تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
رسانه‌های قطری مدعی شدند که AFC اسامی نامزدهای میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ را بدون اشاره به نام ایران اعلام کرده است که با تعجب اهالی فوتبال همراه شد.

میزبان جام ملت‌ها

رویداد۲۴ حدود یک ماه قبل فدراسیون فوتبال ایران از ارسال فرم‌های درخواست میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۷ خبر داد و برای کسب میزبانی این رویداد، وارد رقابت با کشورهای قطر، عربستان، هند و ... شد. در پی این اتفاق برخی از اهالی فوتبال از اقدام فدراسیون ایران با توجه به وجود مشکلات عدیده مالی و حقوقی انتقاد کردند.

با این حال، رسانه‌های قطری در خبری مدعی شدند که کنفدراسیون فوتبال آسیا اسامی کشورهای داوطلب برای میزبانی مسابقات را اعلام کرده که کشورهای عربستان، قطر، هند و ازبکستان برای این رویداد مهم آسیایی میزبان شده‌اند و نامی از ایران وجود ندارد که مطرح کردن چنین ادعایی از سوی رسانه‌های قطری بدون ارائه سند و مدرک از اطلاعیه AFC در تناقض است.

در واقع از امروز (۱۲ خرداد) تا پایان مهلت قانونی اعلام میزبانی در آسیا ۲۹ روز دیگر باقی مانده است و اعلام کشورهای درخواست کننده برای میزبانی جام ملت‌های ۲۰۲۷ باتوجه به این مدت زمان، غیرمنطقی است.


بیشتر بخوانید:معرفی ۴ نامزد میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷/ خبری از ایران نیست!


از طرفی در این مرحله هیچ گونه راستی آزمایی درباره شرایط کشورها برای میزبانی شکل نمی‌گیرد و AFC بعد از گذشت یک ماه اسامی کشورهای علاقه‌مند برای میزبانی را اعلام خواهد کرد.

با یک بررسی ساده مشخص است که فدراسیون فوتبال هم مانند کشورهای دیگر برای این رقابت‌ها اعلام میزبانی کرده اما رسانه‌های قطری صرفا روی اطلاعات ناقص خود از AFC اقدام به اعلام اسامی کشورهای داوطلب کرده‌اند که درست نیست.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: