تاریخ انتشار: ۱۰:۵۲ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: هنوز برنامه‌ای برای ارسال محموله‌های کمکی دوم یا سوم به لبنان نداریم، اما در صورت اعلام نیاز این کشور، کمک‌های بعدی را ارسال خواهیم کرد.
هلال احمر
رویداد۲۴ محمد نصیری در خصوص آخرین کمک‌های جمعیت هلال احمر ایران به کشور لبنان در پی حادثه انفجار اخیر، گفت: جمعیت هلال احمر ایران مطابق با وظیفه خود مبنی بر انجام کمک‌های بشردوستانه، کاهش آلام بشری و همچنین با توجه به کمک‌های پیشین صلیب سرخ لبنان به کشورمان در بحران‌های طبیعی اخیر، با وقوع این حادثه در بیروت آمادگی کامل خود برای کمک به آسیب دیدگان را اعلام کرد. به همین منظور نیز اولین محموله کمکی هلال احمر ایران به کشور لبنان روز چهارشنبه ارسال شد.

سخنگوی جمعیت هلال احمر در خصوص ارسال محموله‌های بعدی هلال احمر نیز توضیح داد: هنوز برنامه‌ای برای ارسال محموله‌های دوم یا سوم نداریم و منتظر اعلام نیاز صلیب سرخ لبنان هستیم. در صورت اعلام نیاز صلیب سرخ این کشور برای کمک‌های زیستی و پزشکی بیشتر، هماهنگی‌های لازم برای ارسال محموله‌های بعدی انجام می‌شود. ما برای ارسال کمک‌های بشری آمادگی کامل داریم، اما باید منتظر اعلام نیاز کشور لبنان باشیم.

نصیری در خصوص جزئیات اولین محموله ارسالی به بیروت نیز تصریح کرد: این محموله شامل ۱۵ تن مواد غذایی داد و ۷۰ پالت اقلام دارویی بوده است. مواد غذایی نیز در دو نوع شامل ۱۳۰۰ وعده غذایی ۷۲ ساعته و ۲۷۰ وعده یک ماهه بوده است.

وی افزود: به علاوه ۲ تن و ۶۰۰ کیلو موتور برق و ۲۰۰ عدد کیسه جسد نیز از دیگر کمک‌های ارسالی هلال احمر به بیروت بوده است.

بیشتر بخوانید: تحلیل انفجار بیروت/ لزوم تهیه نقشه مخاطرات کشور
سخنگوی جمعیت هلال احمر با توضیح در خصوص بیمارستان صحرایی هلال احمر نیز عنوان کرد: در حال حاضر بیمارستان سیار و صحرایی هلال احمر در شهر بیروت راه اندازی شده و در حال ارائه خدمات درمانی و رسیدگی به آسیب دیدگان حادثه انفجار است. وزن تجهیزات بیمارستانی ارسال شده نیز ۵ تن بوده است.

نصیری اظهار داشت: ۳۰ نفر از پزشکان، پرستاران و اعضای کادر درمان نیز برای ارائه خدمات درمانی به لبنان اعزام شده‌اند و در صورت نیاز نیز تعداد آن‌ها افزایش خواهد یافت.
منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: