مسابقات ورزشی از اواخر خرداد بدون تماشاگر برگزار می‌شود | رویداد24
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۵ - ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
سخنگوی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا:
سخنگوی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا گفت: اگر اتفاق غیرمترقبه‌ای رخ ندهد یا تغییری در روند بیماری ایجاد نشود، مسابقات از اواخر خرداد ماه جاری بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شود.

برگزاری مسابقات ورزشیرویداد۲۴  کیانوش جهانپور امروز جمعه در گفت و گویی اظهارداشت:‌برای بازگشایی اماکن ورزشی در مناطقی که سفید ارزیابی شوند مشکلی نداریم و محدودیتی اعمال نخواهد شد.

وی اضافه کرد: ‌از ابتدای خردادماه تمرینات لیگ برتر بدون حضور تماشاگر و با حداقل افراد اغاز شده است و در صورتی که اتفاقی رخ ندهد مسابقات نیز از اواخر همین ماه آغاز می‌شود.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا تصریح کرد:‌ البته همه باید این نکته را در نظر داشته‌ باشند که رشته‌های ورزشی با توجه به میزان تماس افراد با یکدیگر دسته‌بندی شده‌اند و در رشته‌هایی که تنش زیادی دارد و درگیری تن به تن وجود دارد، به طور قطع تصمیم‌گیری متفاوت است.

جهانپور گفت: ‌البته باشگاه‌های بدنسازی با توجه به اینکه در دسته انفرادی قرار دارند و استخرهای رو باز حتی در شرایط زرد با توجه به پروتکل الحاقی منعی برای بازگشایی نخواهند داشت اما در شهرهایی که منطقه قرمز است حتی برای رشته‌های انفرادی که تماس نزدیکی ندارند هم محدودیت داریم.


بیشتر بخوانید: ۲۵ خرداد درباره لیگ تصمیم‌گیری می‌شود


به گفته سخنگوی ستادملی مقابله با ویروس کرونا، در رشته‌هایی که تماس متوسط یا کمی دارند مثل آمادگی جسمانی، بدنسازی و پرورش اندام، در صورتی که مکان فیزیکی محل تمرینات مورد تایید مرکز بهداشت منطقه باشد، ‌می‌توانند فعالیت خود را از ابتدای همین ماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام دهد.

جهانپور یادآورشد: براساس پروتکل الحاقی تمام کارکنان شاغل در اماکن ورزشی و تمامی اعضای تیم‌ها باید قبل از بازگشایی و حضور در این مکان‌ها تست (PCR)انجام دهند.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: