تاریخ انتشار: ۱۹:۱۵ - ۱۷ تير ۱۳۹۹
فرماندار داکوتای جنوبی که با یک فرد مبتلا به ویروس کرونا در تماس بوده، با رئیس جمهور آمریکا سوار هواپیمای مخصوصش شده است.

احتمال ابتلای ترامپ به کرونارویداد۲۴ آسوشیتدپرس نوشت فرماندار داکوتای جنوبی که با یک فرد مبتلا به ویروس کرونا در تماس بوده است، با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سوار هواپیمای مخصوص رئیس جمهور شد.

این خبرگزاری گزارش داد: کریستی نوئم، فرماندار داکوتای جنوبی با نامزد پسر ترامپ که آزمایش کرونای او مثبت بوده تماس نزدیک داشته است، با وجود این امر او بدون استفاده از ماسک با ترامپ در هواپیمای مخصوص ریاست جمهوری سوار شد.

سخنگوی نوئم گفت او بدون ماسک سوار هواپیما شده و در طول پرواز به واشنگتن با رئیس جمهور صحبت کرده است. او متذکر شد آزمایش فرماندار جمعه و قبل از استقبال از رئیس جمهور منفی بوده است. اما تصاویری که در رسانه‌های اجتماعی پخش شده نشان می‌دهد او در فاصله نزدیکی از نامزد پسر ترامپ که از اعضای ستاد انتخاباتی او هم هست و آزمایش کرونای او مثبت اعلام شده، قرار داشته است.

سخنگوی فرماندار داکوتای جنوبی گفت: او برنامه‌ای برای انجام آزمایش مجدد ندارد.

او افزود هدف نوئم برای پرواز با هواپیمای رئیس جمهور نشان دادن نحوه زندگی با وجود ویروس کرونا بوده است.

او گفت سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده که انتقال ویروس از افرادی که هیچ علامتی ندارند نادر است. اما این اقدام با توصیه‌های کارشناسان بهداشت و درمان در خصوص استفاده از ماسک مغایرت دارد.


بیشتر بخوانید: شکستی وحشتناک در انتظار ترامپ


سخنگوی کاخ سفید گفت رئیس جمهور دائما آزمایش می‌دهد و نتیجه آزمایش‌ها منفی بوده است، اطرافیان رئیس جمهور هم آزمایش می‌دهند.

او در خصوص سوار شدن فرماندار داکوتای جنوبی با رئیس جمهور در هواپیما گفت: کارکنان بخش سرویس محرمانه، سلامت رئیس جمهور را موضوعی مهم و جدی می‌دانند و هرگز او را در موقعیتی که خطرآفرین باشد قرار نخواهند داد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: