تاریخ انتشار: ۱۵:۴۵ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
کاپیتان تراکتور در گفتگویی از علاقه به بازگشت به سپاهان و وضعیت تیم ملی صحبت کرد.
حاج‌صفی
رویداد۲۴ احسان حاج صفی یکی از چهره‌های شاخص فوتبال ایران در سال‌های اخیر بوده است. بازیکنی که از میانه‌های دهه ۸۰ به عنوان یک مدافع چپ در تیم سپاهان ظهور کرد و حالا در ۳۰ سالگی با بیش از ۱۰۰ بازی ملی پیراهن تراکتور را برتن دارد. او در گفتگویی که با مجله فدراسیون فوتبال داشته، با اشاره به آغاز دوران بازیگری اش می‌گوید: «در ۱۱ سالگی به ذوب آهن رفتم و سه سال آنجا بودم، سرمربی تیم نوجوانان آنجا من را نخواست و به سپاهان رفتم. آن موقع آقای لوکا بوناچیچ سرمربی سپاهان بود که اهمیت زیادی به جوانان می‌داد و نقش تاثیرگذاری در فوتبال من داشت و اگر نبود به این موفقیت‌ها نمی‌رسیدم. مربیان ایرانی اصولا به جوان‌ها اهمیت زیادی نمی‌دهند.»

حاج صفی که در ۱۶ سالگی در لیگ برتر بازی کرد و سپس به تیم ملی راه یافت، در دو جام جهانی و سه جام ملت‌ها بازی کرد و حالا با امیدواری به آینده تیم ملی نگاه می‌کند: «تیم ملی دچار افت شد و امیدوارم با اسکوچیچ به روز‌های اوج برگردد، شرایط گروهی خیلی سخت است و امیدوارم اوضاعمان بهتر شوم و از گروه به مرحله بعد برویم و مانند دور‌های بعدی به جام جهانی صعود کنیم. منتظرمان در جام جهانی باشید.»

بیشتر بخوانید: بیانیه عجیب باشگاه سپاهان خطاب به استقلال و تهدید به افشاگری!
ستاره تیم تراکتور که سابقه بازی در فرانکفورت و پانیونیوس را دارد، بااشاره به علاقه اش درباره بازی در اروپا می‌گوید: «آرزوی هـر بازیکنـی اسـت کـه لژیونـر شـود و چـه کسـی اسـت کـه دوسـت نداشـته باشـد در خـارج از کشـور بـازی کند. خودم بیشــتر اسپانیا را دوست دارم، امــا بازی در اسپانیا بســیار سخت اســت. البته تیم‌های آلمان را هــم دوســت دارم، ولی بازی در اسپانیا را بــه آلمان ترجیح می‌دهم. هدف و آرزویم از وقتی که فوتبال را آغاز کردم، این بود که در رئال مادرید بازی کنم، تیم رئال را خیلی دوست دارم و آرزویم این است که در رئال بازی کنم.»

دو سال پیش حاج صفی در دوراهی تراکتور - سپاهان، تبریز را به عنوان مقصد آینده اش انتخاب کرد، اما حالا درخصوص پایان فوتبالش صحبت جالبی را مطرح می‌کند: «حضور در سـپاهان باعـث شـد مـن پلـه هـای ترقی را طـی کنـم. زمانـی کـه خواسـتم از فوتبـال خداحافظی کنـم، با تنهـا تیمـی کـه باعـث رشـدم بـود، ایـن کار را خواهـم کـرد.»
منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: رویداد24 ، سپاهان ، حاج صفی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: