تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۹
معاون وزیر کار اعلام کرد:
معاون اشتغال وزیر کار از فرصت یک هفته‌ای بانک‌ها در پرداخت تسهیلات کرونا خبر داد و گفت: بنگاه‌هایی که مشمول دریافت وام و تسهیلات کرونا می‌شوند از شمول مربوط به چک برگشتی و اقساط معوق فعلا معاف هستند.
پرداخت تسهیلات کرونا
رویداد۲۴ عیسی منصوری درباره پیش‌بینی حمایت از صاحبان مشاغل آزاد که دارای بیمه اختیاری هستند و از بحران کرونا آسیب دیده‌اند اظهار کرد: از قبل در مورد این دسته مشاغل تصمیماتی گرفته بودیم و با توجه به اینکه خود این افراد اطلاعاتشان را در سامانه‌های مربوطه به طور دقیق ثبت نکرده و شغل خود را آزاد اعلام کرده بودند مثلا گفته بودند که شغلشان آرایشگری است لذا در حال احصای اطلاعات آن‌ها هستیم که رشته فعالیتشان را دقیقا مشخص می‌کند و طبعا با احصای دقیق اطلاعات و بر مبنای رشته فعالیت‌ها می‌توانیم به راحتی به این افراد تسهیلات پرداخت کنیم.

وی پیش‌بینی کرد تا پایان هفته آتی صاحبان این دسته کسب و کار‌ها و مشاغل آزاد شناسایی و پیامک مشمول شدن به آن‌ها ارسال شود تا بتوانند فرایند ثبت نام خود را دنبال کنند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در عین حال با اشاره به آغاز پرداخت تسهیلات کرونا به کارفرمایان متقاضی از روز شنبه، گفت: بانک‌ها یک هفته فرصت دارند که تسهیلات مذکور را پرداخت کنند. مدت بازپرداخت این تسهیلات ۲۴ ماه است که پس از تنفس سه ماهه پرداخت آن به متقاضیان و بنگاه‌های مشمول آغاز خواهد شد.

منصوری همچنین از معافیت بنگاه‌های مشمول دریافت تسهیلات کرونا از شمول مربوط به چک برگشتی و اقساط معوق خبر داد و گفت: اگر چه در این خصوص الزامات قانونی داریم و محدودیت‌هایی ایجاد می‌شود، ولی پرداخت وام به بنگاه‌های مشمول که دارای چک برگشتی و اقساط معوق هستند. فعلا متوقف نیست.

بیشتر بخوانید: پرداخت وام تا سقف ۶۰ درصد از ارزش سهام عدالت
معاون اشتغال وزیر کار در پایان از تدوین برنامه پساکرونا خبر داد و گفت: با بررسی‌هایی که صورت دادیم دوران پساکرونا را در سه سناریو تعریف کرده‌ایم که در سناریوری اول، کوشش ما این است که واحد‌های اقتصادی همراه با رونق به حالتی بهتر از حالت قبل از کرونا برگردند. در سناریوی دوم، یک دوره افول و سپس بازگشت سریع به رونق را پیش‌بینی کرده‌ایم و در سناریوی سوم بازگشت به روال قبل از کرونا، اما درگیر شدن دوباره با کرونا است که بر مبنای این سه سناریو ۱۱ مؤلفه را در قالب برنامه بلند مدت پساکرونا تدوین کردیم که البته هنوز به مرحله تصویب نرسیده و به محض تصویب آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: