آمریکا، ایران را به نقض آزادی‌های مذهبی متهم کرد | رویداد24
تاریخ انتشار: ۲۰:۲۱ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۹
وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه موسوم به «آزادی‌های مذهبی» بار دیگر ایران را به نقض آزادی‌های مذهبی متهم کرده است.

رابطه ایران و آمریکا

رویداد۲۴   این گزارش به موجب «قانون آزادی‌های مذهبی کشورها» که در سال ۱۹۹۸ به تصویب کنگره آمریکا رسیده تنظیم و هر ساله تقدیم نهاد قانونگذار آمریکا می‌شود.

وزارت خارجه آمریکا در گزارش روز چهارشنبه یادآوری کرده نام ایران از سال ۱۹۹۹ در فهرست «کشور‌های موجد نگرانی‌های خاص»، ذیل این قانون قرار گرفته است.
بیشتر بخوانید: آمریکا شکایت خود علیه بانکدار ایرانی را پس گرفت
جمهوری اسلامی ایران پیشتر گزارش‌های موسوم به «آزادی‌های مذهبی» که وزارت خارجه آمریکا منتشر کرده را غیرواقع‌بینانه دانسته و از تهیه آن‌ها با هدف بهره‌برداری‌های سیاسی انتقاد کرده است.

بهرام قاسمی، سخنگوی وقت وزارت خارجه ایران در واکنش به گزارش سال ۲۰۱۶ گفته بود: «در این گزارش بار دیگر تصویری تحریف شده و سیاسی از وضعیت آزادی‌های مذهبی در جمهوری اسلامی ایران، همراه با ایراد اتهاماتی ناروا، ارائه شده وبی شک غیرقابل پذیرش و مردود می‌باشد.»

برخی از کشور‌های دیگر هم از انتشار این گزارش‌ها انتقاد کرده و آن را بهانه‌ای برای دخالت در امور داخلی خود توسط آمریکا توصیف کرده‌اند.

از وزارت خارجه آمریکا به دلیل روش‌شناسی نادرست و علمی و استناد به منابع غیرمعتبر و مغرض در تهیه گزارش‌هایی از این دست هم انتقاد به عمل آمده است.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: