تاریخ انتشار: ۱۲:۵۸ - ۲۵ تير ۱۳۹۹
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه هفت شهرستان از ۱۶ شهرستان استان در وضعیت قرمز بیماری کووید ۱۹ قرار دارند، گفت: آستارا، انزلی، رشت، سیاهکل، لاهیجان، لنگرود و رودسر جزء شهرستان‌های قرمز استان هستند.
شهرستان‌های گیلان در وضعیت قرمز
رویداد۲۴ دکتر آبتین حیدرزاده با ابراز نگرانی از افزایش مبتلایان به کرونا در گیلان اظهار کرد:۳۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند.

وی از بستری شدن ۶۰ بیمار در بیمارستان‌های استان طی روز گذشته خبر داد و افزود: تعداد بستری‌ها در اوایل خرداد۳۰ نفر بود و اکنون افزایش دو برابری داشته است.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در طول پنج ماه گذشته بسیاری از افراد به دلیل پیشگیری از ابتلا از این بیماری در خانه مانده اند و در این میان کودکان بیش از سایرین دچار آسیب شده اند تصریح کرد: می‌توان با استفاده از فضای مجازی اتصال اجتماعی را با نزدیکان خود حفظ کرد و از مطالعه و پیگیری مستمر اخبار و اطلاعات اجتناب کرد.

بیشتر بخوانید: بالاترین میزان بستری کرونا مربوط به کدام استان است؟
حیدرزاده با بیان اینکه هفت شهرستان از ۱۶ شهرستان استان در وضعیت قرمز بیماری کووید ۱۹ قرار دارند، گفت: آستارا، انزلی، رشت، سیاهکل، لاهیجان، لنگرود و رودسر جزء شهرستان‌های قرمز استان هستند.

وی از کاهش تعداد ترخیص‌های روزانه در گیلان خبر داد و افزود: در حال حاضر بطور میانگین روزی۴۰ بهبود یافته از کرونا از بیمارستان‌های استان ترخیص می‌شوند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر لزوم اهتمام همگانی در جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و گفت: اصول بهداشتی نظیر ماسک و دستکش همچون گذشته باید در کنار رعایت فاصله گذاری اجتماعی مورد اهتمام همگان باشد.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: