تاریخ انتشار: ۰۰:۱۱ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۶ نظر
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛

موافقت شهرداری بندر امام خمینی با یک درخواست عجیب/ امام جمعه: پول بدهید مدرسه غیر انتفاعی‌ام را تجهیز کنم! +سند

نگهداری از اموال هر شهری بر عهده شهرداری و شورای شهر بوده و رسیدگی به امور مذهبی شهر و درکنار آن آگاهی و آشنایی با دغدغه‌های اجتماعی و سیاسی مردم یکی از وظایف ائمه جماعات است. اما وقتی امام جمعه بندر امام از شهرداری این شهر درخواست وام به عنوان کمک هزینه مالی می‌کند تا امور مدرسه خود را سرو سامان داده و شهردار نیز موافقت می‌کند هر دو این وظایف زیر سوال می‌رود.
تابش امام جمعه بندر امام خمینی
رویداد۲۴ شادی مکی: اسنادی به دست رویداد۲۴ نشان می‌دهد که حجت الاسلام تابش امام جمعه بندر امام خمینی در نامه‌ای به شهرداری این شهر، درخواست کرده شهرداری برای تجهیز یک مدرسه غیر انتفاعی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان به او بدهد. در این نامه تابش خواسته ۵۶ میلیون تومان برای کسری هزینه‌های جاری و ۷۰ ملیون تومان بابت تهیه تجهیزات و کسری رهن مکان مدرسه به او بپردازند.
 
مدرسه غیرانتفاعی که تابش درخواست کرده وام تکمیل آن را شهرداری بپردازد، مدرسه شهدای حرم نام دارد که پیگیری رویداد۲۴ از منابع محلی نشان می‌دهد شهریه آن ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است که طبیعتا امکان پرداخت این رقم توسط طبقه پایین منطقه وجود ندارد و این رو درخواست پرداخت پول و استفاده از امکانات نه برای طبقه نیازمند، که برای طبقه‌ای بوده که بتواند از پس این هزینه بر بیاید.

شورای شهر بندر امام خمینی با درخواست امام جمعه موافقت نکرد

بهنام ادیبی رئیس شورای شهر بندر امام خمینی به رویداد۲۴ می‌گوید: لایحه‌ای از سوی شهرداری در خصوص درخواست آقای تابش به صحن شورای شهر ارسال شد، اما چون منابع تامین مالی آن مشخص نشده و جزئیات را کامل نداشت ما قبول نکردیم.
 
او با بیان اینکه من فرهنگی هستم و به مدت ۱۰ سال هم مدیر یک مدرسه بوده‌ام، ادامه می‌دهد: من در اظهار نظر خود درباره این درخواست بر این موضوع تاکید کرده‌ام که مدیر مدرسه غیردولتی زمانی که چنین مدرسه‌ای را تاسیس کرده است حتما به این نتیجه رسیده بوده که قرار است باری از روی دوش دولت بردارد لذا کمک کردن به یک مدرسه غیردولتی وجاهت قانونی ندارد. ضمن اینکه ما در بندر امام تعداد زیادی مدرسه غیردولتی داریم که نیاز به کمک داشته و رو به تعطیلی هستند.
 
رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه این لایحه به شهرداری عودت داده شد، عنوان می‌کند: آقای تابش نیز در نهایت از خواسته خود انصراف داد و در تماسی که ایشان با من داشتند ناراحت بوده و گفتند که ابتدا شما موافقت کردید که کمک می‌کنید.
 
ادیبی در پاسخ به این سوال که به چه علت شهرداری با چنین درخواستی موافقت کرده و برای آن لایحه نوشته، اظهار می‌کند: چند تا مدیر هستند که یکی درخواست کرده و دیگری هم (شهردار) برای آن لایحه نوشته و به شورا فرستاده است، اما من همان روز آن را برگشت دادم و حتی موضوع به کمیسیون‌های شورای شهر هم نرفت.
تابش امام جمعه بندر خمینی
 

کارگران شهرداری بندر امام خمینی در انتظار دستمزد

 
به گزارش رویداد۲۴ تابش در حالی از شهرداری تقاضای وامی چنین سنگین کرده که کارگران این سازمان هنوز حقوق خود را به صورت کامل دریافت نکرده‌اند و شهرداری قادر به پرداخت به موقع و کامل دستمزد آنان نبوده است. برای روشن‌تر شدن وضعیت شهرداری بندر و درخواست غیرمعقول تابش شاید باید نگاهی جزیی‌تر به وضعیت کارگران شهرداری این شهر داشت.
 
اوائل مرداد ماه جمعی از کارگران مجموعه شهرداری بندر امام که در بخش خدمات و فضای سبز کار می‌کنند، درگفتگو با رسانه‌ها از عدم پرداخت مطالبات معوق خود خبرداده و گفته بودند که حدود هشت ماه مزد معوقه طلبکارند، معوقاتی که سه ماه آن مربوط به سال جاری و مابقی مربوط به سنوات گذشته است.
 
آن‌ها گفته بودند: ما حدود ۸۰۰ کارگر هستیم و همیشه حقوق‌مان را با تاخیر چندین ماهه می‌گیریم، همچنین چندین ماه معوقات بیمه‌ای داریم که در سوابق بیمه‌ای برای دریافت خدمات درمانی، ما را با گرفتاری‌هایی روبرو کرده است.

بدهی ۱۳۰ میلیارد تومانی شهرداری بندر امام خمینی

یکی از شهروندان بندر امام به رویداد۲۴ می‌گوید: کارگران خدمات شهرداری یک پول علی‌الحساب در اسفند ماه دریافت کردند و یک حقوق هم در سال جدید گرفتند. کارگران فضای سبز هم یک ماه عقب هستند.
 
رئیس شورای شهر بندرامام خمینی نیز درباره معوقات حقوقی کارگران شهرداری نیز به رویداد۲۴ می‌گوید: کارگران شهرداری هر ماه حقوق می‌گیرند. یعنی هر وقتی که پول بیاید اولویت با پرداخت حقوق کارکنان است. ۱۰-۱۲ روز پیش هم به تمام تیپ‌های قراردادی‌مان حقوق دادیم، اما کارگران مطالباتی از سال ۹۸ دارند که فکر می‌کنم حدود ۲ ماه از سال پیش را نگرفته‌اند. ۲ ماه تیر و مرداد را نیز دریافت نکرده‌اند.
 
وی با بیان اینکه به محض آمدن پول به شهرداری حقوق کارگران را واریز می‌کنیم، می‌افزاید: شهرداری بندر امام باید ماهانه حدود ۶ میلیارد تومان حقوق ۸۰۰ نفر کارکنان خود را پرداخت کند. افزایش حقوقی هم که طی سال‌های گذشته داشتیم باعث شده که حقوق برخی از کارکنان بالارفته و عدد پرداخت حقوق به ۶ میلیارد تومان برسد. این درحالی است که پروژه‌های شهری هم باید اجرا شوند و این انتظار شهروندان از ماست. از طرف دیگر شهرداری بدهی زیادی دارد که بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیارد تومان است.
 
ادیبی با بیان اینکه وقتی پول برای شهردای می‌آید ۲۰۰ - ۳۰۰ نفر پیمانکار که طلبکار شهرداری هستند برای دریافت پولشان می‌آیند، می‌گوید: در این شرایط هم باید حقوق کارگران را بپردازید که اولویت با این گروه است در عین حال باید کالای مصرفی شهرداری و سوخت ماشین‌آلات آن را تامین کرد. از سوی دیگر برخی ادارات در شهر هستند که چشم امیدشان به کمک شهرداری است. در بحث کرونا طی چند ما ه گذشته شهرداری به نیرو‌های جهادی کمک کرد. یعنی شهردای ارگانی است که همه آز آن انتظار دارند. این در حالی است که پول زیادی نیز به شهرداری وارد نمی‌شود.
 
وی خاطرنشان می‌کند: همواره پولی که برای ما آمده در حد یک ماه پرداخت حقوق بوده است و نتوانسته‌ایم تمام معوقات کارگران را به صورت کامل پرداخت کنیم. هر دو سه ماه یکبار حدود ۶، ۷ میلیارد تومان پول برای شهرداری می‌آید که اولویت با حقوق کارگران است ضمن اینکه طلب این افراد از گذشته هم مانده است.
 

بودجه شهرداری برای نفع شخصی نیست

 
به گزارش رویداد۲۴ همانطور که مقامات محلی می‌گویند شهرداری بندر امام شرایط مالی خوبی نداشته و بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان بدهی دارد از سوی دیگر کارگران این شهرداری نیز معوقات مالی داشته و چند ماه از حقوق خود را دریافت نکرده‌اند با توجه به شرایط شهرداری بندر امام این سوال مطرح می‌شود که اولا به چه علت محمد عبیاوی شهردار این شهر که بهتر از هر کسی بر مشکلات سازمان تحت مدیریت خود واقف است چنین درخواستی را می‌پذیرد و لایحه‌ای را در این خصوص راهی صحن شورای شهر می‌کند؟
 
دوم آنکه امام جمعه شهر که یکی از خصایص وی باید آشنایی با مسائل روز اجتماعی و سیاسی و قدرت تحلیل این مسائل باشد به چه دلیل برای برطرف کردن مشکل مدرسه غیردولتی خود باید از یک نهاد عمومی که حتی برای تامین امور روزمره خود با مشکل مواجه است درخواست وام کند؟
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۰
1
11
مردم نادان جیب دلالان دین رو پر میکنند
سربندری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۱
0
8
والا ظلمه که گارگرای بیچاره در اون گرمای شدید زحمت بکشن ولی حقوقشون پرداخت نشه و یه پول هنگفتی برای یه مدرسه غیرانتفاعی یه اخوند که در کمال ارامش زندگی میکنه و نیازی هم نداره صرف بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
ایولا
شیخ عرب خوزستان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
0
6
با سلام
من درست یادم هست که ژمانی که آقای تابش بعد از آقای مهدیان امام جمعه سربندر شد خیلی جوان بود،با دست خالی از رامهرمز به سربندر اومده بود...
اما حالا بعد از گذشت سالها مکان فعلی حوزه علمیه که سالهای سال زمین خالی بود رو برای خودش غصب کرده و از بغل همین حوزه علمیه برای خودش پول پارو میکنه
چندین مغازه هم در خیابان پشت حوزه هست که کرایه داده شده...
اما فقط همین نیست....
بعد از انهدام دکه های دور فلکه دستغیب و ساخت به اصطلاح حوزه علمیه بزرگتر در این فضای خالی و آواره کردن دکه دارن
امام جمعه هر چند وقت یکبار شروع به ساخت شش الی هفت مغازه با هم میکنه و پبعد اونا رو کرایه میده،یادم هست که از یکی از مغازه دارن قبلا سوال کرده بودم که کرایه مغازه چقدر هست،میگفت ۱۰ میلیون پول پیش و ماهی ۷۰۰ هزار تومان کرایه..
و تعدای مغازه هم سالانه ۲۰ میلیون تمام،بدون بازگشت پول بعد از یکسال...
تازه در دوره شهردار نصیری فر امام جمعه تقاضای ۱۰۰میلیون پول برای بازسازی خانه امام جمعه کرده بود که از طرف آقای نصیری فر رد شد،و همین موضوع دلیل اخراج آقای نصیری فر از سمت شهردار شد...
این است روی کثیف و سیاه امام جمعه
پشت سر این چنین اشخاصی نماز خواندن گناه است..
به گوش باشید
سرابی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۳
0
2
پدرپدر بزرگ من در زمان بسیار قدیم در زمان قاجار کنار یک مسجد سه دهنه مغازه داشت بخاطر اینکه دهانه مسجد عرض کمی داشت اون سه دهنه مغازه بی صاحب رو مجانی به مسجد وقف کرد و دهانه ورودی مسجد بسار بزرگ و باشکوه شد تا اینکه پدر پدربزرگم در جوانی و با داشتن چند فرزند خردسال سکته کرده میمیره و کسی به بچه ها رسیدگی نمیکنه و بچه ها با تنگدستی و فقر بزرگ میشوند و جالبه اخیرا 5 سالی میشه اون قسمتی که وقف شده بود دوباره یک مغازه بزرگ دراوردند و اون مغازه رو هر ماه به مبلغ 5 میلیون تومان حدودا اجاره دادند و باز هم دهانه مسجد کوچک شده
یعنی الان از حسن نیت و ایمان مردم هم سو استفاده میشه و همه چیز پولی شده حتی جرایم زندان و روزه خواری
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
1
0
حالا آقای ادیبی باید برا سربندر و نماینده امام تصمیم بگیره خدا کنه جاده قبرستون یادش نرفته باشه
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: