توضیحات وزارت کشور درباره اجرای محدودیت‌ها در استان‌های قرمز | رویداد24
تاریخ انتشار: ۲۱:۲۲ - ۲۵ تير ۱۳۹۹
وزارت کشور طی جوابیه‌ای به توضیح درباره گزارش خبرگزاری مهر پیرامون نامه وزارت کشور به تعدادی از استانداران در اعمال محدودیت‌های کرونایی پرداخت. ۱۸ تیرماه سال جاری، خبرگزاری مهر در گزارشی با عنوان «بازگشت محدودیت‌ها به تهران در بایگانی- پایان مهلت یک هفته‌ای» به بررسی نامه وزارت کشور به تعدادی از استانداران که خواستار ایجاد محدودیت‌های کرونایی شده است و کلانشهر تهران را نیز شامل می‌شد، پرداخت.

  رویداد۲۴ وزارت کشور طی جوابیه‌ای به توضیح درباره گزارش خبرگزاری مهر پیرامون نامه وزارت کشور به تعدادی از استانداران در اعمال محدودیت‌های کرونایی پرداخت.

۱۸ تیرماه سال جاری، خبرگزاری مهر در گزارشی با عنوان «بازگشت محدودیت‌ها به تهران در بایگانی- پایان مهلت یک هفته‌ای» به بررسی نامه وزارت کشور به تعدادی از استانداران که خواستار ایجاد محدودیت‌های کرونایی شده است و کلانشهر تهران را نیز شامل می‌شد، پرداخت. وزارت کشور درباره گزارش مذکور توضیحاتی ارسال کرد. متن توضیحات کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا را در ادامه می‌خوانید:
بیشتر بخوانید: بوستان‌های پایتخت باز هستند
«با توجه به گزارش‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد‌های استانی مدیریت بیماری کرونا از وضعیت افزایش روند رو به رشد بیماری کرونا و ضرورت اتخاذ تدابیر اجرایی در جلوگیری از شیوع بیماری موصوف، موضوع یاد شده در بیست و ششمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا (منعقد شده در مورخ ۹۹.۴.۸) مطرح و مطابق بند ۱ مصوبات این جلسه مقرر گردید «محدودیت‌های لازم در شهرستان‌های قرمز برای یک هفته توسط ستاد‌های استانی مدیریت بیماری کرونا پیشنهاد داده و پس از تصویب کمیته بهداشتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی به تأیید رئیس جمهور محترم رسیده و ابلاغ گردد».

-پس از اخذ نقطه نظرات و پیشنهادات استان‌های در وضعیت قرمز و با توجه به مفاد مصوبه مذکور و همچنین طرح موارد در جلسه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در حضور ریاست محترم جمهوری در مورخ ۹۹.۴.۱۲ در زمان مقرر موضوع اعمال محدودیت‌ها به همراه شاخص‌ها و مصادیق مربوطه از طریق کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی در مورخ ۹۹.۴.۱۲ به استان‌های ذیربط از جمله استان تهران به منظور اجرایی نمودن محدودیت‌ها ابلاغ گردیده است.

-استان‌های هدف پس از وصول ابلاغیه با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی نسبت به اجرایی نمودن محدودیت‌ها اقدام نموده اند.

-مجدداً پس از رصد، پایش و نظارت بر موضوعات و نحوه اعمال محدودیت‌ها و هماهنگی‌های به عمل آمده با کمیته بهداشت ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و همچنین درخواست مجدد ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا استان‌های با شیوع بالا، تمدید اعمال محدودیت‌ها به مدت یک هفته در مورخ ۹۹.۴.۱۸ از سوی کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی به استان‌های مذکور ابلاغ گردیده است.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: