تاریخ انتشار: ۱۰:۳۵ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۹
بازیکنان پرسپولیس بالاخره به خواسته خود رسیدند و با کسب قهرمانی بدون برانکو نشان دادند خودشان هم استعداد و پتانسیل بالایی برای رسیدن به موفقیت دارند.

باشگاه پرسپولیس

رویداد۲۴  پرسپولیس برای چهارمین بار پیاپی موفق شد قهرمانی در لیگ برتر را از آن خود کند و کاپ این قهرمانی را هم به مجموعه افتخاراتش اضافه خواهد کرد. آن‌ها قطعاً برای فصل آینده برنامه‌ریزی می‌کنند تا برای پنجمین بار این افتخار را رقم بزنند ولی قبل از آن، مسائلی رخ داد که در نوع خود جالب به نظر می‌رسد.

طی سه فصل گذشته برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات تیم فوتبال پرسپولیس از نگاه هواداران به عنوان تنها عامل قهرمانی‌های این تیم به شمار می‌رفت. موضوعی که بازیکنان هم آن را قبول داشتند، اما در فضایی خارج از رسانه‌ها نمی‌خواستند این موضوع را بپذیرند زیرا در این شرایط سهم آن‌ها کمرنگ جلوه داده می‌شد.

با این حال واقعیت هم این بود که قبل از برانکو، پرسپولیس به لحاظ فنی یک تیم متوسط بود که حتی در فصل چهاردهم با هدایت حمید درخشان و علی دایی نزدیک بود به سمت سقوط حرکت کند ولی هر طور که بود خود را نجات داد.

تیم با برانکو به یک مدعی نه فقط در سطح لیگ برتر ایران بلکه در قاره آسیا تبدیل شد و توانست تا فینال لیگ قهرمانان آسیا هم پیش برود. تاکتیک‌ها و طرز فکر برانکو بود که پرسپولیس نوین را پایه‌گذاری کرد. هرچند باشگاه با بی‌رحمی از برانکو خداحافظی کرد و حتی هنوز پول فصل آخر حضورش در ایران را پرداخت نکرده و علیه این مربی به ادعای مهدی رسول‌پناه سرپرست مدیرعاملی باشگاه شکایتی در دادگاه CAS ثبت شده است.


بیشتر بخوانید: واکنش هنرمندان و بازیگران به پوکر قهرمانی پرسپولیس


اما در این طرف، سرخپوشان می‌گفتند خودشان هم در زمین زحمات زیادی کشیدند و گاهی هنگامی که تاکتیک‌های برانکو توسط مربیان رقیب آنالیز و خنثی می‌شد، این بازیکنان تیم بودند که گره‌گشا می‌شدند و با گل‌ها یا حرکات تأثیرگذار خود پرسپولیس را رو به جلو می‌کشیدند. با این حال، طبیعی است که موفقیت‌های یک تیم فقط به نام مربی یا ستاره‌هایش نوشته شود، اما بازیکنان پرسپولیس سهم بیشتری از افتخارات گذشته این باشگاه می‌خواستند.

به همین خاطر بود که وقتی برانکو جدا شد برخی بازیکنان از جمله علیرضا بیرانوند به صورت رسمی اعلام کردند امسال برای آن می‌جنگند که این فرضیه را ثابت کنند که بازیکنان هم در قهرمانی‌های تیم نقش بسزایی داشتند. سرخپوشان به نقطه‌ای رسیدند که به لحاظ فنی بالغ شده‌اند و قهرمانی را از آن خود می‌دانند.

دقیقاً همان اتفاق هم رخ داد و پرسپولیسی‌ها در نیم‌فصل دوم دو برابر گذشته تلاش کردند و خیلی زود به قهرمانی رسیدند؛ در واقع آن‌ها طلسم قهرمانی زودهنگام در لیگ برتر را شکستند. از سوی دیگر بازیکنان پرسپولیس بالاخره به خواسته خود رسیدند و با کسب قهرمانی بدون برانکو نشان دادند خودشان هم استعداد و پتانسیل بالایی برای رسیدن به موفقیت دارند.

با این حال تعداد زیادی از آن‌ها طی یک هفته گذشته یعنی فاصله بین دیدار فولاد تا بازی با نفت مسجدسلیمان در پیام‌های جداگانه با برانکو در این مورد صحبت کرده و حتی به او هم تبریک قهرمانی گفتند. برانکو نیز متقابلاً این کار را انجام داد تا نشان دهد هنوز قلبش برای پرسپولیس می‌تپد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: