گل‌محمدی: از اول هم با الدحیل بازی داشتیم نه بن‌عطیه! | رویداد24
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۳ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۹
سرمربی پرسپولیس گفت: ما از اول هم با الدحیل بازی داشتیم نه بن‌عطیه! البته این بازیکن مدافع شاخصی است، اما الدحیل بازیکنان خوب زیادی دارد که می‌توانند جای خالی او را پر کنند.
پرسپولیس
رویداد۲۴ پرسپولیس در دومین دیدار خود برابر التعاون عربستان نمایش بهتری ارائه داده و راحت‌تر از قبل به پیروزی رسید. هر چند شاگردان گل‌محمدی فقط یک گل آن هم از روی نقطه پنالتی زدند، اما می‌توانستند گل‌های بیشتری هم بزنند، اما با بدشانسی ضربات عیسی آل‌کثیر و وحید امیری به تیر دروازه التعاون اصابت کرد و... خواندن تازه‌ترین صحبت‌های یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس درباره این دیدار خالی از لطف نیست.

باز هم التعاون را شکست دادید؛ در این رابطه صحبتی ندارید؟

قبل از هر چیز این برد را به هواداران پرسپولیس تبریک می‌گویم. طرفدارانی که متأسفانه مدت هاست از آن‌ها دور شدیم و ویروس کرونا اجازه تماشای مسابقات را از آن‌ها گرفته است. مهم‌ترین و بزرگترین عامل موفقیت پرسپولیس در مسابقات مختلف از جمله همان سال صعود به فینال آسیا تماشاگران بودند. ما الدحیل و السد را در تهران شکست دادیم، ولی امسال تماشاگر پرسپولیسی در استادیوم نداریم.

به نکته جالبی اشاره کردید. آن سال پرسپولیس نه به حریفان عربستانی خورد و نه در زمین بی‌طرف بازی کرد. به لطف تشویق و حمایت‌های هوادارانش الدحیل و السد قطر را شکست داد و به فینال رسید و...
بله، متأسفانه ما از این مزیت برخوردار نیستیم، اما انرژی مثبت هواداران را همواره در زمین و با خود احساس می‌کنیم. جا دارد من تشکر ویژه‌ای هم از بازیکنانم داشته باشم. واقعاً به خاطر این بازیکنان پرسپولیس احساس غرور می‌کنم.

شما همیشه از بازیکنان پرسپولیس تعریف می‌کنید. واقعاً چه تفاوتی با سایر تیم‌ها در این زمینه دارید؟

این بچه‌ها در زمین مبارزه می‌کنند و یک دقیقه هم پا پس نمی‌کشند. این تلاش و جنگندگی واقعاً ستودنی است.
* این بار راحت‌تر از بازی قبل التعاون را شکست دادید. شناخت خوبی از این تیم داشتید، درست است؟

دقیقاً همین‌طور است. ما قبل از بازی قبلی فقط فیلم مسابقات التعاون را دیده بودیم، اما وقتی یک بار با آن‌ها مصاف دادیم شناخت خوبی پیدا کردیم. می‌دانستیم چگونه باید با این حریف بازی کنیم.

جالب آنکه این بار حتی یک موقعیت هم به التعاون ندادید!

بازیکنانم مثل ساعت، منظم و دقیق کار کردند و مرتکب اشتباه بزرگی نشدند. آن‌ها چه در فاز تهاجمی و چه در حمله بر اساس تاکتیک تیمی کار کرده و اجازه بازی منظم هم به حریف ندادند.

بیشتر بخوانید: اعلام حالت اضطراری در تیم الدحیل پیش از رویارویی با پرسپولیس
دو تغییر هم در ترکیب اصلی داشتید؛ سید‌جلال حسینی جانشین محمدحسین کنعانی‌زادگان شد و کمال کامیابی‌نیا به جای احمد نوراللهی بازی کرد. دلیل این تغییرات تاکتیکی بود؟

بازی‌ها هر سه روز یک بار برگزار می‌شود و باید به بازیکنانم استراحت بدهم که مصدوم نشوند. به همین خاطر احمد و حسین کنعانی بیرون نشستند که هر دو بازیکنان خوبی هستند. سیدجلال و کمال هم بازی خوبی ارائه دادند و من از همه بچه‌های تیم راضی هستم.

به نظر می‌رسد بازیکنان تازه‌وارد تیم هم آرام آرام بیشتر با تیم هماهنگ شده و نمایش بهتری ارائه دادند؟

بله، به هر حال این بچه‌ها تازه به تیم ملحق شدند و شما دیدید همگی در دیدار دوم با التعاون بازی بهتری ارائه دادند. ما متأسفانه بازی تدارکاتی زیادی نداشتیم و بچه‌های جدید باید در همین مسابقات رسمی با تیم هماهنگ شوند، اما از عملکرد تک‌تک آن‌ها و قدیمی‌ها رضایت دارم.

بازی بعدی شما با الدحیل است. فکرش را می‌کردید این تیم ۴ گل از الشارجه بخورد؟

تمام تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا بهترین‌های کشور خود هستند. الشارجه هم در امارات تیم شاخصی است و بازی خوبی برابر الدحیل انجام داد. الشارجه نشان داد تیم جنگنده‌ای است.

در بازی برگشت شما برابر الدحیل، مهدی بن‌عطیه مدافع شاخص این تیم غایب است. این به سود پرسپولیس نیست؟

ما از اول هم با الدحیل بازی داشتیم نه بن‌عطیه! البته این بازیکن مدافع شاخصی است، اما الدحیل بازیکنان خوب زیادی دارد که می‌توانند جای خالی او را پر کنند. ما برابر تیم الدحیل بازی سختی پیش رو داریم، چون این تیم زخمی است. بازی قبلی خودش را باخته و می‌خواهد برای صعود به مرحله بعد با تمام قدرت برابر ما بازی کند. البته ما هم بازیکنان باغیرتی داریم که در هر بازی برای برد و شاد کردن دل هواداران پرسپولیس از جان مایه می‌گذارند و تا سوت پایان بازی می‌دوند.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: