تاریخ انتشار: ۲۰:۱۳ - ۲۸ تير ۱۳۹۹
روسیه اعلام کرده که ممکن است زودتر از زمان مورد انتظار بتواند به واکسن موردنظر برای مقابله با کرونا دست یابد و احتمال دارد این واکسن به زودی تولید انبوه شود. «کریل دیمیتریو»، رئیس بنیاد روسی سرمایه‌گذاری‌های تحقیقی اعلام کرده که تحقیقات پیرامون واکسن روسی کرونا به خوبی به پیش می‌رود و ممکن است که مسکو زودتر از دیگر کشور‌ها بتواند واکسن خود را به مرحله نهایی برساند و روانه بازار کند.

واکسن کرونا ساخت روسیه

رویداد۲۴  «کریل دیمیتریو»، رئیس بنیاد روسی سرمایه‌گذاری‌های تحقیقی اعلام کرده که تحقیقات پیرامون واکسن روسی کرونا به خوبی به پیش می‌رود و ممکن است که مسکو زودتر از دیگر کشور‌ها بتواند واکسن خود را به مرحله نهایی برساند و روانه بازار کند.

این مقام روسی در پاسخ به پرسشی درباره چرایی توسعه و سرعت بیشتر روسیه در تحقیقات مرتبط با واکسن کرونا گفت: روسیه زیرساخت‌های متعددی برای تحقیقات واکسن دارد و باردیگر ما به دلیل دانشمندان و تحقیقات مان در زمینه واکسن در جایگاه نخست قرار خواهیم گرفت.
بیشتر بخوانید: زمان ساخت واکسن ویروس کرونا/ ایران تکنولوژی تولید را دارد
دیمیتریو همچنین در پاسخ به سوالی درباره اتهام زنی کشور‌های غربی علیه مسکو در ارتباط با عملیات سایبری و هکری برای سرقت اطلاعات ساخت واکسن از انگلیس، کانادا و آمریکا گفت: اول از همه ما بسیار از شنیدن این خبر متعجب شدیم، چون این اتهام زمانی مطرح شد که ما از توسعه و پیشرفت تحقیقات مان در زمینه تولید واکسن کرونا خبر دادیم.

امروز همچنین «میخاییل موراشکو»، وزیر بهداشت روسیه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: ثبت نخستین واکسن کرونا تولید شده در روسیه قرار است در ماه اوت (ماه آینده میلادی) انجام بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: آزمایش واکسن ساخته شده در پژوهشگاه اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گمالیا وابسته به وزارت بهداشت روسیه، نتایج خوبی داشته است.

گفتنی است روسیه تاکنون چندین واکسن کرونا ساخته و آزمایش بالینی یکی از واکسن‌ها به پایان رسیده و نخستین گروه از داوطلبان روس شامل ۱۸ نفر که واکسن کرونا به آن‌ها تزریق شده بود روز پنجشنبه از بیمارستان دانشگاه سیچینوای مسکو مرخص شدند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: