همکاران من همه توهین‌ها را به جان می‌خرند | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۶ - ۱۶ تير ۱۳۹۹
ظریف:
وزیر امور خارجه گفت: همه همکاران من همه ناملایمات و توهین‌ها را به جان می‌خرند، ولی بعضا مجبور می‌شوند نکاتی که برای دفاع از خود لازم است به زبان جاری کنند.

واکنش ظریف به توهین های نماینده های مجلسرویداد۲۴ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز دوشنبه در نشست مدیران ارشد وزارت امور خارجه با معاون اول رئیس جمهور ضمن خیر مقدم به وی گفت: مجموعه‌ای از همکاران وزارت امور خارجه امروز در این جلسه حضور دارند، گروهی از مدیران ارشد دستگاه دیپلماسی هستند که به دلیل شرایط کرونایی و حفظ و رعایت پروتکل‌ها به این میزان حضور دارند.

وی یادآورشد: امروز وزارت امور خارجه در صحنه خارجی با کشورها و گروه‌هایی مواجه است که از همه توان خود برای فشار بر مردم ایران استفاده می‌کنند. شاید کم تر زمانی برای هیچ کشوری به این میزان فشار از سوی برخی قدرت‌ها به ویژه ایالات متحده و رژیم صهیونیستی دیده نشده و بالندگی و توانمندی‌های ایران است که برای آنها نگرانی ایجاد کرده و موجب صف‌کشی شده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی با اشاره به حضور روز یکشنبه خود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت امور خارجه در این جنگ دشوار مجبور است مقابل دوستان داخلی به دفاع از خود بپردازد. اگرچه وظیفه خود می‌دانیم از کشور دفاع کنیم. همه همکاران من همه ناملایمات و توهین‌ها را به جان می‌خرند ولی بعضا مجبور می‌شوند ‌نکاتی که برای دفاع از خود لازم است ولی برای منافع ملی مناسب نیست، به زبان جاری کنند. این رسم ما بوده و در یک سال آینده هم به این عهد پایبند خواهیم بود.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: