تاریخ انتشار: ۱۳:۰۲ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۹
یک تحلیلگر بازار‌های مالی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران هم باید به این باور برسند که بر حسب تحلیل و پارامتر‌های بنیادی سهم را انتخاب کنند، گفت: اصلاح بازار سهام تمام شده است.
پیش‌بینی بازار سهام
رویداد۲۴ نیما آگاهی، تحلیلگر بازار‌های مالی در یک برنامه لایو اینستاگرامی در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: تاکنون از حقوقی‌ها در بورس مصاحبه‌ای ندیدیم و فقط از حمایت آن‌ها می‌شنویم.

این تحلیلگر بازار‌های مالی بیان کرد: همیشه صحبت مدیران دولتی و بورس را می‌شنویم که بعد از جلسه پنجشنبه می‌گویند از شنبه حمایت حقوقی‌ها را خواهیم داشت. این در حالی است که تاکنون هیچ مصاحبه‌ای از حقوقی‌ها نشنیده‌ایم که از تمایل خود برای حمایت حرف بزنند. چون در این جلسات جای گوینده و شنونده عوض شده است. مدیران دولتی گوینده و حقوقی‌ها که می‌خواهند پول را تزریق کنند، شنونده هستند.

او درباره طرح‌های حمایتی از بورس گفت: افرادی که در بازار سهام هستند کوتاه‌مدتی شده‌اند. پس طرح‌های حمایتی هم نباید به سمت سهامداری بروند. بخش قابل توجهی از سرمایه‌گذاران اگر به نقطه سر‌به‌سر برسند خارج می‌شوند. سرمایه‌گذاری که از بازار ترسیده باشد دنبال این است که فقط اصل سرمایه خود را برگرداند و خارج شود.

آگاهی درباره اصلاح شاخص کل بورس بیان کرد: اصلاح بازار سهام تمام شده است. صنایع در حال حرکت هستند، اما اگر سرمایه‌گذاری منتظر است صنایع را با هم سبز ببیند این اتفاق نمی‌افتد.

بیشتر بخوانید: نقل و انتقال سهام چگونه انجام می‌شود؟
این مدرس بازار سرمایه در ادامه توصیه کرد که نباید شاخص محور بود و افزود: بازار دیگر به گونه‌ای شده که صنایع از هم جدا رفتار می‌کنند. سرمایه‌گذاران هم باید هرچه زودتر به این باور برسند که بر حسب تحلیل سهم را انتخاب کنند. آن‌ها باید بر اساس پارامتر‌های بنیادی عمل کنند و سهم را به صورت شیر یا خطی انتخاب نکنند.

این تحلیلگر بازار‌های مالی درباره آینده بورس تا پایان دولت روحانی گفت: تا پایان این دولت رشد شارپی مجدد امکان‌پذیر است. قیمت ارز، تورم، نقدینگی و تقاضای بیش از حد محرک‌های بازار سهام هستند. در این میان اگر قیمت ارز به شدت بالا رود، در گروه‌های صادراتی رشد چشم‌گیری خواهیم داشت.

او در ادامه محرک‌های اثرگذار بر بازار سهام توضیح داد: تورم و نقدینگی روی کلیت بازار اثرگذار است، اما تقاضای زیاد می‌تواند صنایع غیربهره‌ور را بالا بیاورد.
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: