فیفا مقابل وزارت ورزش ایستاده است/ میزبانی جام ملت‌ها؟ محال است | رویداد24
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۰ - ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
رئیس پیشین کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال با اشاره به مخالفت فیفا با پیش نویس اساسنامه گفت: وزارت ورزش می خواهد کنترل فوتبال را در اختیار داشته باشد.

میزبانی جام ملت‌های آسیا

رویداد۲۴ حسن غفاری درباره ایرادات فیفا به پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: من در جریان جزئیات ایراداتی که فدراسیون جهانی گرفته است نیستم اما بدون شک روی دو موضوع مهم، تاکید دارند که فدراسیون هم فعلاً به آن تن نمی‌دهد.

عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون فوتبال افزود: تغییر اساسنامه کار اصلاً سختی نیست. می‌توان در عرض یک هفته این کار را انجام داد. چون کلیاتی دارد که باید آن را رعایت کرد و در جزئیات هم نیازی به زمان زیاد هم نیست.می‌توانند ابهامات فیفا را یک هفته‌ای برطرف کنند.

رئیس پیشین کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال تاکید کرد: فدراسیون جهانی فوتبال نمی‌خواهد دولتی‌ها نقشی در مجمع فدراسیون فوتبال داشته باشند. آن‌وقت در کشورمان وزیر ورزش و معاون او صاحب رای هستند. واضح است که فیفا ایراد می‌گیرد چون نه تنها عضو هستند بلکه ریاست مجمع را نیز بر عهده دارند. قطعاً نباید اشخاص دولتی در فدراسیون فوتبال تاثیری داشته باشند.

وی در پاسخ به اینکه آیا وزارت ورزش می‌خواهد رئیس «بله قربان گو» به فدراسیون بیاورد؟ اذعان داشت: بله همینطور است. فیفا هم مقابل چنین چیزی ایستاده است و نمی‌گذارد بله قربان گویی که وزارتخانه تعیین می‌کند به فدراسیون بیاید.

غفاری افزود: علاوه بر این موضوع، فیفا اصرار دارد کمیته‌های زیر مجموعه فدراسیون نظیر اخلاق و استیناف نیز استقلال کامل داشته باشند.

رئیس پیشین کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال یادآور شد: وزارت ورزش می‌خواهد کنترل فوتبال را داشته باشد. وزارت دنبال چنین برنامه‌ای است تا هر وقت خواستند اعمال نظر کنند.


بیشتر بخوانید: وزارت ورزش با دلالی اساسنامه فدراسیون فوتبال را تنظیم کرده است!


وی راجع به پیشنهاد شفاهی فدراسیون نشینان برای میزبانی جام ملت‌های ۲۰۲۷ آسیا تصریح کرد: به هیچ وجه امکان ندارد. وقتی تیم ملی آلمان به ایران آمد نتوانستیم نور کافی را برای فیلمبرداران شبکه آلمانی فراهم کنیم. مجبور به خرید تجهیزات شدیم تا ان بازی برگزار شود. وزیر به جای نشست چندساعته در مجمع فدراسیون فوتبال دنبال زیرساخت‌های کافی برای گسترش ورزش و فوتبال باشد. چطور می‌توانیم با چنین امکاناتی مدعی میزبانی شویم؟ هیچ ورزشگاهی در کشورهای عربی را پیدا نمی‌کنید که ورزشگاه‌هایشان غیر استاندارد باشد. آن‌وقت فدراسیون ایران مدعی میزبانی جام ملت‌های فوتبال است که چنین چیزی محال است.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: