تاریخ انتشار: ۱۴:۳۸ - ۳۱ خرداد ۱۳۹۹
رئیس هیئت عامل ایمیدرو:
شرکت فولاد مبارکه از سال گذشته ۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه داشته و در سال جاری نیز برنامه‌های منسجمی برای رشد سودآوری شرکت در نظر دارد.

در آیین کلنگ زنی اَبَر پروژۀ نورد گرم شمارۀ ۲ فولاد مبارکه، خداداد غریب‌پور، رئیس هیئت عامل ایمیدرو نیز طی سخنانی گفت: خوشبختانه امروز سرپرست محترم وزارت صمت از شرکتی بازدید کردند که ارزش تولیدات آن ۳.۵ میلیارد دلار در سال است. این شرکت در سال گذشته ۴۴ هزار میلیارد تومان فروش داشت و نزدیک به ۹۰۰ میلیون یورو و ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژۀ توسعه‌ای در دست اجرا دارد. این بدان معنی است که این شرکت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های توسعه‌ای در بخش معدن و صنایع معدنی کشور است. شرکت فولاد مبارکه از سال گذشته ۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه داشته و در سال جاری نیز برنامه‌های منسجمی برای رشد سودآوری شرکت در نظر دارد.

غریب‌پور با تأکید بر این‌که تمامی توسعه‌های این شرکت اعم از افزایش ظرفیت در شرکت، به بهره‌برداری رساندن فولادسازی ۸۰۰ هزار تنی شرکت سفیددشت و توسعه‌های شرکت‌های هرمزگان و اردکان با منابع داخلی شرکت و در شرایط سخت تحریم در حال انجام است، گفت: خوشبختانه شرکت فولاد مبارکه با اتکا به توان بالای مدیران و متخصصان داخلی خود این پروژه‌ها را با توان مالی خود به پیش برده است. این در حالی است که بومی‌سازی حدود هزار و ۲۰۰قطعه و تجهیز استراتژیک، پیچیده و تحریمی صنعت فولاد نیز در دستور کار این شرکت است.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو هدف صادراتی فولاد مبارکه در سال ۱۳۹۹ را ۱.۵ میلیون تن اعلام کرد و گفت: با این میزان صادرات بیش از ۶۰۰ میلیون دلار ارز به کشور وارد خواهد شد.

وی با بیان این‌که مجموعه‌ای از اقدامات بسیار ارزنده در فولاد مبارکه انجام شده است تصریح کرد: یکی از اقدامات ارزشمند در حوزۀ صنعت فولاد، تدوین طرح جامع فولاد بود که خوشبختانه به ثمر نشست. همچنان‌که عزیزان مستحضرند، امسال به ظرفیت بیش از ۴۲ میلیون تن دست خواهیم یافت. در سنگان به ظرفیت ۶۰ میلیون تن کنسانتره و ۵۰ میلیون تن گندله و در آهن اسفنجی هم به ۳۵ میلیون تن ظرفیت رسیده‌ایم. به عبارت بهتر یکی از معدود برنامه‌های محقق‌شده ظرفیت‌های پیش‌بینی‌شده در صنعت فولاد کشور است.

وی با تأکید بر این‌که فولاد مبارکه نیمی از فولاد کشور را تولید می‌کند بر اهمیت و نقش این گروه فولادساز در صنعت فولاد کشور تأکید کرد و گفت: در نتیجۀ این اقدامات ظرفیت‌های خوب دیگری در بالا و پایین‌دست این صنعت شکل گرفته است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: