تاریخ انتشار: ۱۰:۳۴ - ۰۴ خرداد ۱۳۹۹
نتیجه نهایی شکایت مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال ایران به زودی مشخص خواهد شد.
فدراسیون فوتبال
رویداد۲۴ ماجرای ویلموتس شاید آخرین پرونده فدراسیون تحت ریاست مهدی تاج بود. پرونده‌ای که البته از لحاظ سنگینی و میزان تبعاتی که می‌تواند برای فوتبال ایران داشته باشد قابل مقایسه با سایر خسارت‌ها و مشکلاتی که طی سالیان اخیر به وجود آمده نیست و بسیار کلان‌تر از چیزی است که تصور می‌شود.

داستان ویلموتس را تقریبا دیگر همه می‌دانند. ویلموتسی که در ترکیه بست نشست و به ایران نیامد تا ۲ میلیون یورو نقد از فدراسیون بگیرد و بعد به فاصله سه روز تا بازی با عراق به تهران آمد تا با شکستی دیگر ایران را در دورترین نقطه ممکن به دور بعدی مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قرار دهد.

پس از بازی با عراق، اما دو مسئله جدید به مرور مطرح شد. یکی اینکه ویلموتس اساسا قرارداد خود با فدراسیون را فسخ کرده بود و دیگر قرار نیست سرمربی تیم ملی باشد و دیگر اینکه فدراسیون این پول را از یکی شرکت‌های دولتی قرض گرفته و باید این پول را به زودی بازگرداند. پولی که به نظر نمی‌آید فدراسیون فوتبال توان پرداخت آن را داشته باشد و کما اینکه تاکنون هم این پول پس داده نشده و حالا در این شرایط بد از لحاظ اقتصادی، ویلموتس با سودای دریافت غرامت ۶ میلیون یورویی راهی فیفا شده است. مبلغی که اگر ایران محکوم به پرداخت آن شود، مشخص نیست که از کجا باید تامین شود، چون نه فدراسیون و نه وزارت ورزش قطعا توانایی چنین کاری را ندارند و بعید است دیگر دولت در شرایط کرونا و تحریم، در این حد برای فوتبال دست به جیب شود.

بیشتر بخوانید: هزینه ۴ میلیارد تومانی روی دست لیگ!
اوضاع پیچیده‌تر از همیشه است

نبرد حقوقی فدراسیون فوتبال و مارک ویلموتس شروع شده است. نبردی که به زودی نتیجه آن مشخص خواهد شد. نبردی که با شکایت ویلموتس به فیفا و طلب غرامت ۶ میلیون یورویی از سوی او کلید خورده و حالا ایران باید از خودش در این زمینه دفاع کند. فدراسیون فوتبال پس از جنجال‌های انتخاب تیم وکلای خود و مواردی از این دست که آن‌ها را پشت سر گذاشته، ظاهرا لایحه دفاعی خود را قبل از آغاز سال ۱۳۹۹ به فیفا ارسال کرده و تلاش کرده از حق فوتبال ایران دفاع کند.

با این حال فیفا طی روز‌های اخیر خبر بدی را در این خصوص اعلام کرد و آن هم این بود که لایحه دفاعی فدراسیون فوتبال مورد پذیرش قرار نگرفته و در واقع رد شده است. این خبر نشان می‌دهد که فدراسیون فوتبال ظاهرا چیز خاصی در دست ندارد و باید دید در مکاتبات بعدی با فیفا آیا دلیل محکمی از سوی فدراسیون برای رد ادعای ویلموتس ارائه خواهد شد یا فوتبال ایران باید منتظر بزرگترین خسارت مالی تاریخ خود باشد؟
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: