پرواز‌های خارجی به ایران بازمی گردند | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۳ - ۲۷ تير ۱۳۹۹
دهقان از آغاز و افزایش پرواز‌های شرکت‌های هواپیمایی خارجی به کشور خبر داد.
پرواز‌های خارجی
رویداد۲۴ به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری؛ مرتضی دهقان معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تدوین، ابلاغ و اجرای پروتکل‌های بهداشتی در حوزه هوایی، گفت: نظارت و بازرسی‌های مستمری بر رفتار فرودگاه‌ها و ایرلاین‌ها صورت می‌گیرد.

وی در خصوص تمدید نوتام شماره CIZB-۲۰۲۰-۰۱R۱ با موضوع فضای ایران توسط آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا EASA در روز‌های اخیراً ظهار کرد: این نوتامِ تمدید کننده نوتام قبلی EASA برای فضای ایران بوده و تغییری در متن و توصیه نوتام صورت نگرفته و صرفاً تا تاریخ ۱۶ ژانویه ۲۰۲۱ تمدید شده است.

دهقان افزود: بر پایه متن این نوتام که دقیقاً مشابه نوتام قبلی است؛ به شرکت‌های هواپیمایی توصیه می‌شود برای پرواز زیر ارتفاع ۲۵۰۰۰پا در فضای ایران بر اساس ارزیابی ریسک خود اقدام کنند.

بیشتر بخوانید: امارات پرواز‌های خود به تهران را از سرگرفت
معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه مذاکراتی با EASA و برخی کشور‌های اروپایی برای رفع نگرانی و دادن اطمینان در خصوص فضای ایران صورت گرفته است، گفت: بازگشت مجدد ایرلاین‌های بین‌المللی به کشور پس از بحران ناشی از کرونا نشانه اقدامات مثبت و ایمنی و امنیت فرودگاه‌ها و فضای ایران است.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: