تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵ - ۲۳ خرداد ۱۳۹۹
معاون درمان وزارت بهداشت:
معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: تداوم بی‌توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی می‌تواند منجر به شیوع بیشتر کرونا و اوج دوباره بیماری در آینده نزدیک شود.

راه های پیشگیری از ویروس کرونا

رویداد۲۴ قاسم جان ‌بابایی، با عنوان این مطلب که استفاده از ماسک پیش‌تر برای جمعیت عادی توصیه نمی‌شد، افزود:حالا توصیه این است در مکان‌هایی که فاصله ‌گذاری کمتر رعایت می‌شود، همه مردم از ماسک استفاده کنند.

وی با تأکید بر تولید ماسک‌های ارزان و حتی خانگی که تهیه آن برای همه اقشار مختلف مردم امکان‌پذیر باشد، گفت: این نوع ماسک‌ها باید تهیه و به وفور در اختیار مردم قرار داده شود تا همگان در هر مکانی که هستند ملزم به استفاده از آن باشند.

معاون درمان وزارت بهداشت، با بیان اینکه استفاده از ماسک نقش بسیار مهمی در جلوگیری از انتقال ویروس کرونا دارد، ادامه داد: استفاده از ماسک به ویژه برای سالمندان و کسانی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند، بسیار مهم است.

جان ‌بابایی با تأکید بر استفاده از ماسک برای همگان افزود: باید در زمینه آگاه‌سازی مردم نسبت به رعایت فاصله اجتماعی و موارد بهداشتی، کاهش رفت و آمدهای غیرضروری و نگهداری بیشتر از سالمندان نیز توجه ویژه کرد.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی تلاش همه باید بر حول کاهش شمار مبتلایان باشد، تاکید کرد: تداوم بی‌توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی می‌تواند منجر به شیوع بیشتر این بیماری و اوج دوباره آن در آینده نزدیک شود.

جان بابایی با قدردانی از مشارکت غیرقابل توصیف خیران و مردم برای مقابله با این بیماری در کشور گفت: کل جامعه در ماه‌های اخیر به میدان آمدند و توانستند با حضور در کنار کارکنان بهداشت و درمان آبروی نظام را در جهان به خوبی حفظ کنند.


بیشتر بخوانید: کاهش مرگ‌ومیر بیماران مبتلا به ویروس کرونا با استفاده از یک ترکیب دارویی


معاون درمان وزارت بهداشت، با بیان اینکه مسؤولان مخالف تداوم فعالیت و کسب و کار در جامعه نیستند، افزود: متأسفانه حضور مردم و رعایت نشدن فاصله اجتماعی و شیوه نامه‌های بهداشتی در تفرجگاه‌ها و برخی آیین‌ها و مراسم افزایش یافته و نیاز است تا مسؤولان در این زمینه کنترل بیشتری اعمال کنند.

وی یادآور شد: در این راستا برنامه‌ریزی خواهد شد تا حدود اختیارات مسؤولان در استان‌ها و شهرستان‌ها برای اعمال محدودیت‌ها جهت جلوگیری از شیوع این بیماری افزایش پیدا کند تا در هر استان و منطقه‌ای مسؤولان با توجه به میزان شیوع، قادر به اعمال این محدودیت‌ها باشند.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: