تاریخ انتشار: ۰۹:۰۹ - ۲۲ تير ۱۳۹۹
یک فعال سیاسی اصولگرا با انتقاد از رفتار مجلس یازدهم، طرح سوال از رئیس‌جمهور را سیاسی‌کاری و تاکتیکی برای پیروزی در انتخابات سال ۱۴۰۰ قلمداد کرد.

طرح سوال از روحانی در مجلس

رویداد۲۴ وهاب عزیزی کنشگر سیاسی اصول‌گرا، ضمن انتقاد از بداخلاقی نمایندگان مجلس یازدهم گفت: مطرح کردن سوال از رئیس‌جمهور و پیگیری استیضاح او در شرایط فعلی هیچ مشکلی از کشور را حل نخواهد کرد و با توجه به اینکه سال آخر دولت حسن روحانی است، در خوشبینانه‌ترین حالت نتیجه و ماحصل استیضاح رئیس‌جمهور برای کشور مساوی با صفر خواهد بود.

وی افزود: اگر چنانچه استیضاح با سرعت تمام و بدون هیچ‌گونه وقفه و مانعی پیش برود، شش ماه طول خواهد کشید. در صورتی که منجر به خروج حسن روحانی از دولت شود؛ به لحاظ قانونی معاون اول او یعنی اسحاق جهانگیری مسئولیت دولت را به عهده می‌گیرد تا انتخابات بعدی برگزار شود که سیاست حسن روحانی با ترکیب هیئت دولت فعلی ادامه خواهد داشت.


بیشتر بخوانید: نمایندگان می‌خواهند از دولت روحانی و همفکران او انتقام بگیرنددبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی انگیزه اصلی طرح سوال از رئیس‌جمهور و غوغاهای این روز‌های مجلس یازدهم را زدن ضربه‌های نهایی به جسم کم‌رمق رقیب (جریان اصلاحات) و تضمین انتخابات سال آینده دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه مجلس یازدهم بر خلاف شعارهای پیش از انتخابات؛ در دام زیست‌سیاسی افتاد و در ابتدای راه به حاشیه کشیده شد. امیدوارم نمایندگان مجلس از این حالت "خواب" بیرون بیایند و برای حل بحران فروپاشی اقتصادی که گسست اجتماعی و بی‌ثباتی ملی را در پی دارد، راه‌حل اصولی متکی بر عقلانیت پیدا کنند.

وی به نمایندگان مجلس یازدهم توصیه کرد که اگر در گفتار خود صادق و به مبانی اعتقادی شیعه پایبند هستند، به وظایف نمایندگی خود بپردازند و مدیریت انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر را به مردم واگذار کنند، هرچند که کیفیت انتخابات سال آینده در هاله‌ای از ابهام و ایهام است.

عزیزی تصریح کرد: مشارکت پایین در انتخابات اسفند ۹۸ و بحران اقتصاد کرونایی، چشم‌انداز خوبی را برای انتخابات ۱۴۰۰ ترسیم نمی‌کند.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: