احتمال شروع موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا با سفرهای تابستانه | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۱ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
معاون بهداد ناجا با اشاره به در پیش بودن ایام تعطیلات تابستانی و از سرگیری مسافرت های بین شهری با رفع محدودیت در ترددها نسبت به شروع موج دوم همه گیری ویروس کرونا هشدار داد.

شروع موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا

رویداد۲۴ سردار "محمد رضا حسینی"  اظهار کرد: با وجود مهار ویروس کرونا در اکثر استان ها هنوز شاهد گسترش شیوع این بیماری در شهرهای مختلف هستیم.

وی با اشاره به افزایش نگران کننده شمار مبتلایان به کرونا در برخی استان ها بیان کرد: هنوز  بسیاری از مردم خطر ابتلا به کرونا را جدی نگرفته و بدون رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله اجتماعی در اماکن پر تردد حضور پیدا کرده و ناخواسته به گسترش زنجیره انتقال ویروس کمک می کنند.  

سردار حسینی در ادامه با اظهار نگرانی از احتمال شروع موج دوم همه گیری کرونا با افزایش مسافرت ها در آستانه تعطیلات تابستانی با توجه به رفع محدودیت در ترددها، هشدار داد: سفرهای بین شهری در صورت رعایت نکردن موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، احتمال شیوع بیماری در شهرها و روستاهایی که تاکنون موردی از ابتلا به کرونا نداشته اند را در پی دارد.

معاون بهداد ناجا با اشاره به این که شرایط هنوز عادی نیست، متذکر شد: کرونا هنوز در کمین همه افراد است و مردم نباید به هیچ عنوان رعایت فاصله اجتماعی و سایر دستورالعمل‌های پیشگیرانه و بهداشتی را نادیده بگیرند.

سردار حسینی در ادامه با اشاره  به پذیرش و خدمات رسانی مراکز درمانی ناجا به بالغ بر ۶۳ هزار بیمار کرونایی در کشور بر لزوم آمادگی و بازتوانی نیروی انسانی و امکانات و تجهیزات درمانی در مواجهه احتمالی با موج دوم همه گیری کرونا تأکید و تصریح کرد: در این دوره، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی باید ضمن ارتقای روحیه و بازتوانی کادر درمانی، ذخایر اقلام بهداشتی و مراقبتی نظیر ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده خود را تا میزان ضرورت افزایش دهند.


بیشتر بخوانید:وضعیت کنونی سخت‌تر از دوران اسفند و فروردین است/ به این زودی‌ها به شرایط قبل از ویروس کرونا بر نمی‌گردیم


وی با اشاره به همه گیری ویروس کرونا در استان خوزستان در خصوص روند پذیرش و بستری بیماران در بیمارستان فاطمه الزهرا(س) ناجا اهواز  بیان کرد: این مرکز درمانی در حال حاضر به عنوان بیمارستان معین مراکز دانشگاهی استان در زمینه پذیرش بیماران کرونایی در حال خدمات رسانی است و تاکنون بالغ بر هزار و ۶۰۰ بیمار مبتلا به صورت سرپایی یا بستری در این  مرکز تحت مراقبت های درمانی قرار گرفته اند.

به گزارش سایت پلیس، سردار حسینی در پایان توصیه کرد: مردم در خانه به عنوان امن ترین سنگر در برابر ویروس کرونا بمانند و از سفرهای غیر ضرور پرهیز کنند و همچنان به استفاده از ماسک و دستکش و رعایت فاصله ایمن در رفت و آمدها ادامه دهند.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: