تاریخ انتشار: ۱۰:۱۸ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
شهردار منطقه ۱۲ تهران از صدور پروانه ساختمان پلاسکو در هفته آینده خبر داد.
پروانه ساخت پلاسکو
رویداد۲۴ "علی محمد سعادتی" شهردار منطقه ۱۲ تهران" ، در پاسخ به پرسشی در خصوص صدور پروانه ساختمان پلاسکو گفت: پروانه ساختمان پلاسکو در حال انجام عملیات نهایی است و انشالله ظرف هفته آینده حتما صادر می‌شود.

او درخصوص وضعیت کسبه پارکینگ پروانه در پی تبدیل مکان کسب درآمدشان به پارکینگ ساختمان پلاسکو گفت: پارکینگ پروانه دو مسئله جدی داشت؛ این پارکینگ ناایمن بود و همچنین شیوع کرونا و تمهیداتی که برای جلوگیری از تجمع اتخاذ شد، منجر به تعطیلی پارک شد. پس از آن پیشنهاد دادیم بخشی از کسبه‌ای که نیاز اقتصادی جدی تری دارند در پارک شهر استقرار پیدا کنند.

سعادتی افزود:، اما بین کسبه بحثی پیش گرفته شد که از این مکان به جای دیگری نمی‌رویم. در نهایت نزدیک به ۵۰۰ کسبه برای جابجایی اعلام آمادگی کردند و ما نیز در تلاش بودیم و هستیم که این بازار مجددا برگزار شود، اما به پیک دوم کرونا برخورد کردیم و دست به عصاتر حرکت می‌کنیم.

شهردار منطقه ۱۲ در پاسخ به این سوال که ایجاد آن فضا در پارک شهر با چه ملاحظاتی انجام شده؛ آیا به مساله ترافیک و آسیب‌های احتمالی که به محیط پارک وارد می‌شود توجه شده است؟ گفت: در پارکینگ پروانه اجناس ارزشمندی عرضه می‌شود و نمی‌توانیم اجازه دهیم بساط خود را کنار خیابان پهن کنند، چرا که امکان دزدی و سرقت وجود دارد، تقریبا در پنجشنبه و جمعه هر هفته بین ۲۵ تا ۳۰ هزار نفر از پارکینگ بازدید می‌کردند و پذیرش این جمعیت نیازمند تسهیلاتی است و با توجه به اینکه پارک شهر قابل محصور و قابل کنترل است و پیاده رو‌های عریضی نیز دارد، می‌توانیم با تدابیری از جمله ایجاد سایه بان و تدابیری که نیازی به ساخت و ساز نداشته باشد آن‌ها را در این فضا مستقر کنیم. امیدواریم وضعیت کرونا کاهش یابد و بتوانیم زمینه استقرار در پارک را فراهم کنیم.

بیشتر بخوانید: پاساژ توحید تهران به دلیل نبود ایمنی تخریب شد
او در خصوص ادامه پرداخت تسهیلات حمایتی به افراد کم درآمد شاغل در پارکینگ پروانه گفت: در طی دو مرحله کمک‌هایی را خدمتشان تقدیم کردیم و به محض اینکه سیاست گذاری‌های کلان شهرداری اقتضا کند و اقدامات تکمیلی هم نیاز باشد، حتما انجام می‌دهیم.

سعادتی در پاسخ به پرسشی در خصوص تذکر یکی از اعضای شورای شهر درخصوص توقف پروژه‌های شهری به بهانه محله محوری و شانه خالی کردن شهرداری‌ها از بار مسئولیت گفت: حجم وسیعی از اقدامات نیاز است که در منطقه انجام شود و طبیعتا باید اولویت بندی کنیم و از پرمخاطب‌ترین و پر رفت و آمدترین عرصه‌ها شروع کنیم.

او ادامه داد: برای مثال ما در سال ۹۸، در حدود ۶ هزار و ۵۰۰ تن آسفالت در سطح منطقه توزیع کردیم که این میزان در چهار ماهه نخست سال جاری به ۹هزار تن رسید. موضوعات زیرساختی شهری در منطقه ما اصلا به این ترتیب اتفاق نیفتاده است که فدای اولویت بندی‌ها و یا در زمره پروژه‌های محلی بخواهد تعریف شود؛ پروژه‌های محلی موضوع دیگری است و اولویت‌های آن نیز روشن است، اما کار‌های روتین و روزمره شهر از نگهداشت شهر گرفته تا زیرساخت آسفالت و فضای سبز و نظافت به صورت معمول در حال انجام است.

شهردار منطقه ۱۲ با بیان اینکه از مردم کمک گرفتیم و درخواست داشتیم تا هر نقطه ضعفی که می‌بینند و به چشم ما در شهرداری نمی‌آید، انعکاس دهند گفت: چرا که در کوچه پس کوچه‌های محلات مردم دقت نظر بیشتری دارند و به ما کمک می‌کنند، اما ما معطل اینکه کسی به ما بگوید و بعد از آن کار را انجام دهیم نمی‌مانیم و خودمان اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

 احمد مسجد جامعی در تذکری در صحن شورا نسبت به توقف برخی پروژه‌های شهری به بهانه طرح‌های محله‌ای انتقاد کرده و گفته بود: برخی طرح‌هایی که هرساله به آن‌ها پرداخته می‌شد متوقف شده و اهالی در حال پیگیری هستند تا ببینند این طرح‌هایی که هرساله اجرا می‌شده، در طرح‌های محله‌ای می‌گنجند یا خیر. این اقدام سلب مسئولیت از مدیریت شهری است و نگرانم که این سیاست خوب با بد عمل کردن ما زیر سوال برود. برای نمونه در منطقه ۱۲، کوچه‌ای قرار دارد در نزدیکی میدان حسن آباد و مردم کلافه هستند از رفت و آمد‌های آن و شهردار آنقدر کار‌های بزرگ دارد که به این کوچه‌ها نمی‌رسد و این تنها یک نمونه است.
منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: