تاریخ انتشار: ۱۱:۳۹ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر

پادشاهی که به خاطر معشوقه‌اش از سلطنت بریتانیا کناره‌گیری کرد

ادوارد هشتم به خاطر معشوقه‌اش والیس سیمپسون پادشاهی بریتانیا را نپذیرفت. در تصویر تاریخی امروز عکسی از این دو نفر را ببینید.
ادوارد هشتم پادشاه بریتانیا
رویداد۲۴ تصویر ثبت شده از ادوارد هشتم و همسرش والیس سیمپسون در دهه سی میلادی. ماجرای ازدواج ادوارد هشتم در تاریخ قرن بیستم کم نظیر و شگفت انگیز است. ادوارد بزرگترین فرزند جورج پنجم پادشاه بریتانیا بود. شاهزاده‌ای که در جنگ جهانی اول به صف سربازان مبارزه پیوست و به جنگ با دشمنان رفت.

ادوارد در سال ۱۹۳۶ و پس از مرگ پدرش به پادشاهی رسید و از همان زمان شایعاتی درباره رابطه او با زنی متاهل به نام والیس سیمپسون در افواه مردم پیچیده و در رسانه‌های رسمی مطرح شد. ادوارد تصمیم که در عشقش مصمم بود به نخست وزیر وقت اعلام کرد می‌خواهد با والیس سیمپسون ازدواج کند؛ امری که بلافاصله واکنش تند نحست وزیر را در پی داشت. نخست وزیر اعلام کرده بود این ازدواج از طرف ملت بریتانیا قابل قبول نخواهد بود چرا که همسر ایشان ملکه بریتانیای کبیر خواهد شد.

در این زمان فضای بریتانیا پر شده بود از بدترین شایعات دربارۀ سیمپسون. آنها می‌گفتند او تنها به دنبال مقام و پول است عده هم می‌گفتند جاسوس بیگانگان است. پیش از هر چیز مشکل این بود که طبق قوانین کلیسای انگلستان (که شاه بریتانیا قانوناً رئیس آن است)، طلاق اول والیس سیمپسون مشروع نبود (طلاق دوم را هنوز نگرفته بود) و این یعنی ازدواج شاه با والیس کلاً نامشروع بود و فرزندشان هم اصلاً نامشروع بود، چه رسد که قرار باشد شاه یا ملکۀ آتی بریتانیا شود!
بیشتر بخوانید: پرنسس دایانا؛ عروس خجالتی در لباس قدرت

به گزارش رویداد ۲۴ از این‌ها بدتر شایعات دربارۀ روابط همزمان والیس با مردان دیگر بود، از مردی مکانیک یا شاهزاده‌ای ایرلندی تا رابطه با ریبِن‌تروپ سفیر آلمان در لندن. گفته می‌شد ریبن‌تروپ هر روز هفده گل میخک برای والیس می‌فرستاد، به نشان تعداد دفعاتی بود که آن‌ها با هم رابطه داشتند!
 
همچنین به گوش مادر شاه رسانده بودند که دلیل علاقۀ ادوارد به والیس این است که والیس تسلطی جنسی بر او دارد، زیرا یک اختلال جنسی او را بر اساس آنچه در روسپی‌خانه‌ای چینی یاد گرفته، درمان کرده بود!

دولت استنلی بالدوین تهدید کرد در صورتی که این ازدواج صورت بگیر استعفا خواهد کرد و ادوارد چاره‌ای نداشت جز اینکه راه معقولی پیشنهاد کند. ادوارد سه پیشنهاد مطرح کرد: اول اینکه با والیس ازدواج کند و والیس ملکه بریتانیا شود که پیشنهادی بود پیشاپیش شکست خورده. دوم اینکه با والیس ازدواج کند، ولی والیس ملکه نشود و سوم اینکه از سلطنت کناره‌گیری کند. دولت و درباره سومین گزینه را برگزیدند و شاه ادوارد هشتم پس از ۳۲۶ روز سلطنت بر بریتانیای کبیر استعفا کرد تا برادرش جرج ششم پادشاه شود.

والیس و ادوارد تا زمان مرگ ادوارد در ۱۹۷۲ با یکدیگر زندگی کردند و عنوان افتخاری دوک ویندسور به آن‌ها اعطا شد؛ اما تا پایان زندگی از مزاحمت‌های پاپاراتزی‌ها در امان نبودند.
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
0
0
من بودم میگفتم میخوام چکار؟ پادشاه بودی باز یه چیزی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: