تاریخ انتشار: ۱۶:۱۰ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
جلسات کارشناسی برای اصلاح قیمت واحد‌های طرح اقدام ملی مسکن متناسب با نرخ تورم مصالح ساختمانی برگزار می‌شود.
مسکن ملی
رویداد۲۴ ‌از زمانی که طرح اقدام ملی مسکن به شکل رسمی از شهریور سال گذشته آغاز شد مسئولان وزارت راه و شهرسازی همواره اعلام کردند که قیمت هر متر مربع از این واحد‌ها ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان است. هر چند در برخی شهر‌ها از جمله پرند رقم‌های بالاتری از سوی مسئولان محلی اعلام و بعداً عنوان شد که واحد‌های گران‌قیمت‌تر دارای مشاعات بیشتری است و از مرغوبیت بالاتری برخوردار است.

اما از نیمه دوم سال ۱۳۹۸ نرخ تورم مصالح ساختمانی روند صعودی به خود گرفت. با توجه به اینکه تامین منابع مالی طرح اقدام ملی مسکن صرفا از طریق آورده متقاضیان و سقف ۱۰۰ میلیون تسهیلات بانکی ۱۸ درصدی است و دولت یارانه‌ای را به این واحد‌ها اختصاص نمی‌دهد و با توجه به خبری که محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در اختیار ایسنا قرار داد احتمال تغییر قیمت‌هایی که قبلاً اعلام شده بود وجود دارد.

بر اساس اعلام محمودزاده، اخیراً جلسات کارشناسی بین دستگاه‌های متولی طرح اقدام ملی مسکن در حال برگزاری است تا با توجه به تاثیر گذاری آیتم‌های مختلف، نرخ‌ها را اصلاح و به روز رسانی کنند.

او البته این را هم گفت که قرارداد‌هایی که پیش از این با سازندگان منعقد شده با همان ارقام متری ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان است.

بیشتر بخوانید: افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران تصویب شد
طرح اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، شهریور ۱۳۹۸ با حضور رئیس جمهور آغاز شد. البته در برخی از مناطق از پایان سال ۱۳۹۷ کلید خورده بود. در قالب این طرح تا نیمه اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ برای ۳۰۰ هزار واحد تامین زمین شده و ۲۳۰ هزار واحد مراحل اجرایی را طی می‌کند. بر اساس اعلام

اسلامی وزیر راه و شهرسازی، اولین واحد‌های مسکن ملی در بعضی مناطق کشور، خرداد یا تیرماه امسال تحویل می‌شود. پیش از این هم محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا گفته بود که ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد در شهر‌های کوچک آماده واگذاری است. همچنین روز ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید دستور داد که ۲۰۰۰ واحد مسکن ملی پرند تا قبل از هفته دولت (شهریور ماه) امسال به متقاضیان تحویل داده شود.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، مسکن ملی ، مسکن
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: