حوزه‌ها آماده پاسخگویی به همه سؤالات بشر باشند | رویداد24
تاریخ انتشار: ۲۳:۴۸ - ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
آیت الله اعرافی:
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: حوزه‌های علمیه باید آمادگی پاسخگویی به سؤالات بشر در عصر حاضر و آینده را داشته باشد.

سؤالات بشر

رویداد۲۴  آیت الله علیرضا اعرافی عصر شنبه در دیدار مدیر مدرسه علمیه معصومیه (س) قم، ۱۵ خرداد را گردش عظیم تاریخی دانست که در نهایت به نتیجه رسید و افزود: ۱۵ خرداد، هسته اولیه آثار بعد از انقلاب است.

وی با بیان اینکه ۱۵ خرداد، حوزه را متحول کرد، افزود: قیام ۱۵ خرداد همه موانعی را که بر سر فعالیت حوزه‌ها وجود داشت کنار زد و نور امام خمینی (ره) را در حوزه‌ها تجلی بخشید.


مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور حوزه را قلب تپنده‌ای دانست که فکر و معرفت جامعه و جهان را اداره می‌کند و تصریح کرد: حوزه باید مدیریت و معیشت همه بر ساحت‌های زندگی دیگر بشر را نور افشانی کند.

وی ادامه داد: همچنین حوزه‌های علمیه باید آمادگی پاسخگویی به سوالات بشر در عصر حاضر و آیندگان را داشته باشد.

آیت الله اعرافی با بیان اینکه حوزوی باید بالاتر از ظرفیت خود حرکت کند، افزود: حوزویان نباید نسبت به هیچ حادثه و اتفاقی در جامعه بی تفاوت باشند همان‌گونه که عالمان بزرگ اینگونه بودند.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری امید تازه‌ای به حوزه دارند، چرا که حوزه در این سال‌ها کارکرد‌هایی تولید کرده که قابل توجه بوده است.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه نسل انقلابی باید نسبت به ظرفیت خود باور داشته باشند، افزود: حضور عالمانه و شجاعانه حوزویان در همه صحنه‌ها امری ضروری است.

وی با اشاره به ضرورت تلاش حوزه علمیه در عرصه کادرسازی تصریح کرد: حوزه باید افراد را به قله‌های بلند برساند.

آیت الله اعرافی با تأکید بر ضرورت توجه به پدیده طلبه دانشجو، افزود: توجه به این پدیده در مسائلی مانند نظریه پردازی و کادر سازی و محقق پروری می‌تواند بسیار کارگشا باشد.

وی با بیان اینکه مدرسه معصومیه (س) در بحث پدیده طلبه دانشجو باید محور قرار گیرد، اظهار داشت: این مدرسه باید دانشجو طلبه را راهبری کند.

مدیر حوزه‌های علمیه بیان کرد: موضوع هدایت علمی طلاب، شناسایی نخبگان، توجه به گروه‌های علمی اساتید از مواردی است که توجه به آن‌ها ضروری است.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: