تاریخ انتشار: ۱۲:۱۵ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۹
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور از تحویل جسد قاضی منصوری به خانواده‌اش خبر داد.
جسد قاضی منصوری
رویداد۲۴ عباس مسجدی آرانی در جمع خبرنگاران درباره آخرین روند بررسی جسد قاضی منصوری و تعیین علت فوت وی اظهار کرد: هنوز نتیجه این پرونده به مراجع قضائی اعلام نشده است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور افزود: حدود ۱۰ روز پیش جسد وی به پزشک قانونی منتقل و بررسی‌های اولیه (معاینه جسد) انجام شد، اما به دلیل اینکه در حوزه سم‌شناسی و پاتولوژی فرآیند‌های آزمایشگاهی و آماده‌سازی لام‌های تشخیصی فرآیندی طولانی است امیدواریم بتوانیم در یکی دو هفته آینده پاسخ را به مرجع قضائی اعلام کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه هنوز علت مرگ وی نیز مشخص نشده است، از تحویل پیکر متوفی با دستور مقام قضائیی به خانواده‌اش خبر داد و متذکر شد: این پرونده در دادسرای امور جنائی تهران در حال رسیدگی است.
 
به گزارش رویداد۲۴ غلامرضا منصوری قاضی اجراییات بخش لواسانات، بازپرس شعبه ۹ دادسرای کارکنان دولت و قاضی دادسرای فرهنگ و رسانه بود که متهم به مشارکت در باند رشوه خواری اکبر طبری در قوه قضاییه بود.
 
پس از تشکیل دادگاه اکبر طبری معاون اجرایی صادق لاریجانی نام قاضی منصوری بر سر زبان‌ها افتاد و مشخص شد که در خارج از کشور به سر می‌برد. پس از مدتی مشخص شد که او در رومانی است، با این حال دادگاه رومانی اجازه بازگشت او به ایران را نداد و تصمیم گرفت منصوری تا ۲۰ تیر تحت شرایط خاصی آزاد باشد؛ با این حال چند روز بعد یعنی در ۳۰ خرداد ۱۳۹۹جسد قاضی منصوری در هتلی در رومانی پیدا شد.
آخرین فیلم قاضی منصوری پیش از مرگ

بیشتر بخوانید: در خون منصوری الکل و مواد مخدر وجود داشت/ مسئول پذیرش: منصوری قبل از مرگ تسویه حساب کرده بود

مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به پیدا شدن جسد منصوری گفت که «یکی از گمانه‌های مطرح درباره قتل قاضی منصوری، وجود باند مخوف فعال در کشور برای حذف فردی است که ممکن بوده حاوی اطلاعاتی باشد.»
 
افکار عمومی با دو سوال مهم درباره مرگ قاضی فراری متخلف روبه رو شد؛ آیا کسی که درون کاور جنازه است خود قاضی منصوری است؟ آیا منصوری خودکشی کرده یا به قتل رسیده است؟ همان زمان رویداد۲۴ برای پاسخ به این دو سوال با هتل دوک رومانی، هتل محل حادثه تماس گرفت و به اطلاعات جدیدی دست پیدا کرد و مشخص شد که منصوری پیش از مرگ با هتل تسویه کرده بوده است؛ این یعنی او قصد داشته هتل را ترک کند اما ناگهان می‌میرد. 
 
نکته عجیبی که احتمال قتل او را قوت می‌بخشید این بود که گفته شد در خون قاضی منصوری الکل و مواد مخدر وجود داشته است؛ این در حالی بود که مسئول پذیرش هتل به رویداد۲۴  گفته بود زمان «چک این» (پذیرش ورود) این فرد در هتل بودم و دیدم که حالش خیلی خوب بود. اتفاقی که افتاده برای ما بسیار عجیب است. این مرد زمانی که برای پذیرش به هتل ما آمد شرایطی بسیار عادی داشت و قبل از مرگ نیز «چک اوت» (تسویه حساب برای خروج از هتل) کرده بود.
منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: