایت یوسف و برادرانش برای اهل تحقیق عبرت و حکمت‌های فراوانیست. تو کجا و حضرت یوسف کجا.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
0
0
اکثر نماینده ها تحصیلات دانشگاهی ندارند و اکثرا مدرک تصیلی آنها سیکل است. اما بعدا بعلت گرفتن پست و مقام ، مدارک دانشگاهی را نیز خریداری نموده اند و جالب اینجاست که این نمایندگان ، سواد که ندارند از القاب و عناوین ساده ای هم استفاده نمیکنن مثلا از لقب دکتر با اعتماد به سقف کامل استفاده میکنند ! شما میدانید یک دکتر چقدر باید درس بخواند زحمت بکشد تحقیق، پژوهش و کلی کار داره !!
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
0
1
نان به نرخ روزخورها خبری ازشون نیس که بیان هی بگن اعدام اعدام اعدام اعدام اعدام .....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
0
1
تو ادارات قبلا با دیپلم استخدام میشن با کارشناسی ارشد بازنشسته !!!
بعضی وقتها هم همه چیزو حق خودشون میدونستن
استفاده از مال و وقت بیت المالو
خواهشا این حق الناسو رسیدگی کنید تا جونشون در نرفته
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: