تاریخ انتشار: ۱۶:۵۵ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۷۸ نظر
رویداد‌۲۴ گزارش می‌دهد؛
محمود احمدی نژاد در اقدام عجیبی به محمد بن سلمان ولیعهد عربستان نامه‌ای نوشته که ادبیات متملقانه او در نامه واکنش زیادی بر انگیخته است. رسانه‌های داخلی و خارجی هر کدام به زعم خود دلایل انتشار این نامه را شرح داده اند. نامه‌ای که خبر ارسال آن دست کم بیش از یک هفته قبل به دست رویداد۲۴ رسیده و رسانه‌ای شدن آن در این سطح به معنای بی جواب ماندن آن از سوی طرف عربستانی است.
نامه احمدی‌نژاد به بن سلمان
رویداد۲۴ محمود احمدی نژاد رییس جمهور پیشین کشور در نامه‌هایی جداگانه به دبیرکل سازمان ملل، رییس جنبش انصار الله یمن و محمد بن سلمان خواستار برقراری صلح در یمن شد، اما این لحن و ادبیات نامه واکنش‌هایی را در میان رسانه‌های داخلی و خارجی به دنبال داشت.
 
 

نیویورک تایمز و اشاره به لحن متملقانه نامه احمدی نژاد

 

نیویورک تایمز لحن دوستانه نامه احمدی نژاد به بن سلمان را مورد توجه قرار داده و نوشت: کسی که به اظهارنظر‌های جنجالی درباره نابودی اسرائیل و هولوکاست مشهور است به مهمترین دشمن ایران در جهان عرب یعنی ولیعهد عربستان نامه نوشته و لحنی متملقانه و تحسین آمیز نسبت به او به کار برده است.
 
این رسانه نوشته: احمدی نژاد ولیعهد عربستان را مرد صلح خوانده و حتی یک پله فراتر رفته و از او خواسته میراث خودش و حضرت محمد را در منطقه حفظ کند و صلح را به ارمغان بیاورد.
 
نیویورک تایمز نوشته: احمدی نژاد هیچ اشاره‌ای به نقش بن سلمان در جنگ ۵ ساله یمن که سازمان ملل آن را بزرگترین فاجعه بشری تاریخ می‌داند نکرده و گفته: من میدانم که شما خودتان از وضعیتی که برای مردم بیگناه یمن حادث شده راضی نیستید.
 
در نهایت این رسانه به امضای نهایی احمدی نژاد نیز اشاره کرده که خود را «برادر» بن سلمان خوانده است.

نیویورک تایمز همچنین به درگیری‌های لفظی رهبر ایران با ولیعهد عربستان اشاره کرده و نوشت: رهبر ایران رسما ولیعهد عربستان را دیکتاتور خوانده و بن سلمان نیز تشبیهاتی را درباره مقامات ارشد ایران به کار برده و گفته مذاکره با ایران بی فایده است.
 
این رسانه در پایان ضمن اشاره به عضویت احمدی نژاد در مجمع تشخیص مصلحت نظام به انزوای سیاسی او نوشت: در سال‌های اخیر رابطه احمدی نژاد با سران کشور تیره شده و او سعی می کند خود را از سیاست‌های جمهوری اسلامی جدا کند. این رسانه به انتقاد احمدی نژاد از توافق ۲۵ ساله با چین نیز اشاره کرده و نوشت: با این همه نامه او به بن سلمان برجسته‌ترین اقدام او در جدایی از سیاست‌های داخلی است.
 
عبدالرضا داوی یکی از مشاوران احمدی نژاد به نیویورک تایمز گفته: این نامه سیگنالی برای آمادگی ایران جهت عادی سازی روابط با آمریکا علی رغم سیاست حداکثر فشار دولت ترامپ است. داوری گفته: احمدی نژاد معتقد است باید با همه از جمله آمریکا و عربستان روابط استراتژیک خوبی داشت. او معتقد است مشکل ایران تا زمانی که با آمریکا دشمنی داشته باشد حل نخواهد شد و راه واشنگتن نیز از ریاض می گذرد و باید این راه را باز کرد.
 
نامه احمدی نژاد به عربستان
 
نشریه نشنال امارات (یکی از کشور‌های هم پیمان عربستان در منطقه) نیز به نامه احمدی نژاد به بن سلمان توجه کرده و درباره آن نوشته: برخی گمانه زنی‌ها نشان می دهد رییس جمهور پیشین ایران در صدد بازگشت به سیاست و رقابت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۱ ایران است. با این حال روابط ضعیف او با رهبر ایران مانع بزرگی بر سر راه اوست.
 
این نشریه نیز به لحن متملقانه احمدی نژاد در نامه به بن سلمان اشاره کرده است.
 
 

العربیه: احمدی نژاد به دنبال بازگشت به ریاست جمهوری

 
 
رسانه رسمی عربستان، العربیه در واکنش به این نامه نوشته: رییس جمهور پیشین ایران در اقدامی نادر بعد از چندین سال درگیری میان ایران و عربستان، از بن سلمان دعوت کرده تا جنگ یمن را خاتمه دهند.
 
در گزارش العربیه آمده: احمدی نژاد آمادگی خود را برای میانجی گری میان طرف‌های درگیر در یمن اعلام کرده است.
 
موضع العربیه در قبال این نامه را می شود موضع رسمی دولت بن سلمان قلمداد کرد چرا که این رسانه، رسانه حکومتی عربستان است. این رسانه بیشتر به متن نامه احمدی نژاد توجه کرده و از تحلیل آن خودداری کرده است.
 
در یادداشت العربیه آمده: احمدی نژاد علی رغم تاریخ تنش‌ها میان دو کشور در نامه‌ای به بن سلمان خواستار همکاری‌های دو کشور در موضوع یمن شده است. احمدی نژاد از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ رییس جمهور ایران بوده است. این رسانه به بازتاب خبر نامه احمدی نژاد در رسانه‌های داخلی اشاره کرده و گفته هنوز هیچ مقام رسمی عربستانی در این باره اظهار نظر نکرده است.
 
العربیه توییت «فاطمه ابو الاسرار» پژهشگر حوزه خاورمیانه و تحلیل‌گر بنیاد عربی در واشنگتن را بازنشر کرده که می‌نویسد: حوثی‌ها خواستار ورود یک طرف سوم برای میانجی‌گری شده‌اند و الان اجمدی نژاد این پیشنهاد را داده است.
 
این رسانه عربستانی به جایگاه سیاسی احمدی نژاد در مجمع تشخیص مصلحت توجه کرده و گفته او احتمالا می‌خواهد  کاندیدای ریاست جمهوری شود. با این حال کاندیداتوری او یک بار توسط شورای نگهبان رد شده است. این رسانه تاکید کرده نامه احمدی نژاد از طرف دولت و حاکمیت ایران نوشته نشده.
 
میدل ایست آی نیز درباره این نامه نوشته: این نامه با موضع رسمی جمهوری اسلامی در قبال عربستان در تعارض است. رهبر ایران دولت سعودی را دیکتاتوری، فاسد و وابسته می‌داند.
 
این رسانه با اشاره به اختلاف نظر‌های احمدی نژاد با مواضع رسمی کشور به جایگاه او در سیاست ایران اشاره کرده و نوشت: او یکی از اعضای جناح اصولگرای کشور و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
 
 

واکنش کاربران ارزشی: اقای احمدی نژاد به کجا چنین شتابان؟

 
 
بیشترین واکنش در بین کاربران و رسانه‌های داخلی به جریان اصولگرا که یک زمان جریان متبوع احمدی نژاد بود تعلق دارد.
 
کاربران به اصطلاح ارزشی شبکه‌های اجتماعی واکنش تندی به نامه احمدی نژاد نشان داده اند. آن‌ها بن سلمان را «جنایتکار سعودی» خواندند و برای احمدی نژاد آرزوی عاقبت بخیری کردند.
 
کاربر دیگری گفته است: «ما یاد گرفتیم که هر جایی مطابق با محلی که قرار داریم سخن بگوییم ما دشمنی می‌کنیم، ولی توهین ‏نمی‌کنیم! حرفی اگر داریم با دشمنان به ظاهر مسلمان یا غیر مسلمان به راحتی می‌زنیم، هرچند اگر دعوت به همکاری باشد. پس ‏با این تفاسیر ما نیازی به لفظ عالیجناب برای جذب دشمن نداریم» ‏

کاربران دیگر نوشته اند: «بهتر است احمدی‌نژاد پیشانی سیاست را ببوسد و به روزمره نویسی بپردازد»، «به کجا چنین شتابان ‏آقای احمدی‌نژاد؟ اسلام دین عقلانیته، ولی همیشه افراط و تفریط کار داده دستش»، «موجه جهانی؟ این آدم با همین افکار هشت ‏سال رئیس جمهور بود»، «یکی جلو احمدی‌نژاد رو بگیره اینقد آبروریزی نکنه آخه عربستان سعودی عالیجناب!» ‏
 
 

جهان‌نیوز و بی‌تدبیری احمدی نژاد در مسائل بین‌الملل

 
 
در بین رسانه اصولگرا نیز جهان نیوز تندترین واکنش را به نامه احمدی نژاد نشان داده است. جهان نیوز نامه احمدی نژاد را «پایمال کردن خون بسیاری از کودکان یمنی» دانست. این وبسایت خبری، در گزارش خود احمدی نژاد را کسی می‌داند که بر خلاف ظواهر، هیچگاه در مسائل بین‌المللی تدبیر مناسبی نداشته و حتی در ابتدای جنگ با سوریه، حمایت از بشار اسد را اتلاف وقت و هزینه می‌دانسته است.
 
 

بی توجهی کیهان به نامه احمدی نژاد

 
 
روزنامه کیهان برخلاف سیاق خود توجهی به این نامه نکرده و این بی توجهی به معنای تمام شدن پرونده احمدی نژاد برای این رسانه اصولگراست. پیش‌تر در هفته‌های گذشته کیهان در یادداشتی تاکید کرده بود که قرار نیست احمدی نژاد به قدرت برگردد.
 
این روزنامه در تاریخ ۲۱ تیرماه نوشته بود: درباره ادعای این که مجلس جدید دنبال بازگشت احمدی‌نژاد است باید گفت افراطیون مدعی اصلاحات بهتر از هر کس می‌دانند که امکان بازگشت احمدی‌نژاد به عرصه سیاست وجود ندارد، به همان دلایلی که امکان بازگشت امثال خاتمی نیست. اما عمدا اصرار دارند کشور را مجبور به انتخاب میان روحانی و احمدی‌نژاد کنند. البته دولت ائتلافی روحانی آن قدر بد عمل کرده که عملکرد دوره احمدی‌نژاد با وجود همه تخلف‌ها و انحرافات سه سال قبل وی و برخی اطرافیانش باز هم در حوزه اقتصادی بهتر از دوره روحانی در ذهن مردم ارزیابی می‌شود. اما در آینده قرار نیست کشور متوقف نوع سیاست‌ورزی روحانی یا احمدی‌نژاد متوقف بماند.
 
 

واکنش رسانه های اصلاح طلب: اقدام عجیب رئیس جمهور سابق!

 
 
در میان رسانه‌های اصلاح طلب نیز توجه زیادی به این نامه شده است. اکثر رسانه‌ها خبر نامه جدید رییس جمهور سابق را با پیشینه تاریخی نامه‌های او به سران کشور‌های جهان همراه کرده اند. روزنامه آفتاب یزد در گزارشی به بازتاب نامه احمدی نژاد به محمد بن سلمان در شبکه‌های اجتماعی پرداخت و نوشت: باز هم ‏احمدی‌نژاد با یک اقدامی عجیب توانسته نظر‌ها را به خود جلب کند. این بار با نامه‌ای که به ولیعهد عربستان نوشته است. نامه‌ای ‏که با عبارت «عالیجناب» آغاز و با لفظ «برادر» به پایان می‌رسد و همین مسئله می‌شود سرآغازی برای انتقاد به او. چرا که با ‏توجه به جنایت‌های آشکار آل سعود در یمن به کار بردن چنین عبارت و الفاظی کاملا بی‌معنی و مورد تقبیح است. ‏
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷۸
جانباز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
10
35
برقراری صلح بین دو ملت مسلمان یا غیر مسلمان از طریق هر کس و به هر نحو که باشد موجب رضایت خداوند است .
پس چرا حرمتها را میشکنید و آرامش را پاس نمی گذارید.
آیا ریختن خون دو ملت در هر روز با هر تفکری که هست ، خوب است . بی شک ، نه .
پس قدر دان و خدا ترس باشیم.
پاسخ ها
پارادوکس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
برخی مدعی اند چون رهبری حکومت عربستان را جنایتکار و فاسد نامیده،احمدی نژاد حق نداشته نامه دعوت به صلح به آن دولت جنایتکار بنویسید!
دو نکته در اینجا لازم به تامل و مداقه است:
1- اگر قرار نیست برای حفظ خون مردم مظلوم یمن و ایجاد صلح با دولت جنایتکار سعودی، مذاکره شود، پس چطور برای مناسک حج و اخذ مجوز آن از همان دولت برای برای شهروندان ایرانی، کسی سینه چاک و حنجره پاره نمی کند چرا دنبال ذاکره برای مناسک حج لازم است اما برای حفظ خون و جان و آبرو مردم یمن نیست؟!
2-چطور مذاکره با امریکای جنایتکار کار و شیطان اکبر و خبیث برای رفع تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران به هر طریقی و تا سطح رئیس جمهوری مباح است! و اما اگر همین مذاکره و دعوت به صلح برای دولت عربستان و جهت رفع تحریم های ظالمانه علیه مردم یمن و پایان جنگ باشد، گناه و جرم بوده و احمدی نژاد مستحقق فحاشی و توهین و تهمت است؟!
تضاد و تناقض تا کجا؟!
بپذیریم، انقلابیون یمنی بخاطر الگو پذیری از انقلاب ما و تکرار شعار آزادیخواهی ما، چنین مغضوب دولت سعودی پست و جانی شده است.
اما دولت ما با این مردم انقلابی چه کرد؟!
بخاطر به نتیجه رساندن مذاکره هسته ای و دستاورد تقریبا"هیچ" برجام و عدم آزردگی خاطر غرب و امریکا، بمن را به مسلخ بازی سیاسی خود برد! و نه تنها یمن که ونزوئلا را نیز که در اوج تحریم های اقتصادی و بنزین در زمان آقای چاوز شجاع، در کنار ملت و دولت ما بود را نیز رها کرد!
بجز در عراق و سوریه و لبنان؛ در سایر بلاد اسلامی، سیاست های خارجه نظام و به تبع دولت ما؛ اشتباه و پر هزینه و غیر فابل دفاع بوده است و در این امر همه مسئولین نقش داشته اند کما اینکه در قضیه برجام پر خسارت نقش دارند.
بجای مواخذه احمدی نژاد که بدنبال صلح در یمن است، باید عاملین،مباشرین و تحمیل کنندگان برجام پر خسارت مواخذه و مورد سوال قرار گیرند که چرا چنبن با بی تدبیری و کج فهمی خود ملت و کشور و نظام را در گوشه رینگ به دام دشمن انداخته اند.
والعاقبه للمتقین
آرمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
25
14
سلام. قابل توجه همه مقربین حکومت. این نامه از همان الهامات غیبیه که باید تو کتابهای درسی نوشت.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
خوب اومدی
علیرضا نیکرو
|
United Kingdom
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
12
28
نامه احمدی نژاد را به فال نیک می گیریم
احمدی نژاد الان تبدیل شده به یک جمهوری خواه ی ملی گرا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
وقتی ملتی که با یک نامه و حرف اینطوری گول میخوره و نظرشون بر میگرده ، هیچوقت پیشرفتی حاصل نمیشه . احمدی نژاد بنیانگذار اختلاف با عربستان بود و همینطور روابط ایران با جامعه بین الملل در دوره ایشان بدترین بود. متاسفم برای جامعه ای که با یک حرف به سادگی خام میشن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
جمهوری خواه؟!!!ولی واقعیت ها یه چیز دیگه رو می گه بهتره بگه سلطنت طلب !!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
14
35
احمدی نژاد بهترین کار را انجام داده نا کشورمان را از انزوا نجات بده
پاسخ ها
مسعود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
جالبه که حتی معنی عالی‌جناب یا همان جنابعالی مشهور را نمیدانند و آنرا تبدیل به چوبی کردند که بر سر دکتر احمدی نژاد بکوبند از این گذشته محمدسلمان در کشور خودش مقامی عالی دارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
همون کسی که کشور را به انزوا کشیده حالا می خواد از انزوا در بیاره ؟!!!!نه عزیزم حتی برجام هم نتونست مارو از انزوا در بیاره یه ضرب المثل هست که می گه "یه دیونه سنگی رو می ندازه ته چاه که هزار عاقل هم نمی تونه اونو در بیاره"!!!!
ایرانی الاصل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
6
28
درود. ظاهرا بنده ی خدا احمدی نژاد کار خوبی کرده .‌اینکه مبخاد کشور از بن بستی وانزوا دربیاره کار بدی کرده است . دوم اینکه استفاده از کلمه عالیجناب وجنابعالی چه تفاوتی باهم داره به نظر کاربدی وازکلمه ی بدی استفاده نکرده اگر از القاب های بی مورد استفاده کرده بود آره مخالف بودم .
سوم اینکه جهان نیوز گفته احمدی نژاد اعتقاد داشته حمایت از بشار هم احتباج به وقت وهزینه زیاد داره واقعا این ۸ ساله نداشته . چهارم اینکه کیهان شریعتمداری که تبتر زده قرار نبست احمدی نژاد وخاتمی بیایند .اتفاقا لازم است که یکی از این دونفر بیایند . چون این دو الان می دانند چکاری بکنند وچکاری انجام ندهند . مردم راضی اند که آقای احمدی نژاد ویا آقای خاتمی بیاد . نظر مردم بر نظر روزنامه ومجلات ارجحیت داره ومردم خیلی خیلی فهیم تر از رورنامه کیهان و....است درود بر احمدی نژاد وخاتمی .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
درود بر احمدی نژاد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
مشکل اینه که امثال شما نمی فهمید پیرامونتون چه اتفاقی می افته؟!!!وما هم چوب حماقت های افرادی مثل شما رو می خوریم احمدی نژاد وخاتمی رو تو یک رده می دونی ؟!دقت کنید یکیشون زده اون یکی رو ناکار کرده حالا تو قربون دوتا شونم می ری ؟!اگه مردم شمایید وای به حالمون!!!
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
5
19
اگرهم اقای احمدی نژادبد باشد پس بین بد وبدتر بایدبدرا پذیرفت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
یه حرکت وویه حرف تکراری!!! تکرار خطا دوباره ما را نسزد خدا به آدم عقل داده برای فکر کردن، وتو برای خودت نسخه قدیمی شکست خورده می پیچی ؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
6
23
درود براو که باروش پیامبران سعی دراتحاد ودوستی مردم منطقه دارد
پاسخ ها
سید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
احسنت
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
10
29
ما خیلی از آ قای احمدی نژاد ممنون وسپاسگزاریم ،که به فکر صلح و آ رامش منطقه س،،ما چهل ساله با آ مریکا در گیریم ،غیر از بدبختی چیزی ندیدیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
حالا اگه حرف از برجام بیاد امثال شما بهش حمله می کنید ولی چون احمدی نژاد می خواد یه حرکت تکراری انجام بده شما قربون صدقه اش می رید روحانی قبل از احمدی نژاد خواست به قول شما صلح جهانی برقرار کنه ولی دیدیم که تیرش به سنگ خورد!!! حالا شخصی مثل احمدی نژاد می خواد اینکارو انجام بده ؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
34
10
سلام لطفابه عالیجناب احمدی نژادبگوییددهنش راببندد ایران وایرانی ابرویش رامفتکی بدست نیاورده است حاصل خون شهیدان.وجانبازان وخانواده ی انان راحراج نگذارد
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
در طول تاریخ اسلام هیچ نامه بی ادبانه ای به سران کفر و مستکبرین از سوی بزرگان اسلام و ائمه معصومین نوشته نشده است پس به انها هم انتقاد کنید
ایمانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
اولا تو دهنتو ببند تو میخوای خود شیرینی کنی اصلا تو میفهمی که این وسط چه میگذره پسر جون اقای احمدی نژاد با شهید با جانباز چیکار داره تو چرا حرفو میپیچونی اتفاقا احمدی نژاد خودش بسیجی هست اون بیشتر از تو ارزش شهیدو جانبازو میفهمه پس حرف مفت نزن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
احمدی نژاد به عنوان یک مسلمان واقعی کارش را انجام داده. حالا مورد پسند پادشاه قرار بگیره یا نگیره مهم نیست. وظیفه یک مسلمان این هست که وقتی دو طایفه مسلمان را در حال جنگ و خونریزی ببینه. پیشنهاد صلح بده. نه اینکه مثل بعضیا به آتش بنزین اضافه کنه
مريم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
خفه بابا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
6
21
درود بر تو رحم ی نژاد
محمد رضا شمس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
24
4
داستان احمدی نژاد مثل زندگی حسنک وزیده
گر قرمطی
و جهو دوگرکافر بود از تخت به دار بردنش منکربود


این دکتر جعلی خودش خیلی با عقل ودراییمیبینه
پاسخ ها
مريم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
خودت فهميدي چي بلغور کردي؟؟
محمد نایب سالکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
11
19
باسلام احترام آقای دکتر احمدی نژاد بهترین رئیس جمهوری اسلامی ایران بود خداوند راهش را به خاطر فاطمه زهرا باز کند
پاسخ ها
سامان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
موافقم ایناکه بداحمدی نژاد میگن مثله بعضیها سیرهستن با احمدی نیم نگاهی به مردم داشت ایناچی جزبدبختی هیچی واسه ملت مثلامسلمونمون ندارن
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
6
18
به گفته خود احمدی نژاد این دولت میخواد مردم فقیر نگه داره تا مطیعش باشند اما احمدی نژاد چون با مردم هست و مردم رو از فقر نجات میده دولت از سرنوشت خودش میترسه که احمدی نژاد عزیز دوباره برگرده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
والا اونطوری که من یادم میادزمان دولت این شخص، ما فقیرتر از الان بودیم نمی دونم شما چی می گید اتفاقاشعار دولت حاضر این بودکه تحریم های حاصل از عملکرد ضعیف این شخص در دولتش برداشته بشه تا ما بتونیم راحت تر نفتمون رو بفروشیم واقتصادبه گل نشسته مون رووخزانه خالیش که تحویل داده بود رو بهبود بدیم ،که دیدیم آن هم نشد حالا من نمی دونم شما از کدام زندگی مرفهی که مردم در دوران این شخص داشتند حرف می زنید؟!!!!اصلا یادتونه چرا مردم به شعارهای روحانی رای دادند ؟!برای نجات از فلاکت اقتصادی که باعث وبانیش همین شخص بودکه متاسفانه تیر مردم به سنگ خوردچه قدر زود همه چیز از یادتون میره؟!!!!
رحمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
5
18
احمدی نژاد فهمیده که دیگه حنای دولت و حکومت برای مردم ایران رنگی نداره...والله خسته شدیم از این همه گرانی و ظلم و بی عدالتی... چرا یک رفراندوم واقعی نمی ذارن تا بفهمن مردم خواهان رابطه با دنیا هستن یا نه؟؟اینم بگم چین و روسیه هزار بار بدتر از آمریکا و اروپا هستن...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
رابطه خوب باید باشه نه ذلیلانه و تو سری خور.
چین و روسیه فعلا بهتر از آمریکا و اروپا با ما راه میان اگه یه روز آمریکا و اروپا بهتر راه اومدن میریم با اونا
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
17
6
حالا میخواد با این حربه خودشو تو دل مردم جا کنه
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
19
4
آقای احمدی نژاد. آریای ها هیچ وقت سرشو پیش عربستان فرود نیاورده شما چرا می خواهید به مترسک عربستان لقب پادشاه بدهید .ما می توانم روند صلح آمیزی با کشورها ی جهان داشته باشیم نه از نگاه خار شمردن ایران .ما هیچ وقت سر فرود نمیاریم پیش زور گوی و ....... سرای های سران عربستان.
پاسخ ها
علیرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
در عمل هم آریایی هست یا فضای مجازی هست و روز کوروش سد بند می گذارید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
1
15
متاسفم برای برخی که فکر میکنند در یک نامه که فرد را دعوت به امور خیر می کنی و قصد فرد داری فرد مورد نظر ا به راه راست هدایت کنی باید از کلمات سخیف و زشت استفاده کنی و فرد را جنایتکار و خون آشام خطاب نمایی در متن نامه ای که برای اولین بار برای همچنین فردی می نویسی باید ملایم و دوستانه باشد حضرت محمد ص هم برای کفار و مشرکین نامه هایی دوستانه با متونی زیبا نگارش می کردند پس باید به ایشان هم انتقاد کرد در پایان متاسفم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
تو این شخص را با حضرت محمد (ص)مقایسه می کنی ؟!!! اگه یادت باشه شخصیت این شخص شخصیت محترمانه ای نیست برای پیروز شدن در مناظرات از هیچ گونه تهمت ودروغگویی ابایی نداشت ودیدیم که مردم را هم خس وخاشاک خطاب کرد!!!شاید شما یادتون بره ولی مردم یادشون نمی ره ضمنا اینم یادتون بندازم که گفته بود ما با مردم اسراییل مشکلی نداریم با دولت اسراییل مشکل داریم ؟!!!!در عمق این حرف خیلی چیزها هست اگه ذهنتون بتونه تحلیل کنه
مجید محاوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
1
21
رهبران روسیه و چین هم جنایت کار هستند مناسبات اخوت با آنها داریم احمدی نژاد قلب ما خوزستانیها است نترس، بیباک،
پاسخ ها
مريم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
احسنت
صالحی
|
Denmark
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
2
13
سلام مذاکره وصلح ودوستی با امریکا بزارید رفراندم ومردم رای بدن ببینید بیش از ۸۰ درصد خواهان وخواستار روابط با امریکا نیستند اگه ترس ندارید مردم از چین وشوروی بیزارند ودوستار غرب هستند
پاسخ ها
مريم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
رواني
رضا کیانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
11
3
اونم فهمیده مملکت خرتوخره دست به نامه شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
3
17
روزنامه محترم کیهان مردم احمدی نژاد را می خواهند بفهم کار سختی نیست
رزمنده
|
Japan
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
15
7
تمام این بدبختیها از زمان احمدی نژاد است مخصوصا با این نامه به سلمان برای به قدرت رسیدن ملت را خار و ذلیل میکنه شورای نگهبان اورا از برق بیرون بگشه
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
خفه جیره خور احمدی نژاد از همه اینا مرد ترو وطن پرست ترو نترس تره
عبد الحمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
11
6
در سال ۸۴آیت الله رفسنجانی مخالفین زیادی داشت. عده ای که دوست نداشتن رفسنجانی رئیس جمهور بشود.
بدون شناخت زیاد به احمدی نژاد رای دادند. به نظر من.این کار اشتباه بزرگی بود.من از آقای احمدی نژاد خواهشمندم. دست از سیاست و سیاست بازی بردارد. و این چند دستگی های داخل کشور را علنی نکند. وبا دوری از سیاست احترام خود را نگه دارد. و برای عده ای اسوه بماند
پاسخ ها
سید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
همین رفسنجونی بود که با فشار به شورای نگهبان، نامزدی فریدون را مجاز کرد.
می دونستید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
8
17
درود بر مرد میدان
مردی پاگ سرشت
با گفتار نیک
پندار نیک
کردار نیک احمدی نژاد دوست داشتنی
ما که بهش افتخار می‌کنیم
با این که نطر من شاید پخش نشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
1
14
آخه یه عده درکشور ما کاسبی آنها روی جنگ کشورهای همسایه س بعضی از آنش بس وصلح در این بین ضرر کرده ودکان کاسبی آنها تعطیل میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
5
1
متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
3
18
احمدی نژاد کار بسیار خوبی انجام داده دستش درد نکنه. بلاخره هم عربستان و هم یمن دو کشور همسایه و برادران مسلمان خودمون هستند. حالا تحت هر شرایطی بلاخره به جون همدیگه افتادن و با همدیگه جنگ کردن. وظیفه یک مسلمان واقعی این هست که سعی کنه بین دو طایفه مسلمان صلح را برقرار کنه نه اینکه مثل بعضیا که بویی از اسلام ندارن به آتش بنزین اضافه کنند. قل الله تعالی بسم الله الرحمن الرحیم. اگر دو طایفه از مسلمانان به جان همدیگه افتادند سعی کنید. صلح را بین آنها برقرار کنید. چرا که خداوند صلح طلبان را دوست دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
14
7
کت وشلوار ریاست جمهوری برای احمدی نژاد وروحانی خیلی خیلی گشاداست حتی انها یک شهروند ایرانی نمیتوان پڌیرفت
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
لطفن خفه احمدی نژاد و بااین خیانت کار مقایسه نکن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
12
4
خواهشن یکی جلوی این رو بگیره داره گَند میزنه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
5
8
خدا حافظت مرددددد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
2
5
همه دنبال قدرت وثروتن هیچکدام دلشون واسه ملت و کشورنمیسوزه ملتم اینا رو فهمیدن که دیگه نه رای میدن و نه ارزشی برای اینا قایلند فقر بیداد می‌کنه خودشون میگن اگه فقر بیاد ایمان می‌ره نفرین مردم دنبالشونه خدا به دادشون برسه
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
0
3
خیلی جالبه از نیویورک تایمز نقول میکنید ولی از کسی که سال 88 ایران شاهد اعتراضات بود دلگیر شدید یعنی حالا ما بیگم شعارهای مردم سال 88 درست بود و اصل بصیرت بودن پس چرا بهشون میگید اراذل اوباش بابا این دوگانگی از کجا میاد آیا فکر نمی‌کنید محمود تازه فهمیده ملت چی می خواهند
صادقیتت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
2
7
واقعادمش اقای احمدی نجات مردی عظیمی هستن ک همچین اقدام شجاعانه ای کردن تاکی میخواییم باامریکاواسراییل بجنگیم وال سعودجنگیدم خب چی ب قمرمون رسیدن جزدادن شهیدان وگرونی وبدبختی عذاب وفشارزندگی چی بمارسیداونای ک دیتشون توروغنه میگن احمدی نژادزرگفته اره چون دولت خوب بسمارسیده کم کسری نداریدولی ب قشرفقیرچی میگیداگه تواین گرماکولرنداره توخونش کرونامیگیرن هنه خانواده بخاطرابنکه محبورن روزشب کارکنن ک یک شب بی غذانمونن ازاینورم ک دولت ناسلامتی خوب حق ماروخورده دیگه تاکی جنگ جنگ هرکی تودینش ماهم تودینمون ولی صاح میخواییم ارزونی میخوایم رندگی میخواییم بکنیم حقمونه امیدوارم السعودب این پیام جواب بدن وردشون خوب باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
1
8
منطقی ترین رفتاری که ازایشان تاحالا دیدیم
حتی ژاپن بعد از آن مصایب آمریکا صلح راپیشه کرده وبه فکرپیشرفت خودش بوده
پیشرفتی که هم مردمش وهم دنیا به اون میبالند
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
1
8
کاش احمدی نژاد یکبار دیگه ریس جمهور میشد
￵مینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
1
10
احمدی نژاد عاشقتیممممممم ، برگرد و ما را از ناامیدی و بدبختی نجات بده
پاسخ ها
امین
| United States |
۰۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
به هول قوه الهی رئیس جمهوره آینده احمدی نژاده،،،،،حال روز حسن روحانی وقتی که کلید کاخ ریاست جمهوری رو تحویل احمدی نژاد میده دیدنیه!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
1
6
من فکر میکنم چ احمدی نژاد کاندیدای ریاست جمهوری بشه چ نشه مردم بهش رای بدن حتی اگه رای منفی بشه تا همه بدونن ک ملت احمدی نژادو میخان همین
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
0
5
نرمش قهرمانانه که میگن همینه .درود بر تو
Hafez
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
0
4
اصل موضوع میانجیگری که موضوع نامه دکتر احمدی نژاد هست و همه آزادی خواهان از آن حمایت می‌کنند. اما آنچه در رسانه های وطنی از وطن فروشان به گوش می‌رسد طرز خطاب کردن طرفین هست. احمدی نژاد خار چشمتان است تا ابد. این را خودتان به همه ثابت کردید.
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
0
2
کامنتها رو بخونین.. نودوپنج درصد موافق کنار اومدن با عربستان هستن ، فقط یکی دوتا کامنت فیک گیردادن به کلمه عالیجناب،،آخه شما به کسی نامه مینویسی واسه میانجیگری میری بهش فحش میدی؟؟ مشکل کشور ما اینه چنددرصد میخواندنظرشونو به نودوچنددرصد ملت ترجیح بدن وچون رسانه های حکومتی وخود حکومت بااوناست طوری جلوه میدن که بقیه بااونا هم نظرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
1
1
احمدی‌نژاد یک نامه هم به ترامب میفرستادی تا دلش نشکنه
عبدالغنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
1
4
سلام شما چرا میخواهید چهره احمدی نژاد رو خراب کنید مگر از اون ترس دارین یا پول گرفتین که چهرش خراب کنید بهترین احمدی نژاد بهترین رئیس جمهور از روز تاسیس جمهوری اسلامی ایران است میخواهید قبول کنید یا نه اون دست خودتونه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
5
1
انسان تا این حد پست فقط دنبال منافع خودش است زمانی بی دلیل دشمن می
تراشید ‌وحال اینطور .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
3
1
ما اگر بخواهیم این آقا نطر مبارکشان بیان نکنند چه کسی را باید ببینیم ساده انگاری است اگر فکر کنیم این آقا دلش به حال کشور و این ملت سوخته نه بابا اینجوری نیست این بزرگوار بوی انتخابات به مشامش خورده می خواد وزن خودشو معلوم کنه غافل از اینکه اصلا دیگه وزنی نداره.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
0
3
کل فدای یک نفر نباید بشود اسلام دین توازن و اعتدال است حتی حضرت محمد (ص) وقتی مکه را فتح کرد گفته شد خاندان ابوسفیان که عامل بدیها بود در امان است
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
2
2
در زمان احمدی نژاد با اینکه مملکت تحریم بود اینقدر گرانی و بخور بخور نبود.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
1
3
احمدی نژاد بی نظیر بود و مدافع قشر ضعیف بود و با دزد ها اختلاس گر ها برخورد میکرد.خدا خیرش بده همه راضی بودن
محراب
|
Germany
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
1
4
درودبرشرفش همین یارانه هم ک میگیریم وسهام عدالتی ک هرشب دارید خوابشومیبینیم ازعدالت خواهی ودرستکاری دردوره همین بزرگواربودک تعلق گرفت بعدازاون چی اگ ۱۵سال پیش ۴۵تومن میدادن باتورم الان باید۵۰۰هزارمیدادن ولی کوبراخیلی هاهم غط کردن حرف اول واخرم زیادی گوهخوری احمدی نژادونکنیداون ادم شجاع ونترسیه وهرکاری میکنه مطمعن باشیددرسته ومو لادزکاراش نمیره خداپشت وپناهش باشه ولحظه شماری میکنیم برای ریاستش یاعلی.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
1
3
سلام همه میدانید که احمدی نژاد استاد دانشگاه است با مدرک دکتری پس بیسواد مثل روحانی نیست .نامه احمدی نژاد به بن سلمان ازاستراتژیک بالایی برخوردار می‌باشد .لفظ عالیجناب به یک مقام عالیرتبه سیاسی بجا است .ولفظ برادر برگرفته از کلام الله مجید است .میفرمایند همه مسلمانان باهم برادر هستند .وصلحی که ایشان ازبن سلمان خواستار شدند بدون شک ضربه مشت محکمیست بدهان آمریکا واسراعیل جنایت کار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
1
2
بهترین کار رو انجام داد دکتر احمدی نژاد و هیچ جایه کارش عیب نداره و نداشته و بهترین رییس جمهور تاریخ ایران بعد از جنگ هشت ساله بوده درود بردکتر محمود احمدی نژاد قهرمان ملی ایران
امین
|
United States
|
۰۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
0
1
کله پوکاااا بین شما و همسایه تون دعوا افتاده،یکی بیاد بخاد بین شما میانجی گری کنه و صلح ایجاد کنه،به هر دوتون نامه بنویسه،در خطاب قراردادن همسایه تون مدام بگه عالیجناب، برادر مظلوم که مورد،ظلم قرار گرفتی و شمارو اینجور خطاب قرار بده ای دیکتاتور ظالم که تا آرنج دستت آغشته به خون همسایته،،هرچه سریعتر دست از ظلم کردن بردار،،،،،،،بعد خودت نمیگی هنوز هیچی نشده این داره طرف همسایه ام رو میگیره وتونامه اش اینجور تبعیض دیده میشه،، تو خودت اجازه میدی این شخص میانجیگر بین و تو و همسایه ات باشه،،،،پس چطور توقع داری احمدی نژاد بین خطاب قرار دادن دو طرف فرق و مابین بزاره،،،،،،اگر دقت کنید،،هر سه نامه کاملا باهم برابر اند،چه نامه به رهبر حوثی ها و چه نامه به بن سلمان و چه نامه به رئیس کل سازمان ملل
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: