تاریخ انتشار: ۱۵:۳۷ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
مدیرعامل اسبق استقلال به خبرورزشی گفت: فرهاد باید یادش باشد که همه برد متعلق به آن‌هایی که درون زمین بودند نبوده و عده‌ای هم از بیرون او را کمک کرده‌اند و باید ۲۰۰ دلار ما را هم بدهد.
فتح‌الله‌زاده
رویداد۲۴علی فتح‌الله‌زاده بابت برد تیم محبوبش خوشحال بود. او می‌گفت اگر این چند برد متوالی برای استقلال اتفاق نمی‌افتاد دل و دماغ حرف زدن نداشتم. با این همه، حاجی مثل همیشه با حرارت زیادی صحبت می‌کرد و از تصمیماتی که در ذهن برای مجیدی داشته یاد کرد و از همه می‌خواست به این مربی جوان بها بدهند.

آقای فتح‌الله‌زاده! استقلال ۱۰ نفره سپاهان را شکست داد. انتظارش را داشتید؟

من قبلاً هم گفته بودم به این تیم و این بچه‌ها اعتقاد دارم. تک‌تک آن‌ها بازیکنان خوبی هستند. به ویژه شیخ دیاباته که لشکر یک‌نفره است. البته در این مدت کادر فنی به شدت تحت فشار قرار گرفتند و باید به آن‌ها آفرین گفت.

بابت انتقادات؟

بله! انصافاً انتقاداتی که از آن‌ها شد در اوج بی‌انصافی بود. بازیکنانی که در این تیم کرونا داشتند و مصدومان و محرومانی که روی دست فرهاد بود را بشمارید تا ببینید او چه کار کرده است. پیشتر گفته بودم باید به این بچه‌ها اعتماد و اطمینان کرد. پیروزی روبه‌روی سپاهان کم نیست.

فکر می‌کردید سپاهان با این اختلاف به تیم ۱۰ نفره ببازد؟

استقلال واقعاً در نیمه دوم عالی کار کرد و اگر در دیدار‌های بعدی هم تیم با این قدرت و انسجامی که در نیمه دوم کار کرد بازی کند باز هم برنده خواهد شد. سپاهان تیم تاکتیکی و پرمهره‌ای است که مربی کاردانی به نام امیر قلعه‌نویی بالای سرش است که البته جا دارد از این طریق هم برایش آرزوی سلامتی کنم. ولی فوتبال استقلال فوق العاده سطح بالا بود و با این همه مشکل همه را خوشحال کردند.

فکر می‌کنید این نتیجه در جام‌حذفی هم تکرار شود؟

قطعاً می‌شود. استقلال برای آن دیدار هم برنامه و انگیزه لازم را دارد و حالا از سپاهان شناخت بهتری هم نزد کادر فنی وجود دارد.

شما تنها کسی بودید که گفته بودید دلتان می‌خواهد فرهاد مجیدی را سرمربی استقلال کنید و البته خیلی‌ها به این تصمیم تان انتقاد کردند. الان چه پاسخی به آن‌ها دارید؟

هنوز هم مشخص نیست که فرهاد صددرصد موفق شود. باید به او سه سال فرصت داد. ضمن اینکه باید یک دستیار خارجی بزرگ و خوب در کنار دستش داشته باشد، چون در رقابت‌های لیگ قهرمانان باید با دانش بالاتری پا به میدان بگذارد.

بیشتر بخوانید: شکایت رسمی استقلال به فیفا به خاطر شجاعیان
دوست دارید در جام‌حذفی شهرآورد داشته باشیم و استقلال و پرسپولیس به هم برخورد کنند؟

ببینید تیمی که می‌خواهد در جام‌حذفی قهرمان شود باید همه را شکست دهد و دیگر اسامی تیم‌ها نباید برایش تفاوتی داشته باشد.

بازی با شهرخودرو را چطور ارزیابی می‌کنید؟

دیدار آسانی نیست، ولی اگر از این بابت خوشحالم که هر دو تیم زیر نظر مربیانی هستند که من آن‌ها را به استقلال آوردم و سابقه استقلالی دارند. البته رضا عنایتی هم الان در لیگ یک با تیم هوادار درخشش ویژه‌ای داشته و مهدی پاشازاده، محمود فکری و بقیه هم هستند. قطعاً بازی زیبایی از آب درمی آید و نتیجه اش برای استقلال خیلی مهم است، چون هم باید در کورس نایب‌قهرمانی باشد و هم خودش را برای دیدار با سپاهان آماده کند.

شنیدید فرهاد مجیدی نفری ۲۰۰ دلار به بازیکنان تیمش پاداش داد؟

البته فرهاد باید یادش باشد که همه برد متعلق به آن‌هایی که درون زمین بودند نبوده و عده‌ای هم از بیرون او را کمک کرده‌اند و باید ۲۰۰ دلار ما را هم بدهد (خنده).

با دلار ۲۵ هزار تومانی این کار خیلی جرأت می‌خواهد!

البته فرهاد هم دلش را داشته و هم بچه جگرداری است.

مهدی قایدی در حین خروج از زمین گریه می‌کرد که چرا گل نزده است. شما که با بازیکنانی مانند احمد مؤمن زاده کار کردید چه توصیه‌ای به او دارید؟

اولاً باید بگویم آن حرکت فرهاد مجیدی عالی بود که او را به آغوش کشید. این تأثیر زیادی روی این بچه دارد. ضمن اینکه قایدی الان ۲۱ ساله است و تا ۳۵ سالگی ۱۴ سال دیگر فرصت برای بازی دارد. البته او جوان است و تجربه کمی دارد، ولی او باید بداند با حرکت‌هایی که درون ۱۸ قدم می‌کند هم به تیمش خیلی کمک می‌کند و قطعاً به موقع گل هم می‌زند. او باید کمی بدنسازی کند تا قدرت بدنی اش بیشتر شود تا موفق‌تر عمل کند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: