تاریخ انتشار: ۱۰:۴۴ - ۲۵ تير ۱۳۹۹
یک پزشک عمومی گفت: در هفته گذشته برخی مطالعات منتشر شده نشان داده که بیماران کرونایی حداقل تا ۱۰ روز ناقل ویروس کرونا هستند این در حالی است که ما معتقدیم این بیماران تا ۱۴ روز نیز می‌توانند ناقل ویروس کووید ۱۹ باشند.
بیماران کرونایی
رویداد۲۴ دکتر "افشین اسدی" با اشاره به اینکه امروز اغلب مردم اطلاعات زیاد و دست و پا گریخته‌ای از ویروس کرونا پیدا کرده اند اظهار کرد: متاسفانه برخی از این آگاهی‌ها نیز درست نیست و باید از سوی مسئولین این باو‌های غلط کرونایی را اصلاح کنیم.

وی با اشاره به اینکه افراد مبتلا به کرونا بعد از ابتلا به این ویروس تا ۱۴ روز می‌توانند ناقل این ویروس باشند اظهار کرد: در هفته گذشته برخی مطالعات منتشر شده نشان داده که بیماران کرونایی حداقل تا ۱۰ روز ناقل ویروس کرونا هستند این در حالی است که ما معتقدیم این بیماران تا ۱۴ روز نیز می‌توانند ناقل ویروس کووید ۱۹ باشند.

این پزشک عمومی با تاکید بر اینکه نیمی از تلاش‌ها ما بر روی این موضوع باید متمرکز باشد که فرد ناقل ویروس را انتقال ندهد و افراد سالم نیز این ویروس را دریافت نکند اظهار کرد: دوره کمون بیماری از زمانی که ویروس وارد بدن می‌شود بین ۲ تا ۳ روز و حداکثر ۱۴ روز می‌باشد که تقریبا از زمان ورود ویروس به بدن علائم به تدریج شروع می‌شود و تست‌های آزمایشکاهی این ویروس را نشان خواهد داد.

بیشتر بخوانید: عطسه فرد مبتلا به کرونا در مترو ۱۰ نفر را آلوده می‌کند
اسدی با تاکید بر اینکه کرونا موجودی زنده است پس نشانه‌های آن مرتبا تغییر می‌کند اظهار کرد: ویروس کرونا یک موجود زنده است پس با تغییر شرایط محیطی، نوع فعالیت ویروس تغییر پیدا خواهد بود به طوری که در ابتدای شیوع این ویروس در دنیا نشانه‌های تنفسی را در افراد بیمار شاهد بودیم که به تدریج نشانه‌های این علامت به سمت اختلالات بویایی و چشایی و سپس مشکلات گوارشی سوق پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون کمر درد‌ها و درد‌های عضلانی بدون دلیل نیز به علائم این بیماری اضافه شده است افزود: هرگونه درد‌های عضلانی که برای آن علت مشخص پیدا نمی‌شود را باید در شرایط کنونی جدی گرفت و بلافاصله به پزشکان مربوطه مراجعه کرده تا آن‌ها بتوانند این درد عضلانی بدون دلیل را از بعد کرونایی تحلیل کنند.

این پزشک عمومی با اشاره به اینکه درد‌های عضلانی بدون دلیل مانند تب در روز‌های اولیه می‌تواند از علائم اولیه این بیماری باشد افزود: اهمیت ضدعفونی کردن سطوح هم اکنون نسبت به مواجه با افراد به صورت رو در رو بدون استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، حضور در شلوغی‌ها و ... نسبت به اوایل شیوع این ویروس در دنیا کمتر شده است بنابراین مردم باید به صورت جدی حضور در تجمعات غیرضروری دوری کنند.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: