تاریخ انتشار: ۱۳:۴۵ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۹
آموزش و پرورش:
وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر جریان آموزش اختلال پیدا کند آثار روانی آن روی دانشجویان، دانش‌آموزان و آینده سرزمین تاثیرات پایداری دارد.

بازگشای مدارس

رویداد۲۴ محسن حاجی میرزایی در آئین آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت شهید رجایی گفت: رمز و راز زندگی و عزت و پایداری در مرام حسینی است و ان‌شاالله ما همه از این دانشگاه بزرگ درس‌های فراوان بگیریم. ما اکنون در آستانه چهلمین سال روز دفاع مقدس هستیم و به همه دلاور مردان که حق حیات به گردن ما دارند ادای احترام می‌کنیم که این سرزمین را احیا کردند.

وی ادامه داد: همه ما مدیون شهدا و ایثارگران هستیم که با نثار همه وجودشان آرامش، امنیت و پیشرفت را برای این سرزمین موجب شدند و درجات‌شان در نزد خداوند متعالی است. امیدوارم که ما همه ادامه دهنده راه این شهدا باشیم و شرمنده‌شان نشویم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: در آستانه پاییز، بهار علم و دانش را آغاز می‌کنیم در حالی که امروز روز مهم و تأثیر گذاری برای ما است. شاید طمأنینه‌ترین مخاطره‌ای که بر اثر کرونا به وجود آمد، در کنار مخاطره سلامت، مخاطره آموزش باشد.

حاجی میرزائی بیان داشت: کرونا اختلالاتی را در ابعاد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی موجب شد و به تدریج جامعه با تلاش و تعهد نیروهای خود توانست تعادل را حفظ کند و کسب و کارها را رونق دهد و سپس فعالیت‌های آموزشی آغاز شد.


بیشتر بخوانید: شرط برگزاری کلاس‌های درس حضوری


وی اشاره کرد: ما این روزها در فضای رسانه‌ای مورد نقد قرار می‌گیریم که چرا سال تحصیلی را آغاز کردیم یا آیا ما نگران سلامت دانش آموزان و دانشجویان نیستیم، ما اکنون با یک مساله بزرگ اجتماعی رو به رو هستیم و آن مساله این است که اگر جریان آموزش اختلال پیدا کند آثار روانی آن روی دانشجویان و دانش آموزان و آینده سرزمین تأثیرات پایداری دارد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: از طرفی ما نگران سلامت فرزندانمان هستیم. کسانی که می‌خواهند شیوه‌های مختلف داشته باشند می‌توانند راه حل ارائه دهند که منجر به استمرار آموزش شود وگرنه اگر ما آموزش را تعطیل کنیم دستاوردی نداریم.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: