تاریخ انتشار: ۱۴:۳۱ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۹
مشاهدات بازار خودرو نشان می‌دهد روند کاهشی قیمت‌ها تا حدودی متوقف شده، ولی همچنان معاملات در بازار متوقف است. علاوه بر این هنوز قیمت گذاری بازار خودرو براساس ۱۰ درصد بالاتر از قیمت کارخانه اعمال نشده است.
طرح‌‎های فروش خودرو
رویداد۲۴ چند ماهی بود که بازار خرید و فروش خودرو با رشد قابل توجه قیمت‌ها روبه رو شد و فضای دلال بازی رونق پیدا کرده بود در این شرایط دولت تنها راه چاره را برخورد با محتکران خودرو و اجرای طرح فروش فوق العاده دانست، به نحوی که از ۴ خردادماه تا ۱۴ خردادماه فروش فوق العاده ۲۵ هزار دستگاه خودرو را آغاز کرد.

در این طرح فروش محدودیت‌های متعددی برای ثبت نام کنندگان اعمال و در نهایت مراسم قرعه کشی برگزار شد. در حال حاضر اجرای این طرح به اتمام رسیده و برندگان این قرعه کشی مشخص شده اند. علاوه بر این طرح دیگری هم در شرکت‌های خودروساز برای پیش فروش یک ساله آغاز شده تا شاید با اجرایی شدن آن عطش بازار خودرو کاهش و روند کاهشی قیمت به وجود آید. اما آیا این طرح‌ها تأثیری هم بر کاهش قیمت‌ها در بازار داشت یا همچنان قیمت خودرو با نوسانات روبه رو است!

مشاهدات بازار خودرو نشان می‌دهد روند کاهشی قیمت‌ها تا حدودی متوقف شده، ولی همچنان معاملات در بازار متوقف است. علاوه بر این هنوز الزام قیمت گذاری بازار خودرو براساس ۱۰ درصد بالاتر از قیمت کارخانه اعمال نشده و این فروشنده هست که قیمت نهایی را تعیین و اعلام می‌کند.

در حال حاضر قیمت کوییک در بازار ۹۲ میلیون تومان، پژو۲۰۶ تیپ ۲، ۱۲۱ میلیون تومان، پژو۲۰۶ تیپ ۵، ۱۴۸ میلیون تومان، سمند ۱۱۶ میلیون تومان، تیبا ۲، ۸۷ میلیون تومان، تیبا ۷۷ میلیون تومان، دنا معمولی ۱۶۸ میلیون تومان و پژو۲۰۷ اتومات ۲۴۰ میلیون تومان است، اما مشتری در بازار وجود ندارد و همه منتظر تعیین تکلیف وضعیت قیمت‌ها و سیاست گذاری دولت برای مدیریت بازار هستند.
منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: