درخواست یک اصلاح‌طلب از مجلس اصولگرا | رویداد24
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۳ - ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۳ نظر
یک فعال سیاسی گفت: مجلس جدید شرایط ارتباط با دنیای بیرون را فراهم کند، تا این سایه سنگین تحریم‌ها کنار برود و وضعیت معیشت مردم بهتر شود.

علی تاجرنیا

  رویداد۲۴ علی تاجرنیا، اظهار کرد: من فکر می‌کنم مجلس به عنوان نهاد قانون گذار و ناظر باید اولویتش اولویت امروز کشور باشد. بزرگ‌ترین مسئله امروز اقتصاد و معیشت مردم است و با توجه به ظرفیت منابع و نیروی انسانی این مشکل نباید وجود داشته باشد، اما شرایط حاکم بر روابط خارجی مثل تحریم‌ها که برخی مسئولین می‌گفتند در اقتصاد ما تاثیری ندارد، اثر گذار شد.

وی ادامه داد: در عرض ۱۶ سال قیمت دلار و سکه بالغ بر ۲۰ برابر شد. این موضوع نشان دهنده مشکل اقتصاد کشور است.
بیشتر بخوانید: شائبه‌های مالی قالیباف در مجلس یازدهم نقطه ضعف محسوب نمی‌شود/ منشاء اختلاف اصولگرایان انتخابات ۱۴۰۰ است
این فعال سیاسی با بیان اینکه " یکی از اصلی‌ترین مسائل کشور بحث روابط خارجی است" گفت: در زمان دولت اول آقای روحانی اقدام خوبی در عقد قرار داد برجام صورت گرفت؛ اما متاسفانه هم تندرو‌های داخلی و هم فردی تندرو در امریکا مثل ترامپ باعث شد، نتوانیم از شرایط خوب برجام استفاده کنیم. مخالفان این قرارداد نگذاشتند اهدافش محقق شود.

تاجرنیا گفت: با توجه به اینکه تقریبا اکثر مجلس دست جناح اصولگرا است و اگر اختلاف درونی هم دارند در حرف شنوی از مقامات بالای نظام نظر واحد دارند، باید سعی کنند شرایط ارتباط با دنیای بیرون را فراهم کنند تا این سایه سنگین تحریم‌ها کنار برود و وضعیت معیشت مردم بهتر شود.

وی ادامه داد: اولویت بعدی این است که سعی شود در داخل هم همبستگی جدی ایجاد شود. در سال‌های آتی این مجلس باید به شدت به حوزه مبارزه با فساد ورود کند. متاسفانه تا کنون فقط برخورد‌ها قضایی و به صورت جناحی و مقطعی بوده است. مجلس به دلیل توانایی در اصلاح قوانین و قطع قوانین رانتی نقش نظارتی خود و نهاد‌های نظارتی را می‌تواند اصلاح کند.

تاجرنیا گفت: مجلس می‌تواند مهم‌ترین عامل در مبارزه ریشه‌ای با فساد باشد. باید بدانیم فساد اقتصادی مثل موریانه‌ای ریشه اقکار عمومی را خواهد خورد و اقتصاد را دچار بحران خواهد کرد اگر این مسئله حل نشود وقوع مجدد اتفاقاتی مثل آبان ۹۸ دور از انتظار نیست. هر بار سعی کنیم با حرکت‌های امنیتی عمل کنیم خواسته مردم مثل فنری که جمع می‌شود و هنگام باز شدن نیرویش بسیار بیش‌تر است، شدت بیش‌تری خواهد گرفت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پایان تاکید کرد:به صورت خلاصه اولویت مجلس باید تنش‌زدایی در سیاست خارجی و ایجاد انسجام در سیاست داخلی و مبارزه ریشه‌ای با فساد باشد.
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
علی اصغر قاسم پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
0
0
همین قیمتهای روی بسته های مواد غذایی رو هم اگه یک بررسی ای بکنن چون به نظر می رسه این قیمتهای درج شده در بعضی از اینها با اون هزینه ای که تولید میشه چندان تعادلی نداره و بعضا" بسیار بالاتر می خوره و اینها باید لوش گرفته بشه.
حسین
|
Netherlands
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
0
0
با توجه به نتایج مجلس گذشته ( عدم توجه به اشاره / فرمان اقتصاد مقاومتی ، عدم توجه به اشاره / فرمان و تبدیل آن به بیست دقیقه ، بازگشائی فتنه خانه ، عدم اخراج سفیر انگل ها ... ) ، این اظهارات بی معنی است.
مراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
0
0
اصلاح طلبان از برداشتن تحريمها چه غلطي كردند ؟!! حال نظر هم مي دهند !!
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: